U POSLEDNJI ČAS: Urugvajci u 90. minutu slomili žilave Egipćane (VIDEO+FOTO)

15.06.2018. 15:55
Edinson Kavani
Edinson Kavani / Izvor: Reuters
Meč odigran u Jekateringburgu.

Urugvaj je minimalno, ali sasvim zasluženo, pobedio Egipat 1:0, golom Hozea Marija Himeneza u 90. minutu, i tako napravio džinovski korak ka plasmanu u nokaut fazu. Južnoamerikanci su pre pobedonosnog gola imali četiri stoodstotne šanse, ali napadači Luis Suarez i Edinson Kavani nisu imali svoj dan. Dvostruki prvak planete je tako prvi put posle 48 godina slavio u prvom meču na SP.

FIFA PRELOMILA: Određen sudija za meč Kostarika - Srbija (FOTO)

U KRSTAJIĆA SE SADA UZDA NACIJA: Sećate li se kada je ČITAVA SRBIJA propratila NAJLEPŠI DAN u životu selektora? SVI SMO DRHTALI

VEST STIGLA U POGREŠNO VREME! Ronaldo osuđen na dve godine uslovnog zatvora i novčanu kaznu (FOTO)

Prvo poluvreme je proteklo ispod svih očekivanja. Urugvajci su uglavnom pokušavali da kroz sredinu terena probiju odbranu Egipta, ali se afrička selekcija uspešno i organizovano branila, a čak je i nekoliko puta pripretila pred golom Južnoamerikanaca. Jedinu, ali fenomenalnu šansu za gol u prvom poluvremenu, imao je Urugvaj u 23. minutu, ali se Luis Suarez propisno obrukao promašajem sa ivice peterca.

Razbićete HRVATE i bez KOKOŠAKA: Nigerijci bi da unesu OFARBANU ŽIVINU na stadion, RAZLOG POTPUNI HIT!

EGIPĆANKE ILI URUGVAJKE: Tribine vrve od lepote, koje su LEPŠE? (FOTO)

Odmah na startu drugog poluvremena Luis Suarez je ponovo imao odličnu šansu, posle dodavanja Edinsona Kavanija se oslobodio čuvara i šutirao, ali je golman Egipta nogom zaustavio njegov udarac. Selektor Urugvaja Oskar Vašington Tabarez je pokušao da razmrda ekipu dvostrukom izmenom u 58. minutu, Južnoamerikanci su od tog trenutka dominirali, pritiskali, a u 73. minutu ponovo je Luis Suarez imao odličnu šansu, ali zvezda Barselone nije imala svoj dan. U 82. minutu ponovo je Urugvaj imao šansu, ali je udarac Edinsona Kavanija zaustavio najbolji igrač utakmice, golman Egipta El Šenavi. Kavani je imao šansu i u 88. minutu, ali je iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio stativu. Konačno, u 90. minutu, Hoze Marija Himenez je udarcem glavom, posle slobodnog udarca, matirao golmana Egipta i razgalio sve navijače Urugvaja.

U TANGAMA I MAJIČICAMA! Kad nauljene Brazilke uzmu loptu u noge, zaboravlja se na Mondijal (VIDEO)

Egipat je ceo meč odigrao bez Mohameda Salaha, koji će na teren u utorak, u meču protiv Rusije. Najbolji srpski arbitar  Milorad Mažić je bio četvrti sudija na meču u Jekateringburgu, a očekuje se da već od ponedeljka dobije poverenje da bude glavni na nekoj od utakmica prvog kola Svetskog prvenstva.

Bivši selektor Srbije preuzima Sporting?

EGIPAT - URUGVAJ 0:1

STRELAC: Hoze Marija Himenez u 90. minutu. STADION: Jekateringburg arena. GLEDALACA: 27.000. SUDIJA: Bjorn Kujpers (Holandija). ŽUTI KARTON: Hegazi (Egipat)

EGIPAT: El Šenavi, Fati, Gabr, Hegazi, Abdel-Šafi, Elneni, Hamed (od 50. Morsi), Varda (od 82. Sobi), Said, Trezege, Mohsen (od 63. Kahraba).

URUGVAJ: Muslera, Varela, Himenez, Godin, Kaseres, Nandez (od 58. Sančez), Bentankur, Vesino (od 87. Toreira), De Araskaeta (od 58. Rodrigez), Suarez, Kavani.