5°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

ZANIMLJIVO U SAMARI: Danci poveli EFEKTNIM golom, a onda je opet upotrebljen VAR (FOTO)

21.06.2018. 15:51
Australija - Danska
Australija - Danska / Izvor: Reuters
Utakmica je odigrana pred 40.727 gledalaca.

Fudbalske reprezentacije Danske i Australije odigrale su nerešeno u utakmici grupe C - 1:1. Poveli su Danci pogotkom Kristijana Eriksena, a izjednačio je Mile Jedinak sa bele tačke, posle "VAR intervencije". Posle ovog meča, Danska ima četiri boda i prva je na tabeli. Australijanci su ostali na jednom bodu, s tim da Francuska i Peru imaju po meč manje. U poslednjem kolu, Australija će igrati protiv Perua, a Danska sa Francuskom.

BRUTALNO: Ronaldo na NEVEROVATAN način PONIZIO Mesija! (FOTO)

SPREMNA SMENA: Dao im je MNOGO, ali ga ipak otpuštaju (FOTO)

Veoma zanimljivo bilo je u prvom poluvremenu, pošto su Danci već u sedmom minutu došli do prednosti. Strelac za Skandinavce bio je Kristijan Eriksen, a gol je bio veoma efektan (pogledajte OVDE). Na izjednačenje se čekalo nešto više od pola sata, a opet je u centru pažnje bila sudijska odluka. Mark Miligan je posle kornera loptu zakačio glavom, a Jusuf Poulsen blokirao rukom. Zanimljivo je da je Jusuf Poulsen već skrivio penal na Mondijalu u Rusiji. Zbog drugog žutog kartona pauziraće u sledećoj utakmici. Posle intervencije kolega sa "VAR zaduženjima" (još jednog na ovom Mondijalu), sudija iz Španije Antonio Lahoz je pokazao na belu tačku. Siguran sa bele tačke bio je Mile Jedinak, za 1:1. I dok je Poulsenu ovo bio drugi skrivljeni penal, Jedinak je drugi put bio strelac sa bele tačke.

U 68. minutu šansu je dobio i mladi Daniel Arzani koga smo zapamtili po zanimljivoj izjavi (više pročitajte OVDE) posle utakmice sa Mađarskom. Samo nekoliko minuta kasnije, Tom Rogić je pokušao, ali je Kasper Šmajhel je odbranio. A onda u 74. minutu, Endrju Nabut je morao da napusti igru. Povredio je rame, i sa bolnom grimasom izašao napolje. Zamenio ga je Tomi Jurić.

Pominjani Arzani je u 81. minutu pokazao koliki je talenat, odlično je prošao po desnoj strani, ali je njegova lopta prošla kroz kazneni prostor. Na žalost Sokerusa, niko nije uspeo da je uhvati i sprovede u mrežu. A prilika je bila izgledna. U 88. minutu, Arzani je prošao po levoj strani, šutirao je, ali je Šmajhel odlično intervenisao. Samo 20-ak sekundi kasnije pokušao je Leki, ali je tu loptu uhvatio sin legendardnog Petera Šmajhela. U sudijskoj nadoknadi pokušao je rezervista Braitvaite, sa desetak metara, ali je Rajan uhvatio loptu.