8°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

EVRO - PREGLED DANA: Pala tri gola, od kojih DVA iz penala! Ostrvska uspavanka za kraj (VIDEO)

18.06.2021. 22:48
Hrvatska - Češka
Hrvatska - Češka / Izvor: Reuters
Odigrana su tri susreta.

Ovog 18. juna odigrana su tri meča na Prvenstvu Evrope u fudbalu. Slabe utakmice na kojima je palo ukupno tri gola, od kojih samo jedan iz igre, a ostala dva su bila iz penala.

HAOS NA ULICAMA LONDONA: Vidite tuču navijača Engleske i Škotske (VIDEO)

ŠOK VEST: Dalić NAPUŠTA Hrvatsku!

Fudbaleri Švedske savladali su Slovačku rezultatom 1:0 u drugom kolu grupe "E" Evropskog prvenstva. Skandinavska selekcija je do prve pobede na turniru stigla golom Emila Forsberga sa bele tačke.

Golman Njukasla Martin Dubravka je u nekoliko navrata dovodio Šveđane do ludila sjajnim intervencijama.

Međutim, tanka je linija izmeđšu heroja i tragičara. Dubravka je u 77. minutu nesmotreno oborio Kvaisona u šesnaestercu, a dva minuta kasnije, Emil Forsberg je bio precizan sa bele tačke i tako je Švedska praktično overila prolaz dalje. Ni Slovaci ne stoje loše, ali u poslednjem kolu igraju sa Španijom koja želi da sa još dva trijumfa dođe do prvog mesta.

Hrvatska i Češka su se sastali u Glazgovu u drugom kolu grupe D prvenstva Evrope u fudbalu. Bio je to zanimljiv meč koji je završen bez pobednika (1:1). Poveli su Česi iz penala preko Patrika Šika u 43. minutu posle reakcije iz VAR sobe kada je viđen brutalan udarac Dejana Lovrena. Izjednačio je Perišić na samom startu drugog poluvremena, posle sjajne akcije preko levog krila.

Hrvati su razočarani, ali eventualnom pobedom u poslednjem kolu nad Škotskom iće će dalje, dok su Česi već praktično overili prolaz. Na Vembliju mogu i do prvog mesta, ali svi pričaju da žele da izbegnu tu poziciju, da ne bi izvukli drugoplasiranog iz grupe gde su Portugalija, Nemačka i Francuska.

Slabu utakmicu su odigrali Engleska i Škotska, a rezultat je bio najnepopularnijih 0:0. Sada duel Engleske i Češke određuje ko će biti prvi, s tim da u slučaju remija momci čiji napad predvodi Patrik Šik izlaze na čelo, a to svi žele da izbegnu. Škoti i Hrvati igraju za treće mesto. Ako bude nerešeno "kockasti" će biti treći, ali sa dva boda vrlo lako mogu ispasti tako da oba tima moraju ići na ceo plen.