moderate rain
24.04.2024.
117.1643
109.4482

NI PENAL NE POMAŽE: Nigerija u NAJDOSADNIJEM meču na Mondijalu UPECALA Ribare! (VIDEO+FOTO)

22.06.2018. 18:55
Nigerija
Nigerija / Izvor: Reuters
Utakmica drugog kola D grupe.

Brzo su Nigerijici preboleli poraz na premijeri od Hrvatske i do prvog trijumfa na Mondijalu u Rusiji došli pobedom nad Islanđanima 2:0. Junak uspeha bio je dvostruki strelac Ahmed Musa, koji je odigrao najbolju partiju u sezoni.

Koliko je interesovanje za utakmicu bila na Islandu, govori podatak da su svi zaposleni u ovoj ostrvskoj državi imali skraćeno radno vreme, kako bi posmatrali duel drugog kola.

INCIDENT U TRANSU: Dok su Brazilci SLAVILI pobedu, selektor Tite doživeo VELIKU neprijatnost! (VIDEO)

LUDNICA U SANKT PETERBURGU! Navas IZLUĐIVAO Nejmara, a Kutinjo PRESUDIO hrabrim Kostarikancima! (FOTO)

NAŠI NAVIJAČI RASPALILI KOLO: Ceo Kalinjingrad se okretao za OVE dve SRPSKE LEPOTICE (FOTO)

Na terenu se, ipak, nisu primetili, obzirom da je Nigerija posle uspavake u prvih 45 minuta, bez većih problema u nastavku došla do prvenca na Mondijalu u Rusiji.

Već u drugom minutu Islanđani su stvorili priliku. Odlično je šutirao Gilfi Sigurdson iz slobodnog udarca, ali je golman afričke selekcije Uzoho bio na visini zadatka.

Nedugo zatim ponovo je Sigurdson zapretio Nigerijcima, njegov udarac išao je u levi ugao, ali se čuvar mreže afričke selekcije izvio koliko je dug i paradom zaustavio pokušaj.

Prilično taktička igra ubila je fudbal do odlaska na poluvreme, pa se bez konkurencije ova utakmica istakla kao jedna od naj nezanimljivijih od početka Svetskog prvenstva.

Monotoniju je već na startu drugog poluvremena prekinuo Ahmed Musa. Na isteku49. minuta odlično je po desnoj strani prošpartao Viktor mozes i zavrnuo loptu u šesnaesterac, gde je primio Musa, uštopovao je, a zatim raspalio i savladao golmana Uzohua za vođstvo Nigerijaca - 1:0.

Vođstvo je Afrikancima dalo krila, koji su stekli samopouzdanje i pojačali napade. Pažnju je zavredeo i udarac Endidija iz daljine, ipak, golman Haldorson bio je na mestu i odbranio ovaj pokušaj u 57. minutu.

Dinamičnije izdanje ekipa viđeno je u nastavku, pa je novu šansu za Nigeriju propustio Mozes devet minuta kasnije. Udarac po zemlji veziste Čelsija prohujao je nekoliko santimetara pored gola.

Ubrzo zatim usledio je odgovor Islanđana, Rurik Gislason je opalio nadomak šesnaesterca, međutim, njegov projektil otišao je tik iznad prečke gola Uzohoa.

Koliko su samo sreće imali Islanđani u 75. minutu. Posle udarca Ahmeda Muse uzdrmala se prečka Ribara, međutim, što mu tada nije pošlo za nogom, jeste samo nekoliko sekundi kasnije. Solo akcijom izlomio je čuvare u šesnaestercu, a onda rutinski savladao Halordsona, za potvrdu prve pobede na Svetskom prvenstvu.

Nisu uspeli Islanđani da dođu do utešnog gola ni u 80. minutu, kada im je dosuđen penal. Posle novog gledanja VAR-a, sudija Konger je pokazao na belu tačku. Prethodno je Kenet Omeruo zaustavio Alfreda Finbogasona u kaznenom prostoru, odgovornost je preuzeo Sigurdson i prebacio celu trinbinu iza gola Nigerije.

U poslednjem trećem kolu, Nigerija igra protiv Argentine u meču koji bi direktno mogao da odredi drugog putnika u osminu finala iz D grupe.

NIGERIJA – ISLAND 2:0

STADION: Volgograd Arena.

GLEDALACA: 45.000

STRELAC: Musa 49. 75.

SUDIJA: Metju Konger (Novi Zeland)

ŽUTI KARTON: Idovu (Nigerija)

NIGERIJA: Uzoho - Trust-Ekong, Balogun, Omeru - Mozes, Ndidi, Obi Mikel, Etebo (90. Ivobi), Idovu (46. Ebuehi) - Ihenačo (85. Igalo), Musa.

ISLAND: Haldorson – Sevarson, Arnason, R. Sigurdson (65. Igason), Magnuson – Gunarson (87. Skulason), G. Sigurdson, Bjarnason, Gislason – Bodvarson (71. B. Sigurdson), Finbogason.

Rezultate i tabelu grupe D pogledajte OVDE.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.