NIJE ŠMAJHEL ČUDOTVORAC: Engleska je u finalu Evropskog prvenstva!

07.07.2021. 20:37 08:56
eNGLESKA
eNGLESKA / Izvor: Reuters
Ludnica na Vembliju

Reprezentacija Engleske drugi je finalista Evropskog prvenstva! Popularni Gordi albio savladao je Dansku tek nakon produžetka rezultatom 2:1 (1:1).

BONUĆI: Da zgrabimo trofej koji nam beži 50 godina

PIKEU TEŠKO PAO PORAZ ŠPANIJE: Predlaže promenu sistema izvođenja penala (FOTO)

MANĆINI: Patili smo, Španija nas je iznenadila sastavom, ali smo zasluženo u finalu

Meč na Vembliju bio je zanimljiv od prvog sudijskog zvižduka. Igralo se otvoreno na obe strane, a prvi su se na Vembliju radovali Danci. Damsgard je u 30. minutu fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca sa 25 metara, golman Pikford je svojom paradom samo ulepšao gol ofanzivca Sampdorije.

Englezi su nastavili u istom ritmu, Šmajhel je u 38. minutu odbranio zicer Sterlingu. Međutim, samo 60 sekundi kasnije, Kaspera je savladao njegov kapiten – Simon Kjer. Saka je odlično probio sa desne strane, ubacio loptu u peterac koju štoper Milana ubacuje u sopstvenu mrežu.

U drugom poluvremenu gledali smo dominaciju Engleske, Sterling i Kejn su u nekoliko navrata imali odlične prilike, ali Šmajhel je branio kao u sezoni kada je sa Lesterom osvojio Premijer ligu. Sin legendarnog Petera dovodio je ceo Vembli do ludila. Bravuroznim intervencijama je držao Skandinavce u igri. Praktično je sam odveo svoju reprezentaciju u produžetke.

A tamo, u 104. minutu, Sterling pada u šesnaestercu, sudija Makeli pokazuje na belu tačku. Jedanaesterac koji je izveo Hari Kejn je odbranio Šmajhel, međutim, lopta se idealno odbila golgeteru Totenhema kojem nije bilo teško da je sprovede u praznu mrežu za konačnih 2:1.

Engleska će za naslov najbolje reprezentacije Starog kontinenta igrati protiv Italije. Meč je na programu u nedelju od 21 čas.

120. minut
KRAJ UTAKMICE! Engleska - Danska 2:1.
113. minut
Engleska želi i treći pogodak. Danci su evidentno umorni.
DRUGI PRODUŽETAK!

104. minut
GOOOOL! Hari Kejn je promašio penal, ali je onda iz popravnog savladao Šmajhela - 2:1.

102. minut
Penal za Englesku! Jensen je srušio Sterlinga u šesnaestercu.

94. minut
Još jedna fantastična intervencija Šmajhela nakon udarca Sterlinga.

GLEDAĆEMO PRODUŽETKE!
Engleska - Danska 1:1.

90. minut
Igraće se još 6 minuta.

79. minut
Kristijansen napušta igru zbog povrede. Njega menja Andersen.

76. minut
Engleska definitivno ne želi produžetke. Domaći imaju inicijativu, Danci svoju šansu čekaju iz kontranapada.

69. minut
I Gordi albion vrši promene u ekipi. Na terenu je Griliš, na klupu se preselio Saka.

67. minut
Trostruka izmena u Danskoj. Norgard, Polsen i Vas menjaju Dolberga, Damsgarda i Strigera.

55. minut
Još jedna izuzetna odbrana Šmajhela! Megvajer je zapretio glavom, ali danski čuvar mreže je briljantan.

51. minut
Dolberg je raspalio sa ivice šesnaesterca. Pikford odlično reaguje.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

39. minut
GOOOOOL! Saka je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac. Kjer je želeo da interveniše, ali pogodio je svoju mrežu.
38. minut
Neverovatna odbrana Šmajhela! Kasper je sa nekoliko metara odbranio šut Sterlinga.
30. minut
GOOOOOL! Fenomenalan pogodak Damsgarda iz slobodnog udarca sa 25 metara.
25. minut
Odlično je gađao Damsgard. Međutim, udarac ofanzivca Sampdorije završava pored leve stative.
15. minut
Pokušao je Hojbjerg sa distance, a onda je i Brajtvajt zapretio nakon greške Pikforda. Korner za Dance.

13. minut
Loš udarac Sterlinga sa 10-tak metara. Šmajhel rutinski hvata loptu.

6. minut
Jako lep centaršut Kejna, tražio je napadač Sterlinga. Malo je nedostajalo da ova zamisao prođe.