19.04.2024.
117.1484
109.6792

UKRAJINCI NASTAVLJAJU DA SANJAJU: Pobedom nad Švedskom izborili plasman u četvrfinale Prvenstva Evrope

29.06.2021. 22:35
Švedska - Ukrajina
Švedska - Ukrajina / Izvor: Profimedia
Meč se igrao u Škotskoj.

Reprezentacija Ukrajine igraće u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Posle velike borbe na Hempdenu (Glazgov) Ukrajinci su slavili sa 2:1 nad Švedskom posle produžetaka (bilo je 1:1 u regularnom toku) i izborili odlazak na megdan Englezima.

VEMBLI SLAVI: Sterling i Kejn POSLALI Nemce kući! Engleska u ČETVRTFINALU (UŽIVO)

DOBIO JE OTKAZ: Holanđani nisu mogli da pređu preko rane eliminacije

SKANDAL NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Hrvatska igrala sa ustaškim grbom na dresu (FOTO)

Veoma dinamično prvo poluvreme donelo je mnogo uzbuđenja na obe strane. Ukrajinci su do vodećeg gola bili u senci Šveđana, koji su stvorili nekoliko prilika preko Forsberga, Isaka i Kuluševskog, ali nisu bili precizni.

Kazna za promašaje stigla ih je u 27. minutu. Sjajnu akciju ukrajinske selekcije započeo je Jarmolenko, prebacio na suprotnu stranu dijagonalom loptu ka Zinčenku, a fudbaler Mančester Sitija postigao jedan od najlepših golova na Šampionatu.

ŠVEDSKA - UKRAJINA 1:1 (1:1) posle produžetaka 1:2

Stadion: Hempden u Glazgovu.

Strelci: Forsberg 43. - Zinčenko 27, Dovbjuk 120.

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Crveni karton: Danijelson (98. minut)

Žuti kartoni: Kuluševski, Forsberg - Jarmolenko.

ŠVEDSKA (4-4-2): Olsen – Lustig (od 83. minuta Kraft), Lindelof, Danijelson, Avgustinson (od 83. minut Bengston) – S. Larson (od 97. minuta Klison), Olson (od 101. minuta Helender), Ekdal, Forsberg – Kuluševski (od 97. minuta Kvajson), Isak (od 97. minuta Berg).

UKRAJINA (4-3-3): Bušćan – Karavajev, Zabarnji, Krivcov, Matvijenko – Sidorčuk (od 118. minuta Bezus), Stepanenko (od 94. minuta Makarenko), Zinčenko – Jarmolenko (od 106. minuta Dovbjuk), Jaremčuk (od 91. minuta Besedin (od 101. minuta Cigankov)), Šaparenko (od 61. minuta Malinovski).

Uspeli su ipak Šveđani do kraja poluvremena da stignu do izjednačenja. Posle dodavanja Aleksandera Isaka, sjajnu formu na takmičenju potvrdio je Emil Forsberg, koji je silovitim udarcem po zemlji smestio loptu iza Bušćana.

Uzbuđenja nisu izostala ni u nastavku. Za samo 120 sekundi obe selekcije su pogodile stativu, najpre je to učinio Sidorčuk, a potom i na suprotnoj strani Forsberg.

Mogli su Šveđani do vođstva i u 68. minutu, ali je konstrukcija Bušćanovog gola ponovo bila uz Ukrajince, pošto je Emil Forsberg tada pogodio prečku.

Što se tiče prvog produžetka treba istači samo crveni karton Danijelsona koji je nesmotreno startovao i možda povredio Besedina. Bilo je odvratno gledati samo snimak starta, a kako li je smo bilo fudbaleru Ukrajine niko osim njega ne zna.

Drugi nastavak je protekao u inicijativi Ukrajine, ali nije bilo izglednije prilike sve do nadoknade vremena kada je Dovbjuk postigao pogodak vredan četvrfinala Prvenstva Evrope. Neverovatni Ukrajinci nastavljaju da sanjaju, pa iako svi misle da Englezi neće imati mnogo problema sa njima, to je daleko od istine.

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE

121. minut
GOOOOL!!!! Ukrajina je na pragiu prolaska u četvrfinale. Dovbjuk je postigao prvi golo, u dresu reprezentacije i sada je ostalo još samo stotinak sekundi do kraja meča.
120. minut
Bezus je dobio udarac od Helendera, ne izgleda ništa opasno. Ipak, fudbaler Ukrajine sa bolnom grimasom ustaje
116. minut
Ukrajinci vide da su bliži pobedi i pokušavaju. Malinovski je pucao, ali pored stative.
112. minut
Prilika za Ukrajinu, ali Karavajev je pao preko Berga i povredio Šveđana, koji je ostao da leži. Ipak, pridigao se.
110. minut
Sreća po Dobika, jer je io u ofsajdu. Promašio je u sutaciji jedan na jedan, ali zastavica je podignuta i neće ga proklinjati fanovi iz Ukrajine.
109. minut
Šveđani igraju bunker i žele po svaku cenu da zaštite svoj gol.
105. minut
Gotov je prvi produžetak
103. minut
Ukrajinci su se malo okuražili, ali ništa konrektno se ne dešava.
98. minut
Start Danijelsona koji je posle gledanja snimka dobija zasluženo crveni karton. Šveđani ostaju sa deset igrača. Besedin posle ovog krvničkog strarta završava meč posle samo saom minuta.
95. minut
Obazriva igra sa obe strane, kao da svi žele da bude penala.
91. minut
Počeo je prvi produžetak. Besedin umesto Jeramčuka u napadu Ukrajine.
Kraj utakmice. Gledaćemo produžetke na Hempdenu.
90. minut
Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade vremena.
89. minut
Najbolja prilika za Švedsku, Kuluševski je šutirao iskosa, ali ga je sustigao defanzivac Ukrajine i izblokirao.
87. minut
Sve miriše na produžetke.
85. minut
Žuti karton za Forsberga, poslužio se rukama i sankcionisan je opomenom.
81. minut
Dvostruka izmena u Švedskoj, Kraft menja Lustiga, dok Bengston menja povređenog Agustinsona.
79. minut
Posle Šveđanina Kuluševskog, požuteo je i Ukrajinac Jarmolenko.
76. minut
Ponovo je tempo opao, ušlo se u poslednjih 15 minuta.
68. minut
Opet se uzdrmala konstrukcija Bušćanovog gola, prvo stativu, a sada je Forsberg silovitim udarcem "polomio" prečku.
66. minut
Prilika za Jarmolenka, šutirao je traljavo po zemlji, pravo u Olsona koji je lako ukrotio njegov udarac.
65. minut
Prvi korner za Šveđane u drugom poluvremenu. Forsberg je centrirao, a udarac Larsona koji je išao u okvir gola odbranio Bušćan.
60. minut
Prva izmena na meču, umesto Šaparenka na terenu je fudbaler Atalante Malinovski.
59. minut
Kakva šansa za Forsberga, Krivcov je intervenisao u poslednjem trenutku i spasio Ukrajince.
59. minut
Opet STATIVA. Sada su je Šveđani pogodili, Emil Forsberg nije imao sreće.
57. minut
Sjajno je šutirao Sidorčuk na dodavanje Jarmolenka, ali je njegov udarac zaustavila stativa.
54. minut
Silovit šut Larsona sa 20 metara, završio je nekoliko santimetara pored stative. Prva pretnja Šveđana u nastavku.
50. minut
Nešto slabiji tempo na početku drugog dela, za razliku od prvog poluvremena.
46. minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

43. minut
GOOOOOOOOOOOOOOL! Švedska je izjednačila, taj svemoćni Emil Forsberg!!! Isak mu je dodao loptu, napadač Lajpciga je opalio po njoj, na putu ka mreži zakačila je jednog igrača i odsela iza Bušćana. Idemo ispočetka.

40. minut
Kuluševski je lepo prošao u šesnaestercu jednog čuvara, a potom pao, tražili su Šveđani penal, ali je Orsato samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.
37. minut
Ubačena lopta Lustiga bila je lak plen za Bušćana.
36. minut
Centaršut Olsona, Karavajev interveniše.
32. minut
Jarmolenko je šutirao iskosa sa sedam-osam metara daleko iznad prečke.
29. minut
Kakva šansa za Larsona, iz slobodnog udarca šutirao je ka Bušćanu, golman Ukrajinaca je fantastično reagovao.
28. minut
Ovim golom Zinčenko je postao najmlađi strelac u istoriji Ukrajine na Evropskim prvenstvima, sa 24 godine.
27. minut
GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Vodi Ukrajina 1:0!!!! Jarmolenko je primio loptu od Karavajeva, usledila je dijagonala prema Zinčenku koji je neumoljivo šutirao spoljnjom i pogodio za radost ukrajinskih fudbalera.
19. minut
Kuluševski je asistirao Aleksanderu Isaku, ali napadač Šveđana nije bio precizan u završnici, jako loš udarac otišao je tik pored stative.
18. minut
Kuluševski je centrirao sa boka, najviši u šesnaestercu bio Forsberg, ali nije dobro odreagovao i šansa je propala.
12. minut
Centaršut Forsberga, Stepanenko je izbio u korner, posle kojeg je golman ukrajinske selekcije bio siguran.
11. minut
Nova prilika za Ukrajinu, šutirao je Jaremčuk, ali je Bušćan odlično intervenisao.
10. minut
Prilika za Ukrajinu, imao ju je Šaparenko, izborio se za šut 18 metara i loše tukao pored gola.