DRAMA DO POSLEDNJEG MINUTA: Kolumbijci i Japanci u osmini finala (FOTO+VIDEO)

28.06.2018. 15:49
utakmica
utakmica / Izvor: Reuters
Tri kandidata, dve karte za osminu finala.

Zanimljivo do kraja. Prvi put u istoriji Mondijala žuti kartoni odlučili su učesnike osmine finala. Poljska je u meču bez, za njih, rezultatskog značaja, savladala Japan sa 1:0, dok je Kolumbija istim rezultatom pobedila Senegal. S obzirom da Japan i Senegal imaju isti broj bodova, istu gol razliku, učesnika nok-aut faze odredili su FIFA fer plej poeni kojih je Japan imao manje zbog manje žutih kartona. Kolumbija i Japan čekaće protivnike iz grupe D, a ko će na koga, odlučiće Engleska i Belgija večeras od 20.00 časova.

ŠOK: Ključni igrač Orlova najavio povlačenje!? (FOTO)

NAVIJAČI UJEDINJENI: Učinak jednog Srbina na SP posebno razočarao naciju (FOTO)

KRAJ UTAKMICA

88. minut - Senegal mora do gola kako bi prošao dalje, sa ovim rezultatom će ispasti. Ipak, Kolumbija deluje da je bliža drugom golu nego Senegal prvo

83. minut - Džeferson Lerma izlazi iz igre, na terenu je Mateus Uribe.

81. minut - Prava drama u Samari, Senegal pritiska Kolumbijce, potreban im je gol, jer odlučuju FIFA fer plej poeni, a Japan ima manje žutih kartona.

78. minut - Kakva šansa za Senegal. I to strelac prvog gola Mina je mogao sada loptu da smesti u svoju mrrežu, međutim Ospina sjajno reaguje.

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL za Kolumbiju! Nakon slobodnog udarca Mina sjajno glavom sprovodi loptu u mrežu.

73. minut - Najizad inicijativa Kolumbije, počeli su da igraju Južnoamerikanci.

70. minut - Takaši Inui upropastio je veliku priliku. Pucao je sa 16-ak metara , ali lopte je otišla pored gola. Japanu je hitno potreban pogodak za osminu finala.

67. minut - Makino je požuteo u ekipi Japana.

66. minut - Konačno dobra šansa za Kolumbiju, prvo šut Murijela biva izbloikiran, a zatim Falkao pokušava glavom iz kornera, međutim nije bio precizan.

64. minut - Katastrofalan šut Manea iz slobodnjaka, okliznuo se pri udarcu, a lopta je otišla u oblake.

60. minut - GOOOOOOOOL! Poljska vodi 1:0, strelac Bednarek.

54. minut - Zamalo da Levandovski natrči na jedan pas u prostor, ali je Kavašima bio spreman da brzo reaguje i pokupio tu loptu pred napadačem Poljske.

51. minut - Nijang dobija žuti karton i propustiće sledeću utakmicu.

47. minut - Okazaki zbog povrede napušta igru, menja ga Osako.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog dela igre

38. minut - Sane je probao sa velike udaljenosti iz slobodnog udarca, nije to dobro izgledalo.

32. minut - Grosicki je imao odličnu priliku da dovede Poljake u prednost, međutim Kavašima sjajno reaguje i izbacuje loptu u korn

31. minut - Prinudna izmena u ekipi Kolumbije, izlazi Rodrigez umesto njega Murijel.

utakmica

25. minut - Odlična prilika za Falkaa, pucao je glavom, međutim zamalo je bio neprecizan.

21. minut - Nijang očajno izvodi još jedan prekid, lopta završava u golmanovim rukama.

17. minut - Mane je pao u šesnaestercu i Mažić pokazuje na belu tačku. Međutim nakon gledanja VAR-a srpski sudija odlučuje da nema govora o najstrožoj kazni.

15. minut - Levandovski je šutirao iz voleja sa poludistance, međutim lopta završava u rukama golmana Japana.

12. minut - Prva prilika za Kolumbiju. Kintero je pucao u levi ugao, sjajno je reagovao golman Senegala. Na drugoj utakmici Okazaki je imao šansu, pucao je glavom, ali je bio neprecizan.

utakmica

11. minut - Preoštar start nad Falkaom, dobija lakat u borbi za loptu, šansa je za Kolumbiju iz slobodnog udarca.

9. minut - Slobodan udarac za Senegal sa leve strane, međutim lopta završava kod Ospine.

5. minut - Bez preteranih uzbuđenja na obe utakmice, uvodno odmeravanje snaga