FRANCUZI SE PROVUKLI: Petlovi jedva KLJUCNULI Kengure (VIDEO+FOTO)

16.06.2018. 13:52
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters
Meč odigran u Kazanju.

Francuska je mnogo teže nego što se očekivalo pobedila Australiju (2:1) u prvom meču C grupe odigranom u Kazanju. Meč je obeležila prva primena VAR tehnologije u istoriji SP (pročitajte OVDE), ali glavni utisak je neubedljiva igra galskih petlova koji važe za jednog od glavnih kandidata za osvajanje titule prvaka planete.

KRSTAJIĆ PRED KOSTARIKU: Spremni smo za start, atmosfera je odlična

ŠTA TO RADIŠ KUME? Dejan Stanković bi ponovo odigrao samo jednu utakmicu u životu! Pa, zar ni ovo nije gol???

PROGNOZA DA SE SMRZNEŠ: Đoković tipovao ko će osvojiti SP, dao je neverovatan odgovor (VIDEO)

Prvo poluvreme je protkelo u slaboj igri Francuza, koji nisu imali ozbiljniju šansu, veoma su teško dolazili do šesnaesterca Australijanaca. Izabranici Berta van Marvajka su se odlično branili, a čak su mogli i da povedu u 17. minutu. Posle slobodnog udarca lopta je nezgodno odskočila u šesnaestercu i pogodila Tolisa, krenula ka golu, ali je Loris reagovao i jedva uspeo da odbrani, gotovo sa gol linije je sklonio loptu.

FRKA U TABORU VATRENIH: Najbolji igrač POBESNEO posle novinarskog pitanja (FOTO)

Francuzi su i pored neubedljive igre ipak uspeli da povedu u 58. minutu, posle penala, prvog u istoriji Mondijala koji je dosuđen na osnovu VAR tehnologije. Sudija Andres Kunja je na asistenciju arbitara iz VAR sobe pogledao snimak i dosudio penal za Francusku posle starta Rizdona nad Grizmanom. Upravo je Grizman hladnokrvno izveo penal i doneo vođstvo Petlovima.

Samo četiri minuta kasnije, Australija je izjednačila posle penala koji je igranjem rukom skrivio Umtiti.

Delovalo je tad da Francuzi nemaju snage za pobedu, iako je selektor Didije Dešan pokušao da razmrda ekipu dvostrukom izmenom. Francuzi su ipak uspeli da postignu gol, uz malo sreće. Pogba je šutirao, loptu je pokušao da izblokira defanzivac Francuske, a ona je okončala iza gol linije, pošto se prethodno odbila od prečku.

ZAŠTO JE BANE NERASPOLOŽEN? Evo šta su rekli selektor i kapiten Kolarov (FOTO)

FRANCUSKA - AUSTRALIJA 2:1

STRELCI: Grizman u 58. iz penala i Pogba u 81. minutu za Francusku, a Jedinak u 62. iz penala. STADION: Kazanj Arena. GLEDALACA: 40.000. SUDIJA: Andres Kunja (Urugvaj). ŽUTI KARTONI: Toliso (Francuska), Leki, Rizdon, Behič (Australija).

FRANCUSKA: Loris, Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez, Toliso (od 78. Matuidi), Kante, Pogba, Mbape, Grizman (od 70. Žiru), Dembele (od 70. Fekir).

AUSTRALIJA: Rajan, Risdon, Sejnsburi, Miligan, Behič, Jedinak, Moj, Leki, Rogić (od 72. Irvajn), Kruze (od 84. Arzani), Nabut (od 64. Jurić).