9°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

FESTIVAL GOLOVA: Engleska "petardom" u prvom poluvremenu ponizila Panamu za osminu finala (FOTO+VIDEO)

24.06.2018. 14:00
engleska panama
engleska panama / Izvor: Reuters
Meč se igrao na stadionu Nižnji Novgorod.

Reprezentacija Engleske furiozno se prošetala do osmine finala nakon pobede nad selekcijom Paname sa 6:1 (5:0). Pravi festival golova viđen je na stadionu Nižnji Novgorod. Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu, "Gordi Albioni" su "petardom" u prvom delu igre rešili pitanje pobednika. Sa druge strane, Panama je ovim porazom izgubila sve moguće šanse da se nađe u nokaut fazi Mondijala.

Od samog starta meča, Engleska je dominirala i već u osmom minutu iz prekida stigla do prednosti. Trostruki strelac "Tri lava" Hari Kejn bio je precizan dva puta sa bele tačke, a defanzivac Mančester Sitija sa dva pogotka glavom paktično je rešio pitanje pobednika. Džesi Lingard postigao je najlepši gol na meču u 36. minutu sjajnim šutem sa vrha šesnaesterca.

U drugom poluvremenu "Gordi Albioni" nastavili su da dominiraju, a Panamci su se totalno povukli na svoju polovinu demoralisani rezultatom iz prvog poluvremena. Sredinom drugog poluvremena Hari Kejn postigao je i šesti gol, pa potom izašao na zaslužen odmor ispraćen ovacijama. Igrač Paname Felipe Baloj postigao je itešni pogodak i upisao se u istoriju kao prvi strelac za Panamu u istoriji Mondijala. Kako se iz minuta u minut odvijao meč na Rostov Areni, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Sjajna šansa za Stounsa da, opet posle prekida, postigne het-trik na meču, međutim on je ne koristi.

88. minut - Period igre bez uzbuđenja. Izgleda da su i jedni i drugi zadovoljni rezultatom.

NOVA BRIGA ZA ORLOVE: Dvojica STARTERA nisu TRENIRALA, hoće li izaći na MEGDAN Brazilcima (FOTO)

78. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Prvi gol za Panamu upšte na Svetskom prvenstvu, Baloj se upisao u istoriju.

panama
panama / Izvor: Reuters

76. minut - Sjajna šansa za Panamu da postignu prvi gol na SP ikada otišla je u nepovrat, Tores je šutnuo pored leve stative.

73. minut - Mogla je Engleska do sedmog gola, uhvatio je sjajan volej, međutim bio je zamalo neprecizan.

70. minut - Izmene u selekciji Paname. Arojo umesto BarsenasaGomez napolje, Baloj igra. U reprezentaciji Engleske igru je napustio Tripije, Rouz je u igri.

BRAZILCI U PROBLEMU: Svađa između defanzivca i Nejmara (FOTO)

65. minut - Jedna od retkih šansi za Panamu. Muriljo se našao u sjajnoj prilici da postigne utešni pogodak, ali mu je šut izblokirao odbrambeni igrač.

62. minut - Harija Kejna zamenio je Vardi. Sjajna partija najboljeg strelca Engleske.

61. minut - GOOOOL! Kejn je upisao het-trik, a nakon provere VAR-a, gol je priznat. Pitanje je samo koliko će Engleska izbrojati golova u ovom dominantnom trijumfu nad nemoćnim Panamcima

53. minut - Potpuno su se povukli igrači Paname, štoperi Engleske počinju napade bukvalno na protivničkoj polovini terena.

49. minut - Trčao je Sterling sam nagolmana Paname, ali Penedo pravovremeno reaguje, izlazi sa gola i izbacuje loptu pre nego što je do nje stigao napadač Engleske.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

45 +1. minut - GOOOOOL! Hari Kejn ponovo precizan sa bele tačke, identično je pucao kao prvi put. U levi ugao, neodbranjivo!

43. minut - Penal za Englesku! Povučen je bio Kejn u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku!

kejn
kejn / Izvor: Reuters

39. minut - GOOOOOOL! Festival golova na stadionu Nižnji Novgorod, Stouns je opet bio strelac i to opet glavom. Panama je pred debaklom.

36. minut - GOOOOOOOL! Kakav projektil Lingarda, sjajan šut sa dvadesetak metara, Engleska ubedjivo vodi i čini se da je utakmica praktično rešena.

32. minut - Dobar centaršut iz slobodnog udarca , Megvajer je lepo skočio i pokušao da glavom da ugrozi gol Peneda, međutim nije bio precizan.

29. minut - Zapretili su Panamci, međutim niko nije uspeo da iskoristi dobar centaršut Rodrigeza.

24. minut - Loftus-Čik zaradio je žuti karton.

22. minut - GOOOOL! Hari Kejn je bio precizan sa bele tačke, treći gol za napadača Totenhema na SP u Rusiji.

Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters

19. minut - Penal za Englesku! Fidel Eskobar je srušio Lingarda u kaznenom prostoru.

16. minut - Sjajna šansa za Panamu! Barsenas je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali na njegovu nesreću lopta je otišla za malo pored leve stative.

10. minut - Armando Kuper sa leđa slučajno gazi Lingarda, to je prvi žuti karton na meču. Vezista čileanskog Univerzidada zato neće moći da u poslednjem kolu igra protiv Tunisa.

8. minut - GOOOOOL! Sjajan centaršut Tripijea iz kornera, Stouns sjajno skače i smešta loptu u mrežu glavom, 1:0 za Englesku.

5. minut - Odlična šansa za Panamu na početku meča. Godoj je primio loptu na ivici šesnaesterca, ali je njegov šut otišao daleko iznad gola.

2. minut - Lingard dobio lakat u glavu.

Utakmica je počela

ENGLESKA - PANAMA 6:1

STADION: Nižnji Novgorod

KAPACITET: 43.319

STRELCI: Za Englesku Hari Kejn 22. 45+1. 62., Džon Stouns 8. 40., Džesi Lingard 36. , za Panamu Felipe Baloj 78.

SUDIJA: Gehad Griša (Egipat)

ŽUTI KARTONI: Kuper 10, Eksobar 44, Muriljo 72, Loftus-Čik 24

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stouns, Megvajer, Tripije, Henderson, Lingard, Loftus-Čik, Jang, Sterling, Kejn

PANAMA: Penedo, Muriljo, Tores, Eskobar, Dejvis, Gomes, Barkenjas, Kuper, Godoj, Rodriges, Peres

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.