8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

FINALE SP: Francuska je ČETVORKOM postala NOVI prvak, Hrvati u suzama (VIDEO+FOTO)

15.07.2018. 15:28
Francuska - Hrvatska
Francuska - Hrvatska / Izvor: SD/ilustracija
Poslednja utakmica Mondijala odigrana na stadionu "Lužnjiki".

Fudbalska reprezentacija Francuske je novi prvak sveta. U finalu Mondijala, u Moskvi, na stadionu "Lužnjiki" Trikolori su pobedili Hrvatsku sa 4:2 i tako osvojili drugu svetsku titulu u istoriji. Na drugoj strani, Hrvati nisu uspeli da iskoriste veliku šansu. Strelci za Francusku su bili Mario Mandžukić (autogol), Antoan Grizman (penal), Pol Pogba i Kilijan Mbape. Na drugoj strani, u strelce su se upisali i Ivan Perišić i Mandžukić. Kratak rezime finala je da su Francuzi iskoristili svoje šanse, a Hrvati nisu.

Sledeći Mondijal će biti organizovan u Kataru, 2022. godine.

PUT DO FINALA SVETSKOG PRVENSTVA

Meč za treće mesto

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Francuska ili Hrvatska? Jedna od ovih država postaće prvak sveta u fudbalu, a sve će biti poznato posle završetka utakmice na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi. Francuzi su bili planetarni šampioni pre 20 godina, a Hrvati nijednom.

Dešavanja iz Moskve možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

NIJE SAMO TITULA I PRESTIŽ: Osvajač Mondijala dobiće i neverovatnu sumu novca

DA SE NE LJUBIMO! Argentina dala otkaz Sampaoliju i kofer PUN para

TOK UTAKMICE.

90+3. minut - Pogba uspavan ispred gola Hrvata. Slabo reaguje. Lopta za Subašića.

Igraće se još pet minuta.

89. minut - Rakitić daleko od gola.

82. minut - Umesto Strinića Pjaca.

75. minut - Rakitić sa ivice šesnaesterca, ali tik pored stative. Sreća za Francuze.

73. minut - Tolido umesto Matuidija.

68. minut - Velika greška Lorisa, Mandžukić smanjuje na 4:2. Hrvati ipak ostaju u životu.

65. minut - Mbape za 4:1. U Moskvi je po svemu sudeći sve rešeno.

59. minut - Pogba za novu prednost Francuza, sada je 3:1. U ovom trenutku, teško je očekivati da se Hrvati vrate. Ali ništa nije nemoguće.

55. minut - Umesto Kantea na terenu Nzonzi.

53. minut - Nekoliko devojaka ušlo na teren. Kraći prekid, ali se meč nastavlja. "Uljezi" izvedeni.

Detalj sa utakmice Francuska - Hrvatska
Detalj sa utakmice Francuska - Hrvatska / Izvor: Reuters

48. minut - Odličan šut Rebića, ali Loris krajnjim naporom preko prečke.

47. minut - Grizman snažno, ali Subašić brani.

POČELO DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA.

45+3. minut - Centaršut sa desne strane, ali Vrsaljko ne stiže do nje, na nekoliko metara od Lorisa.

45+1. minut - Korner sa leve strane. Ali nema promene rezultata. Vida pored gola. Lopta za Trikolore.

38. minut - Grizman (četvrti gol na Mondijalu) izvodi. GOL i sada je 2:1 za Trikolore. Subašić u pogrešnu stranu.

35. minut - Traže Francuzi igranje rukom u kaznenom prostoru. VAR na "snazi". Gledaće se snimak. Penal za Trikolore.

28. minut - Brzo izjednačenje Hrvata (1:1). Strelac je Ivan Perišić, udarcem sa ivice kaznenog prostora. Prvo je glavom igrao Mandžukić, onda je Vida produžio do Perišića, a ovaj snažnim i preciznim udarcem savladao Lorisa.

18. minut - GOL! - Oboren Grizman. Slobodan udarac za Francuze. Francuska vodi sa 1:0, ali je strelac Hrvat. Mandžukić je savladao Subašića, i to glavom.

16. minut - Novi korner za Hrvate, opet po levoj strani. Za sada Hrvati bolji, ali bez opasnosti u samoj završnici.

9. minut - Ponovo Hrvati probijaju po levoj strani. Korner Modrić, ali se na kratko brane Francuzi. Novi centaršut ka Perišiću, ali lopta ne stiže do njega.

5. minut - Vrsaljko centrira, ali nema opasnosti po gol Francuza.

Francuzi u plavoj opremi, Hrvati u crveno-beloj.

U toku je intoniranje himni.

Sastavi iz finala Mondijala
Sastavi iz finala Mondijala / Izvor: SD/ilustracija

I još jednom startere.

Pogledajte i stadion na kojem će se odlučivati o tituli.

Utakmica će početi u 17 časova, a uoči meča poznati su i starteri. Stigla je zvanična potvrda iz FIFA.

FRANCUSKA - HRVATSKA 4:2

STRELCI: Mandžukić 18. ag, Grizman 39.p, Pogba 59, Mbape 65. - Perišić 28, Mandžukić 68.

STADION: "Lužnjiki" (Moskva)

KAPACITET: 81.000 mesta

SUDIJA: Nestor Pitana (Argentina)

FRANCUSKA: Loris, Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez, Kante (od 55. Nzonzi), Pogba, Mbape, Grizman, Matuidi (od 73. Tolido), Žiru (od 81. Fekir) .

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (od 82. Pjaca), Brozović, Modrić, Rakitić, Rebić (od 71. Kramarić), Mandžukić, Perišić.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.