NOVO IZNENAĐENJE U RUSIJI: Japanci SRUŠILI brojčano slabiju Kolumbiju i ušli u ISTORIJU (VIDEO+FOTO)

19.06.2018. 15:54
Kolumbija
Kolumbija / Izvor: Reuters
Meč prvog kola grupe H.

Reprezentacija Japana iznenadila je na otvaranju grupe H selekciju Kolumbije i trijumfovala rezultatom 2:1 (1:1). Olakšavajuću okolnost fudbalerima zemlje izlazećeg sunca predstavljala je činjenica da su najveći deo utakmice imali igrača više, jer su Južnoamerikanci već na startu bili brojčano slabiji.

PRED MEČ SA SRBIJOM: Brazilci pisali FIFA!

Sve oči su uprte u Alaha! Egipćani se okreću Bogu pred susret sa Rusima!

Meč je počeo burno, pošto su Kolumbijci već u četvrtom minutu ostali sa desetoricom na terenu. Posle šuta Šinđija Kagave, loptu je rukom zaustavio Karlos Sančez i ušao u istoriju ovog Mondijala kao igrač koji je zaradio prvi crveni karton.

SRAM IH BILO: Raskrinkana NAJBOLESNIJA LAŽ o Rusiji kao domaćinu Mondijala (UZNEMIRUJUĆI FOTO)

Najveći "krivac" što su Japanci iznudili penal, sigurno je izveo najstrožu kaznu i sa bele tačke na opšte iznenađenje doneo prednost svom timu - 1:0.

Iako su bili sa igračem manje, Kolumbijci su zaigrali agresivnije, najbolju priliku je propustio Kvardado u 25. minutu, ali su ga čuvari izblokirali i osujetili njegovu nameru. Nedugo zatim prvotimac Juventusa napustio je teren i bio "žrtva taktike" selektora Pekermana, koji je u igru poslao Bariosa.

UMALO TRAGEDIJA NA MONDIJALU: Avion Saudijske Arabije zapalio se tokom leta (VIDEO)

Taktika je donela rezultat, pošto se upornost Kolumbijaca isplatila u 39. minutu. Posle dosuđenog slobodnog udarca, Huan Kintero je lukavo nadmudrio Japance, poslavši loptu ispod "živog zida" u trenutku kada su svi igrači skočili. Golman Kavašima je odbranio, ali je lopta završila iza gol-linije. Bunili su se Japanci, međutim, Skomina je odlučio da nije bilo razloga za VAR i ispravno postupio - 1:1

BIN LADEN HTEO DA UBIJE BEKAMA! Ovako je sprečen PAKLENI PLAN terorista na SP 1998. u Francuskoj!

Kolumbijci su u nastavku sve karte bacili na napad. Ulazak Hamesa Rodrigeza u 59. minutu uneo je živost u napadu favorita, ali ni to im nije pomoglo.

Naročito posle novog gola Japanaca, koji je postigao Osako u 73. minutu. Posle kornera Honde, najbolje se u šesnaestercu snašao novi igrač Verdera iz Bremena i ponovo vratio prednost na stranu svog tima - 2:1.

Samo pet minuta posle primljenog gola, Rodrigez je imao veliku šansu da izjednači: izašao je sam na golmana Japanaca, ali ga je izblokirao Osako i spasao već savladanog Kavašimu.

Do kraja utakmice, Japanci su brojčano jači izdržali pritisak Kolumbijaca i uspeli da zabeleže veliku pobedu, koja im otvara vrata polaska u narednu rundu.

Ujedno, ovo je bila prva pobeda u istoriji neke azijske reprezentacije nad južnoameričkim selekcijama na Svetskim prvenstvima.