17.06.2018. 18:51
fudbalska reprezentacija Nemačke
fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Reuters
Prvo kolo F grupe.

Senzacija na Mondijalu u Rusiji! Posle šokantnog remija Islanđana protiv Argentinaca i branilac titule Nemačka našla se na kolenima. Sombrerosi su iznenadili izabranike Joakima Leva, ostvarili prvu pobedu u međusobnim duelima i na najlepši način počeli takmičenje u F grupi: Nemačka - Meksiko 0:1.

KAPITEN JE LJUDINA: Kolarov JAVNO rekao kome posvećuje gol! Nacija je ODUŠEVLJENA! (VIDEO+FOTO)

KRSTAJIĆ POSLE VELIKE POBEDE ORLOVA: Sa obe noge smo na ZEMLJI! (FOTO)

NEVIĐENO LUDILO NA TVITERU: Navijači slave, ali trojica igrača su im posebno prirasla za srce (FOTO)

Meksikanci su od starta krenuli žestoko i već u prvom minutu imali "zicer". Strelac vodećeg gola Lozano je nanizao nekoliko igrača, ali ga je u poslednjem trenutku sustigao Boateng i klizećim startom intervenisao.

Odmah u sledećem naletu uzvratili su Nemci preko Vernera, šutirao je iskosa sa desne strane, ali njegov pokušaj otišao je pored gola.

Nemci su često bili u neprilici, zbog opasnih kontranapada Meksika. Odbrana Pancera je, ipak, uspevala da odoli naletima, ali samo do 35. minuta.

Tada je Čičarito kao na tacni uposlio Lozana, koji se u šesnaestercu fintom oslobodio čuvara, a zatim pogodio bliži Nojerov ugao za vođstvo Sombrerosa - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije, Nemcima se ukazala šanza za izjednačenje. Slobodan udarac sa 18 metara izveo je Toni Kros, uspeo je prstima golman Očoa da zakači loptu, koja se odbila od prečke u polje.

Mogli su Meksikanci da dupliraju prednost u finišu poluvremena. Odličnu priliku imao je Karlos Vela, ali je njegov udarac završio pored gola.

Nemci su krenuli na sve ili ništa u drugom poluvremenu, pa je već posle nekoliko sekundi Platenhart pokušao sa distance da ugrozi Očou, golman Sombrerosa bio je dobro postavljen. Nedugo zatim i Kimik je poslao projektil sa 20 metara, koji je završio daleko iznad prečke.

Posle gola Kolarova, LUDILO u centru Beograda (FOTO)

Nije ovo bio dan Čičarita Ernandeza. Ni treću povoljnu priliku na utakmici nije uspeo da pretvori u pogodak, posle kombinacije sa Velom, u situaciji dva na jedan, imao je otvoren prostor, ali se odlučio da uputi pas i pogrešio.

Atraktivno je u 65. minutu pokušao Džošua Kimik, makazicama je šutirao ka Očoi, međutim, udarac je prohujao iznad gornje konstrukcije.

Ulaskom Rojsa Nemci su dobili na brzini, nekoliko puta preko njegovih akcija zapretili su Verner i Draksler, da bi i on sam pokušao u 71. minutu, šut sa desne strane ponovo je bio neprecizan. Ubrzo zatim Gvardado je ustupio mesto legendarnom kapitenu Rafaelu Markezu, kome je ovo peto učešće na Svetskim prvenstvima, po čemu je apsolutni rekorder meksičkog fudbala.

ISPRAVLJENA NEPRAVDA: POGBIN gol je PONIŠTEN (FOTO+VIDEO)

Žaliće Panceri za prilikom Milera (78.), kada ga je odbrana izblokirala u poslednjem trenutku, ali i Sombrerosi još više za propuštenom šansom Lajuna u kontri. Uradio je sve kako treba, a na kraju poslao loptu preko Nojerove prečke. Nekoliko trenutaka kasnije, isti igrač je odlično šutirao pored čuvara, međutim, kao i u prethodnom slučaju, udarac je otišao van okvira gola.

ZA NJOM JE ODLEPILA PLANETA! Seksi Hrvatica sa tribina zove se IVANA i bila je kandidatkinja za mis (FOTO)

Nedugo posle toga i Krosu se ukazala odlična prilika, sve je dobro uradio u šesnestercu i šutirao, međutim, raspoloženi Očoa uspeo je da sačuva mrežu. Golman Meksikanaca je činio čuda tokom celog meča, pa je i u finišu nekoliko puta spasao svoj tim. Poslednje uzdahe izmamio je projektil Brandta sa distance, svi su videli loptu u mreži, koja je na njegovu nesreću završila pored stative.

Meksikanci su ovom pobedom načinili džinovski korak ka plasmanu u drugu fazu Svetskog prvenstva.

NEMAČKA - MEKSIKO 0:1

STADION: Lužnjiki u Moskvi

KAPACITET: 81.000

STRELAC: Lozano u 35. minutu

SUDIJA: Alireza Fagani (Iran)

ŽUTI KARTONI: Miler, Humels (Nemačka), Moreno, Erera (Meksiko)

NEMAČKA: Nojer - Kimih, Boateng, Humels, Platenhart (80. Gomez) - Kedira (60. Rojs), Kros - Miler, Ozil, Draklser - Verner (86. Brandt).

MEKSIKO: Očoa - Salsedo, Ajala, Moreno, Galjardo - Erera, Gvardado (73. Markez) - Lajun, Vela (58. Alvarez), Lozano (66. Himenez) - Ernandez.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.