SPEKTAKL U JEKATERINBURGU: Senegalci poveli u DVA navrata, ali se Japan nije PREDAO, na kraju REMI! (VIDEO+FOTO)

24.06.2018. 17:00
SP u Rusiji 2018
SP u Rusiji 2018 / Izvor: Reuters
Fantastična utakmica.

Fudbaleri Japana i Senegala u drugom kolu grupe H odigrali su nerešeno 2:2. U veom uzbudljivoj utakmici, Senegalci su u dva navrata imali prednost na ovom meču, ali su uporni Japanci uspeli da izjednače oba puta. Senegal i Japan sada imaju po četiri boda, međutim odluka o dve najbolje ekipe u grupi H koje će izboriti plasman u osminu finale pašće u poslednjem kolu 28. juna.

SLOM GAUČOSA: Maskerano OTKRIO stvari iz SVLAČIONICE, ali i odnos sa TRENEROM (FOTO)

RONALDO OČIMA NE VERUJE: Hari Kejn HET-TRIKOM poveo TRKU za Zlatnu kopačku (FOTO)

Grupa H - Senegal, Poljska, Kolumbija, Japan

KRAJ UTAKMICE

90+1. minut: Odlična prilika da iz slobodnog udarca Senegal pripreti, ali su Afrikanci ponov loše izveli kazneni udarac.

86. minut: Poslednja izmena u taboru Senegala.. Izašao je Niang, ušao Dijuf.

78. minut: GOOOL ZA JAPAN! Keisuke Honda je uspeo da izjednači!

74. minut: Ponovo Osako... Nova propuštena prilika za Japan.

71: minut: GOOOOL! Senegal ponovo VODI! Zabali je asistirao Vaguu, koji je topovskim udarcem pocepao mrežu Japanaca za 2:1!

68. minut: Odlična pozicija za centaršut posle prekršaja Inuija, ali su Senegalci loše izveli slobodan udarac.

66. minut: Izmena u redovima Senegala.. Izašao je Ndijae, a u igru ušao Kujate.

65. minut: Japan propušta novu šansu! Inui je pogodio prečku udarcem sa 10-ak metara... Senegal u problemu.

63. minut: Nova šansa za Osako, ali je ponovo nespretno reagovao.. Figurira za tragičara utakmice.

60. minut: Osako je promašio šansu utakmice! Sa gol linije nije uspeo da savlada golmana Senegala.

54. minut: Ponovo je Mbaiji zapretio Japancima. Udarac sa nekih 20 metara vešto je zaustavio Kavaguči.

49. minut: Šansa na ob strane.. Osako je zapretio glavom Senegalci, da bi Afrikanci u kontranapadu preko Mbajia propustili dobru priliku za novo vođstvo na meču.

46. minut: Nije bilo izmena na startu drugog poluvremena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

43. minuti: Velika borba na sredini terena... Japanci oštrim startovima seku napadae Senegala.

39. minut: Šut Kavagučija... ali bez promene rezultata.

38. minut: Niang je pobegao odbrani Japana, ali je Kavašima izašao na vreme i dobro intervenisao...

33. minut: GOOOL! Uspavanku na ovoj utakmici prekinuo je Inui, fantastično plasiranom loptom u donji desni ugao za 1:1.

22. minut: Ismail Sar je iskoristio dobar centaršu sa desne strane i u padu uputio dobar šut ka Kavašimi, ali je golman Japana bio pribran i uhvatio taj pokušaj.

17. minut: Japanci su rešili da brzo izjednače u ovom duelu, pa je pritisak ka golu Senegala sve veći i veći.

15. minut: Ogromna gužva u kaznenom prostoru Senegala, koju je iskoristio Hasebe i jakim udarcem pripretio Senegalcima, ali je rezultat ostao nepromenjen.

12. minut: GOOOL! Greška golmana Kavašime, koju je iskoristio Sadio Mane i poslao loptu u mrežu Japana za 1:0

7. minut: Slobodan udarac za Japan, ali je centaršut Hasebea bio neprecizan.

6. minut: Zavali je je iskoristio jednu loptu i uputio udarac ka golu Japana, ali je lopta završila daleko preko gola.

4. minut: Prvi korner na utakmici za Senegalce, posle koga nije bilo puno uzbuđenja.

1. minut: Utamica je počela!

JAPAN - SENEGAL: 2:2

STADION: Jekaterinburg

KAPACITET: 35.696

STRELCI: Mane 12. minut, Inui 33. minut, Vaguu 71. minut, Honda 78. minut, Hasebe 90+3 minut.

SUDIJA: Đanluka Roki (Italija)

ŽUTI KARTONI: Niang 59. minut, Inui 68. minut, Sabali 90. minut, Ndoje 90+1 minut.

JAPAN: Kavašima – Sakai, Jošida, Šođi, Nagatomo – Hasebe, Šibasaki – Haraguči (Okazaki 75. minut), Kagava (Honda 72. minut), Inui (Usami 87. minut) – Osako.

SENEGAL: K. Endiaj – Sabali, Kulibali, Sane, Vage – P. Endiaj (Endoje 81. minut), A. Endiaj (Kujate 66. minut), Gana – Ismaila, Nijang (Dijuf 86. minut), Mane.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.