8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

GRUPA G: Nemilosrdni Belgijanci rutinski do osmine finala, Tunišani idu kući (FOTO+VIDEO)

23.06.2018. 13:45
tunis belgija
tunis belgija / Izvor: Reuters
Meč se igra na stadionu Spartaka u Moskvi.

Reprezentacija Belgije ostvarila je novi trijumf na Svetskom prvenstvu u Rusiji. Izabranici selektora Martineza u okviru drugog kola grupe G savladali su selekciju Tunisa sa 5:2 (3:1) i tako obezbedili plasman u osminu finala. Sa druge strane Tunižani su novim neuspehom ostali bez šansi za nokaut fazu.

SALAH JE CENJEN SVUDA: EGIPĆANIN se nije proslavio u RUSIJI, ali je dobio zanimljivo PRIZNANJE (FOTO)

Sve je praktično bilo rešeno u prvih 45 minuta, kad su „Crveni Đavoli“ preko dvostrukog strelca Lukakua i Azara postigli tri gola i trasirali put ka trijumfu. Jedini strelac u ovom delu igre za Tunis bio je Bron. U nastavku meča strelci za Belgijance bili su Azar i rezervista Batšuaji, a "Crveni Đavoli" dominirali su celo drugo poluvreme, nizali šansu za šansom i zasluženo slavili.

Kako se iz minuta u minut odvijao meč na stadionu Spartaka u Moskvi, možete pročitati u nastavku teksta.

90+3 minut - Gol za Tunis. Pred sam kraj utakmice strelac je bio Kazri.

SERGEJ ZNA KAKO SE POBEĐUJE BRAZIL! Moraju da postoje tri VELIKE stvari (FOTO)

90. minut - Gool za Belgiju! Konačno Batšuaji pogađa mrežu posle silnih promašaja.

86. minut - Izmena u selekciji Belgije, Mertens je izašao iz igre i ustupio mestu Tilemansu.

80. minut - Kakve šanse za Belgiju! Batšuaji pogađa prečku sa četiri metra, a onda minut kasnije isti akter pogađa golmana Mustafu sa iste udaljenosti. Prethodno napadač Belgije nije iskoristio dve dobre šanse.

76. minut - Opet glavni akter Batšuaji, ovaj put loptu sa gol linije skidaju Tunišani! Gol visi u vazduhu.

TOŠIĆ OTKRIO: Evo kako je bilo u SVLAČIONICI i šta nam je rekao Krstajić (FOTO)

75. minut - Šansa za Batšuajia, istrčao je napadač Belgije ispred golmana Tunisa, ali je Mustafa odlično reagovao.

72. minut - Povreda Vertongena, srećom nije ništa ozbiljno i defanzivac Belgije se vratio na teren.

68. minut - Iz igre izlazi sjajni Azar, ušao je Batšuaji.

64. minut - Pritiskaju Belgijanci. Novi šut Azara, lopta je otišla iznad prečke.

61. minut - Mogla je Belgija do novog gola. Sjajan šut Karaska sa ivice šesnaesterca, lopta je proletela pored desne stative, Tunišani su imali sreće.

KO JE TEBE SLAGAO DA SI NOVINAR? Izveštač Vašington Posta LIKUJE zbog pobede Švajcarske protiv Srbije (FOTO)

59 minut - Igru napušta dvostruki strelac Lukaku, umesto njega Felaini na terenu.

51 minut - Novi gol za Belgiju! Azar je sjajno primio loptu, obišao golmana Mustafu i rutinski poslao loptu u mrežu, 4:1 za Belgiju.

47 minut - Preciznu loptu u noge je poslao Kevin De Brujne a dobio ju je Aldervirld  koji nije uspeo pogoditi okvir gola. Njegov pokušaj unutar šesnaesterca odlazi daleko od desne stative.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

45+4 minut - Gool za Belgiju! Ponovo je strelac Lukaku na asistenciju Manijea, njegov drugi gol na ovoj utakmici, ukupno četvrti na Mondijalu u Rusiji.

45. minut - Čak 4 minuta nadoknade vremena

41. minut - Nova prinudna izmena u ekipi Tunisa! S. Ben Jusef se povredio, umesto njega ušao je Johan Benaluan.

39. minut - Lepo je primio loptu na grudi Ben Jusef i šutirao, ali je lopta prošla pored desne stative.

34. minut - Kazri je lepo probio kroz sredinu odbrane, ali njegov pas nije stigao do igrača Tunisa.

31. minut - Lepa akcija Tunižana, prodor po levom boku, centaršut u šesnaesterac, na odbitku je bio Sasi koji je šutirao pored leve stative.

27. minut - Sjajna šansa za Lukakua, golman je istrčao i omeo napadača Belgije da postigne novi gol.

SKANDAL! Iz VAR sobe Brihu je sugerisano - Bio je PENAL! (FOTO)

21. minut - Strašna povreda Brona, lopta je nakon šuta pogodila igrača Tunisa, koji je pao kao pokošen i neće moći da nastavi meč.

18. minut - Gol za Tunis. Sjajan centaršut iz slobodnog udarca Kazrija, Bron je pogodio glavom za 2:1.

16. minut - Gol za Belgiju. Greška Tunižana na sredini terena, Martens je sjajno asistirao Lukakuu, koji je pogodio za 2:0.

13. minut - Belgijanci pritiskaju, još jedna sjajna šansa. Lukaku je probio po levom boku i uputio centaršut za Azara, koji propušta sjajnu priliku i šutira u golmana Mustafu.

MILIVOJEVIĆ OGORČEN: Nije mi jasno kako smo primili gol! (FOTO)

7. minut - Gol za Belgiju! Azar je bio siguran sa 11. metara.

5. minut - Penal za Belgiju. Kontakt je bio na ivici kaznenog prostora, Azar je srušen ,a sudija je nakon konsultacije iz VAR studija pokazao na belu tačku.

3. minut - Prvi šut u okvir gola Tunisa. Munije je pokušao levom nogom, siguran je bio Ben Mustafa.

Današnji dan na Svetskom prvenstvu u Rusiji počinje mečom grupe G između reprezentacija Belgije i Tunisa. Duel se igra u Moskvi na stadionu Spartaka. Posle pobede nad selekcijom Paname od 3:0, "Crveni Đavoli" bi trijumfom na današnjem meču obezbedili plasman u osminu finala.

IGRALI SU SRBIJA I ŠVAJCARSKA: Ovaj DETALJ najviše je zapao za oko Hrvatima. Samo o NJEMU pričaju (FOTO)

Najviše se očekuje od napadača Mančestera Romelua Lukakua koji je bio dvostruki strelac u pobedi Belgije u prvom kolu. Sa druge strane Tunižani, koji su poraženi u prvom kolu od Engleske sa 2:1, žele da se vrate u trku za osminu finala, a za to će im trebati pobeda u današnjem duelu. "Crveni Đavoli" su jedni od favorita iz senke, a imaju iza sebe seriju od 20 utakmica bez poraza. Meč počinje u 14.00 sati.

BELGIJA - TUNIS 5:1

STRELCI: Azar u 4. i 51. minutu, Lukaku u 16. i 45. i Batšuaji u 90. minutu za Belgiju, a Bron u 18. minutu za Tunis

STADION: Spartak stadion (Moskva)

KAPACITET: 45.360

SUDIJA: Žair Marufo

ŽUTI KARTONI: Sasi 14. minut za Tunis

BELGIJA: Kurtoa, Aldervirld, Bojata, Fertongen, Munije, Karasko, Vitsel, De Bruin, Mertens, Azar, Lukaku

TUNIS: Ben Mustafa, Bron, S. Ben Jusef, Merija, Melul, Haui, Škiri, Sasi, F. Ben Jusef, Badri, Kazri

Rezultate i tabelu grupe G možete da pogledate OVDE.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.