EURO: Furija ponovo remizirala, Poljaci izvukli veliki bod (VIDEO)

19.06.2021. 20:28
Fudbalska reprezentacija Španije
Fudbalska reprezentacija Španije / Izvor: Reuters
Sve će se rešavati u poslednjem kolu.

Reprezentacije Španije i Poljske remizirale su prded 20.000 navijača u Sevilji u meču drugog kola grupe F 1:1 (1:0) i tako dodatno zakomplikovale situaciju pred poslednje kolo. Crvena furija nije uspela da dođe do pobede ni u drugom meču na Evropskom prvenstvu, a Poljaci su osvojili važan bod.

JEDAN MU JE BIO DOVOLJAN: Ronaldo pogodio protiv Nemačke i postavio novi rekord

OVO SAMO SRBIN MOŽE DA SMISLI: Milan je uradio NEVIĐENU foru sa Ronaldovim sklanjenje,m flašica (VIDEO)

EURO: Francuzi pucali iz prazne puške, Mađari slave bod (VIDEO)

Španija je do vođstvo stagla u 26. minutu posle gola Morate iako je prvobitno signaliziran ofsajd. Međutim, posle reakcije VAR-a pogodak je priznat i Crvena furija je vodila. Prethodno su Poljaci zapretili preko Kliha, dok su u Španiji Olmo i Pau Tores pokušali da ugroze Ščesnog. Poljaci su krtenuli mnogo angažovanije posle primljenog gola, a Sviderski je imao dve dobre prilike. Prvo je u 35. minutu na ubacivanje Levandovskog sa peterca šutnuo preko gola, da bi u 43. minutu pogodio stativu, lopta se odbila do Levandovskog koji je šutirao u golmana Simona pa je ŠPanija na poluvremenu vodila.

U drugih 45 minuta je počelo mirno da bi u 54. minutu Levandovski postigao prvi gol na EP pošto je majsotrski glavom savladao Simona. Već u sledećem napadu Španci su dobili penal posle pregledanja VAR-a, ali je Moreno pogodio stativu da bi Morata naleteo na loptu i promašio ceo gol. Do kraja meča su Španci bespomučno napadali, propustili su prilike Tores, Rodri i Morata, ali su Poljaci uspeli da se odbrane i sačuvaju bod koji im daje kakvu takvu nadu za plasman u narednu rundu.

Reprezentacije Španije i Poljske večeras od 21 čas igraju meč drugog kola grupe E u Sevilji na stadionu ''La Kartuha'' koji bi mogao da reši makar neke dileme oko putnika u narednu fazu.

Španci su u prvom kolu samo remizirali sa Švedskom što je razočaravajući rezultat za četu Luisa Enrikea i pobeda protiv Poljaka je imperativ za Crvenu furiju. Na drugoj strani Poljaci su poraženi od Slovačke i nemaju drugog izbora osim da jure pobedu protiv Španaca jer im remi neće mnogo značiti.

Luis Enrike odlučio se za sastav Simon, M. Ljorente, Laport, P. Tores, Alba, Koke, Rodri, Pedri, Moreno, Morata i Olmo, dok će selektor Poljske Paulo Sousa Špancima suprotstaviti tim Ščensni, Berešinski, Glik, Bednarek, Jozvjak, Moder, Klih, Puhač, Sviderski, Zjelinski i Levandovski.

90. minut
Kraj meča u Sevilji.
85. minut
Dvostruka izmena u Poljskoj, umesto Bednareka je ušao Davidovic, dok je Modera zamenio Lineti.
84. minut
Morata je imao fantastičnu priliku, ali je pogodio Ščesnog.
81. minut
Rodri je sa ivice šesnaesterca šutirao, ali samo pravo u Ščesnog.
73. minut
Tores je sa 11 metara pokušao glavom, ali je šutirao pored gola.
67. minut
Dovstruka izmena u Španiji, a izmena i u Poljskoj. Sviderskog menja Frankovski, a u Španiji Ruiz i Sarabija menjaju Morena i Kokea.
62. minut
Izmena i u Španiji, Feran Tores menja Olma.
57. minut
Tek što je izjednačila, sviran je penal protiv Poljske posle provere VAR sistema. Fauliran je bio Moreno, on je izveo penal i pogodio stativu, na loptu je natrčao Morata, ali je i on bio neprecizan.
55. minut
Izmena u Poljskoj, Kozlovski menja Kliha.
54. minut
1:1!!! Levandovski donosi izjednačenje Poljskoj. Jozvjak je odlično centrirao, a napadač Bajerna glavom savladao Simona i postigao prvi gol na ovom EP.
50. minut
Miran početak drugog poluvremena.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
45. minut
Dobra prilika za Španiju, Alba je dodao do Morena koji pogađa spoljni deo mreže.
43. minut
Dve fantastične prilike za Poljsku, prvo je Sviderski pogodio stativu, lopta se odbila do Levandovskog koji je šutirao pravo u golmana Simona.
35. minut
Samo minut kasnije preti Poljska. Levandovski je ubacio loptu na peterac, a Sviderski prebacuje gol Španije.
34. minut
Moreno je pokušao iz slobodnog udarca, a njegov udarac završio tik pored stative.
26. minut
1:0!!! Španija dolazi u vođstvo, iako je gol Morate prvo poništen zbog ofsajfda, ali je posle pregledanja VAR sistema, pogodak priznat.