EURO U AZURNIM BOJAMA: Italija šmekerski potukla Turke i bez ikakvih problema uzela prva tri boda (VIDEO)

11.06.2021. 23:04 00:46
Ćiro Imobile
Ćiro Imobile / Izvor: Reuters
Prvi meč Evropskog prvenstva u fudbalu.

Fudbaleri Italije pobedili su Tursku na stadionu Olimpiko u Rimu rezultatom 3:0 u prvoj utakmici Evropskog prvenstva.

Znatno lakše od očekivanog su Azuri upisali trijumf protiv selekcije koju mnogi smatraju potencijalnim iznenađenjem na turniru i na savršen način otvorili EURO.

Đorđo Kijelini
Đorđo Kijelini / Izvor: Reuters

Apsolutna dominacija tokom cele utakmice krunisana je pogocima u drugom poluvremenu. Merih Demiral je postigao autogol u 53. minutu. Zatim je Ćiro Imobile u 66. povisio na 2:0, da bi Lorenco Insinje u 79. postavio konačan rezultat za deveti uzastopni trijumf bez primljenog pogotka i jasnu poruku svim protivnicima na Prvenstvu Evrope.

Ceo tok možete čitati ispod:

Meč je završen! Italija je slavila 3:0 protiv Turske pogocima Demirala (AG), Imobilea i Insinjea.

90'
Igraće se tri minuta nadoknade.
79'
INSINJE POGAĐA! Sjajan šut unutrašnjim delom stopala, golman skroz bez šanse. Italija stiže do 3:0.
74'
Lokatelija menja Kristante. Italija smiruje igru, sve su bliži trijumfu.
66'
GOOOOOOOOL! I Ćiro Imobile pogađa! Vrhunski je golman Turske odbranio šut Spinacole, ali je naleteo Ćiro na odbitak i u svom stilu smestio loptu u mrežu. Duplirana prednost Azura, pobeda je u torbi.
62'
Italija igra sve sigurnije i sigurnije. Veoma konkretna igra u napadu, imali su Azuri još par ubacivanja u kazneni prostor, ali nekako se spasavaju Turci nakon već jednog primljenog gola.
53'
GOOOOOOOOOOOOL! Prvi gol na ovom Evropskom prvenstvu je autogol! Demiral je sproveo loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Berardija. Italija vodi 1:0.

Počelo je drugo poluvreme.

Turska - Italija
Turska - Italija / Izvor: Reuters

Prvo poluvreme je završeno. Turska i Italija su odigrali 45 minuta bez pogodaka.

44'
Italija je opet tražila penal. Centaršut Spinacole završio je na ruci Čeliku. VAR kaže - nema penala.
35'
Italijani šutiraju non-stop. Gosti daju dosta prostora rivalima da šutiraju, ali Insinje, Berardi i društvo to ne koriste za sada.
23'
Italija je tražila penal. Imobile je šutirao, lopta je pogodila u obe ruke Sojundžua, međutim, sudija Makeli je procenio da namere nije bilo.
18'
Najveća prilika dosad na meču, Insinje je probao sa leve strane, ali njegov šut je prošao pored stative.
15'
Burak Jilmaz je imao nekoliko solidnih ideja, međutim svaki put su napadi Turske završavani ispred kaznenog prostora. Italijani uglavnom diktiraju ritam, zasad se slabo šta dešava ispred oba gola.
7'
Italija konkretnija na samom startu, ali bez velikih prilika.

21:00 Meč je počeo!

Dugo čekani šampionat Evrope u fudbalu počinje danas u Rimu utakmicom između Italije i Turske.

JOŠ JEDAN HENDIKEP ZA BELGIJANCE: Azar nije spreman za početak Evropskog prvenstva

BOGATO: Fudbalski savez Španije spremio fantastične premije igračima za titulu

LEVANDOVSKI NAPRAVIO HAOS: Pogodio telefon kojim su snimani navijači, ZABELEŽEN POTRES (VIDEO)

Borba za titulu šampiona Evrope odložena je za godinu dana zbog pandemije korona virusa, a sada će se igrati u tzv. kontrolisanim uslovima, sa delimično popunjenim tribinama, u ukupno 11 gradova. Sem u Rimu, šampionat će se igrati u Amsterdamu, Glazgovu, Londonu, Bukureštu, Bakuu, Budimpešti, Glazgovu, Minhenu, Sankt Peterburgu i Sevilji, s tim da će se završnica, dva polufinala i finale, 11. jula, odigrati na londonskom Vembliju.

U grupi A su Italija, Turska, Švajcarska i Vels. Azuri važe za favorita grupe i za jednu od ekipa koje bi mogle "iz senke" da iznenade da ovom šampionatu, mada Italija nikada ne može biti među autsajderima.

Roberto Manćini
Roberto Manćini / Izvor: Profimedia

Turska ima jedan od najperspektivnijih timova i po mnogima će upravo ona biti najveći konkurent Italiji za poziciju broj jedan u grupi A.

Selektori Sunes i Manćini odlučili su se za sledeće sastave:

Turska (4-1-4-1): Čakir – Čelik, Demiral, Sojundžu, Meraš – Jokušlu – Karaman, Tufan, Jazidži, Čalhanolu – Jilmaz

Italija (4-3-3): Donaruma – Florenci, Bonuči, Kjelini, Spinacola – Žoržinjo, Barela, Lokateli – Berardi, Insinje, Imobile

Pravdu će deliti holandski sudija Dani Makeli, njega srpska publika "po dobru" pamti. Podsetimo, on je sudio meč između naše reprezentacije i Portugala u Beogradu kada nije priznao gol Kristijana Ronalda u poslednjim minutima.