11°C
23.04.2024.
117.1544
109.8288

RUSIJA OSTALA U IGRI ZA OSMINU FINALA: Majstorija Mirančuka donela Zbornaji tri boda (VIDEO)

16.06.2021. 14:48 20:58
Rusija
Rusija / Izvor: Reuters
Ofanzivac Atalante zablistao u Sankt Peterburgu.

Fudbaleri Rusije savladali su Finsku u drugom kolu grupe "B" Evropskog prvenstva rezultatom 1:0 (1:0).

Uskoro opširnije...

ITALIJA IGRA ZA PRVO MESTO: Azuri u Rimu uzimaju meru Sajdžijama

BODOVI OD PRESUDNOG ZNAČAJA: Ulog je drugi krug, Tuska i Vels nemaju izbora

SKANDAL NA DERBIJU EVRA: Padobranac sa POLITIČKOM porukom uleteo na teren pred meč Francuska - Nemačka (VIDEO)

Na Gasprom areni u Sankt Peterburgu gledali smo otvorenu utakmicu sa pregršt prilika na obe strane terena. Finska je u 3. minutu postigla gol preko Pohjanpala, ali je isti poništen na asitenciju arbitara iz VAR sobe. Napadač Union Berlina se nalazio u ofsajdu.

Rusija je zaigrala bolje od sredine prvog dela igra, a do vođstva su stigli u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ofanzivac italijanske Atalante, Aleksej Mirančuk, matirao je Hardecog fenomenalnim pogotkom sa 10-tak metara.

Bila je to prava majstorija.

U nastavku susreta gledali smo inicijativu Finske, Zbornaja je pretila iz kontranapada, međutim, promene rezultata nije bilo.

Nakon današnjeg trijumfa Rusija je ostala u igri za plasman u osminu finala Evropskog prvenstva. Naredni meč ekipa Stanislava Čerčesova igra protiv Danske, dok Fince čeka težak zadatak u poslednjem kolu. Skandinavska selekcija odmoriće svoje snage sa favorizovanom Belgijom.

KRAJ MEČA!
Finska - Rusija 0:1.

90. minut
Igraće se još 5 minuta.

88. minut
Arajurijev pokušaj glavom završava preko prečke.

83. minut
Finci su krenuli u ofanzivu. Skandinavci igraju na "sve ili ništa".

72. minut
Kakva odbrana Hardeckog! Kuzjaev je gađao, golman Finaca spasava svoju reprezentaciju.

66. minut
Dzjuba je maestralno uposlio Žemaletedinova, međutim, rezervista šutira neprecizno.
51. minut
Jako dobar šut Golovina sa 20-tak metara prolazi tik pored desne stative.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+2. minut
GOOOL! Mirančuk fenomanalnim pogotkom donosi Rusiji vođstvo.
45. minut
Igraće se još šest minuta.

37. minut
Karavaev je imao fenomenalnu priliku, Uronen sa gol linije raščišćava.

32. minut
Puki preti sa 15-tak metara. Lopta završava daleko od leve stative.

25. minut
Karavaev menja Fernadesa zbog povrede.

20. minut
Pohjanpalo je imao veliku priliku, štoper Diveev odlično reaguje i blokira udarac.

10. minut
Ozdoev je primio dobar pas u šesnaestercu i pucao prema golu. Međutim, poslao je loptu nebu pod oblake.

3. minut
Pohjanpalo je postigao lep gol glavom, međutim, VAR je reagovao zbog ofsajda napadača Union Berlina.