13°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

MAŽIĆ OBAVIO ODLIČAN POSAO: Meksikanci blizu osmine finala, Ćićarito ispisao istoriju (FOTO+VIDEO)

23.06.2018. 17:15
ćićarito
ćićarito / Izvor: Reuters
Milorad Mažić prvi put na centru na Mondijalu.

Reprezentacija Meksika ostvarila je novi trijumf na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Sombrerosi su u okviru drugog kola grupe F savladali selekciju Južne Koreje sa 2:1 (1:0) i tako se našli na korak od osmine finala. Sa druge Strane Korejanci, nakon drugog poraza na ovom Mondijalu, ostali su i bez teoretske šanse za prolaz u nokaut fazu.

NI PENAL NE POMAŽE: Nigerija u NAJDOSADNIJEM meču na Mondijalu UPECALA Ribare! (VIDEO+FOTO)

INCIDENT U TRANSU: Dok su Brazilci SLAVILI pobedu, selektor Tite doživeo VELIKU neprijatnost! (VIDEO)

Dobro su Meksikanci otvorili meč, Korejanci su se trudili faulovima da seku napade Meksika, međutim Mažić je radio odličan posao i svaki prekršaj sankcionisao. Sredinom prvog poluvremena dosuđen je penal za Meksiko zbog igranja rukom, a siguran sa bele tačke bio je Karlos Vela.

Nakon gola iz penala, kao da su se Korejanci demoralisali, a Meksiko je od tog trenutka igrao sa viškom samopouzdanja. Drugi gol Meksikanci su postigli u 64. minutu golom Ćićarita koji se upisao u istorijiu meksičke reprezentacije, kao jedini čovek koji je dao 50 golova u nacionalnom dresu. Utešni pogodak za Korejance postigao je Son u nadoknadi vremena. Kako se iz minuta u minut odvijao meč na Rostov Areni, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ MEČA

90+3 minut - Gool Za Južnu Koreju. Utešni pogodak postigao je Son sjajnim golom levom nogom sa 25 metara.

88. minut - Još jedan pokušaj Sona, ali kao i u prethodnim slučajevima, daleko je to bilo od gola.

83. minut - Nova izmena u selekciji Južne Koreje. Ušao je Hong Čul umesto Kima.

79. minut - Nervozni Korejci biju sve jače. Sada Jung Vu Jang laktom udario Ćićarita, ali je na kraju još dobro prošao kod Mažića u ovoj situaciji.

DIJEGO JE BIO TATA: Maradona OBJASNIO kako se igra SRCEM i GINE za GRB (FOTO)

74. minut - Son je opet bio u prilici da postigne gol. Bila je nonšalantna reakcija odbrane Meksika, na kraju je Očoa morao da spašava Sombrerose.

71. minut - Izmena u selekciji Meksika. Izlazi Irving Lozano, a na terenu je Hesus Korona.

64. minut - Goool za Meksiko! Ćićarito je strelac, ovim pogotkom ispisao je istoriju meksičkog fudbala, jer je postao jedini fudbaler sa 50 pogodaka u nacionalnom dresu.

61. minut - Šanse se nižu u ovom delu igre, prvo su Korejanci imali dobru priliku, a odmah zatim Lozano je šutirao iznad prečke.

60. minut - Pritiskaju Meksikanci gol Joa, Lozano je imao priliku, ali je odbrana Koreje odlično reagovala.

56. minut - Su Jong Ki ispalio je projektil ali je lopta direktno pogodila golmana Meksika.

52. minut - Nakon izvedenog udarca iz ugla, Korejanci su uputili šut u okvir gola, međutim lopta je išla preslabo da bi ugrozila Očou.

REŠETA MREŽE KAO OD ŠALE: Ronaldo dobio ŽESTOKU konkurenciju u trci za ZLATNU KOPAČKU (FOTO)

50. minut - Lozano je uputio udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla daleko iznad prečke.

47. minut - Korejci su krenuli još agresivnije u drugom poluvremenu.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

43. minut - Lozano je imao šansu za Meksiko. Ušao je u šesnaesterac sa loptom, ali je loše pucao. Lopta je otišla visoko iznad gola.

39. minut - Šansa za Koreju. Son je driblao do šesnaesterca, ali je Očoa istrčao s gola i zaustavio ga. Lopta je izašla u korner.

35. minut - Opao je tempo utakmice. Meksikanci se trude da stanu na loptu i traže priliku za kontranapad.

VREME JE DA SE KAŽE: Posle NEPRESPAVANE noći KRSTAJIĆ nije mogao da ĆUTI, ŽESTOKO opleo po BRIHU! (FOTO)

31. minut - Probao je Li Dže Sung iz slobodnog udarca sa više od 25 metara da iznenadi Očou, ali to je zaista bilo preambiciozno.

28. minut - Mogao je lako Meksiko do drugog gola, Lajun je šutirao sa ivice šesnaesterca nakon što je primio loptu. Golman Koreje sjajnom odbranom sprečio je siguran gol.

25. minut - Gooool za Meksiko! Vela je bio siguran sa bele tačke.

24. minut - Penal za Meksiko! Jang je igrao rukom u šesnaestercu, Mažić je to odlično video.

21. minut - Kakve šansa za Koreju! Tri puta Min je šutirao ka golu Meksika posle kontre. U sva tri navrata je izblokiran.

20. minut - Kapiten Južne Koreje Ki Sun Jong ulazi u verbalni duel sa Mažićem nezadovoljan jednom njegovom odlukom. Najbolji srpski sudija ga upozorava još jednom da će dobiti žuti karton.

17. minut - Novi udarac iz ugla i prilika da Meksikanci ugroze protivnički gol, ali ovaj put Hujn Vu Čo izbija loptu ispred Lajuna.

KO JE TEBE SLAGAO DA SI NOVINAR? Izveštač Vašington Posta LIKUJE zbog pobede Švajcarske protiv Srbije (FOTO)

14. minut - Sjajna kontra Korejanaca, prva na utakmici. U poslednjem trenutku ispred lopte na petercu se bacio jedan meksički fudbaler koji je pritom dobio i udarac.

12. minut - Prva prilika na utakmici. Posle ubačene lopte iz slobodnog udarca, glavom je probao Ćićarito ali lopta ide pored stative.

10. minut - Već sedam faulova su Korejanci napravili u prvih 10 minuta igre.

8. minut - Novi oštar faul Kima na polovini svoje ekipe. Dobro je prošao bez žutog kartona.

SLIKA KOJA JE PODELILA ŠVAJCARCE: Evo kako su Sajdžije ocenile VELIKU PROVOKACIJU protiv Srbije! (FOTO)

6. minut - Prvi udarac iz ugla za Meksiko, bez veće opasnosti po gol Joa.

3 minut - Korejanci preagresivni na početku meča, faulovima seku igru "Sombrerosa".

Meksiko će danas imati šansu da u duelu sa Južnom Korejom na Rostov Areni obezbedi osminu finala. Da bi se to dogodilo Meksiko će danas morati da zabeleži pobedu i da se nada da Nemačka neće večeras uzeti sva tri boda u meču sa Švedskom. "Sombrerosi" su odigrali sjajan meč protiv aktuelnog prvaka sveta i zasluženo slavili 1:0.

S druge strane, Južna Koreja je na startu takmičenja poražena od Švedske minimalnim rezultatom i poraz bi najverovatnije značio i eliminaciju. Utakmicu u Rostovu sudiće Milorad Mažić, a pomagaće mu Milovan Ristić i Dalibor Đurić.

MEKSIKO - JUŽNA KOREJA 2:1

STADION: Rostov Arena

KAPACITET: 43.472

STRELCI: Vela 26. Ćićarito 66. Son 90+3.

SUDIJA: Milorad Mažić

ŽUTI KARTONI: Gvon 58. minut, Li Jong 63. minut

MEKSIKO: Očoa - Salsedo, Alvarez, Moreno, Galjardo - Lajun, Erera, Gvardado - Vela, Ernandez, Lozano

JUŽNA KOREJA: Jo - Jong, Kim, Jongvon, Hjunsu - Jaesung, Seonmin, Ju Sejong, Sungjueng - Hvang, Son

Rezultate i tabelu grupe F možete da pogledate OVDE.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.