EVRO: Velšani uz MNOGO sreće do ubedljive pobede (VIDEO)

16.06.2021. 17:30
Aron Remzi
Aron Remzi / Izvor: Reuters
Meč drugog kola.

Turska i Vels su odgrali meč drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu u fudbalu u Bakuu (Azerbejdžan). Slavili su Velšani sa 2:0 (gol Remzija pred kraj prvog dela i Roberts u poslednjim sekundama) i sada su u sjajnoj poziciji, jer imaju četiri boda posle dva kola, dok je Tursku ostala bez bodova.

PREDLOG DANA: Najtraženiji srpski fudbaler u Evropi odigrao humanitarni tiket (FOTO)

RUSIJA OSTALA U IGRI ZA OSMINU FINALA: Majstorija Mirančuka donela Zbornaji tri boda (VIDEO)

UEFA SUROVA PREMA SRBINU: Arnautović SUSPENDOVAN! Marko je ODMAH reagovao

Prvo poluvreme je bilo vrlo dinamično, ali ne i preterano kvalitetno. Turska je praktično igrala na svom terenu, ali možda ih je to i sputalo. Velšani su stvarali šanse i promašivali, ali Aron Remzi je u 42. minutu konačno uspeo da zatrese mrežu i tako su na pauzu otišli sa prednošću.

Turska – Vels 0:2 (0:1)

Strelac: Remzi 42, Roberts 90.+5.

Stadion: Olimpijski u Bakuu

Sudija: Artur Dias Soareš (Portugal)

TURSKA:  Čakir - Čelik, Ajhan, Sojundžu, Meraš (od 73. minuta Muldur) - Jokušlu (od 46. minuta Demiral)- Karaman (od 75. minuta Dervišoglu), Čalhanoglu, Tufan (od 46. minuta Jazici), Under (od 83. minuta Kahveči) - Jilmaz.

VELS: Vord - Roberts, Mefam, Rodon, Dejvis - Morel, Alen (od 73. minuta Ampadu) - Bejl, Remzi (od 85. minuta Vilson), Džejms (od 93. minuta Vilijams) - Mur.

Turcima je bilo jasno da prosto moraju barem do boda i krenuli su ofanzivnije u nastavku. Ipak, Vels je bio na pragu da povede sa 2:0 kada je Geret Bejl srušen u kaznenom prostoru. Isti igrač je preuzeo odgovornost i šutirao je katastrofalno, preko gola. Poznato je da ne treba zbog koncentracije da šutira fudbaler nad kojim je načinjen prekšaj, ali Bejl to nije ispoštovao. Samo minut kasnije bio je u prilici da postigne gol, ali opet nije bio uspešan.

Uspeli su u poslednjim sekundama da postignu i drugi gol preko Robertsa i tako su slavili ubedljivo, a na terenu nije bilo tako lako. Na kraju je svakako Gerete Bejl jedva dočekao kraj susreta, jer bi svakako snosio krivicu da nisu uzeli tri boda.

Selekcija Turske je i u prvom kolu odigrala jako loš meč na gostovanju u Rimu, gde je poražena od Italije 3:0 i sada su na pragu eliminacije.

Što se tiče Velsa, oni stoje fenomenalno na tabeli u odnosu kako su igrali. Samo zahvaljujući golmanu Vardu nisu primili više golova protiv Švajcarske, jer objektivno nisu igrom zaslužili taj bod, a sada su uzeli ceo plen iako je i podela bodova mogla biti realna.

Tok meča pratite ovde.

KRAJ UTAKMICE

90. + 5. minut
Roberts postiže gol kojim su overili trijumf
90. +3. minut
Šansa za Vels, ali samo korner
90. minut
Kreće opšti metež, a ima i udaraca. Sada će sudija imati mnogo posla. Epilog samo tri žuta kartona. Dva za Velšane (Mefam i Roberts) i dva za Tursku (Čahanoglu i Jilmaz).

87. minut
Rasplamsala se igra. Turci napadaju, a Velšani iz kontre opasno prete
80. minut
Geret Bejl je ponovo u izglednoj šansi posle centaršuta Remzija. Ipak, ostaje 0:1.
75. minut
Mur dobija koleno u glavu i krenula je krv iz nosa
71. minut
Bejl komplikuje umesto da puca iz prve. Nije u formi i nema odlučnost koja ga je krasila
65. minut
Turska kreće napred. Nemaju šta da izgube
63. minut
Ajhan puca glavom posle kornera, ali slabo. Lako je to bilo uhvatiti.
61. minut
Geret Bejl preuzima odgovornost i promašuje penal. Poznato je da ne treba da puca onaj nad kokjim je napravljen faul.Nova šansa za Bejla i opet nema gola
60. minut
Srušen je Geret Bejl i sudija pokazuje na belu tačku
57. minut
Opet fenomenalna prilaka za Remzija, ali Čakir brani. U kontri Jilmaz ide sam i puca iz očaja
55. minut
Jilmaz sa peterca puca visoko iznad prečke. Najbolja šansa za Tursku odlazi u nepovrat
48. minut
Čakir je loše procenio loptu i izbacio je u korner loptu koja je išla dosta pored stative
47. minut
Turska je krenula jako, ali dve gužve nisu rezultovale prilikom
46. minut
Počeo je drugi deo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut
GOOOL za Vels!!! Aron Ramzi ovog puta je ne propušta zicer! Sada su slavni ljudi širom sveta u strahu. Da li će se Ramzijevo prokletstvo ostvariti.
37. minut
Bejl je krenuo u trk ka golu, ali u poslednjem trenuntku mu je izbijena lopta
30. minut
Dva puta vezano Morel posle kornera Turske izbija loptu sa gol-linije
23. minur
Aron Ramzi je promašio situaciju jedan na jedan. Tek kada je video da nije bio u ofsajdu uhvatio se glavu. Naravno, osim Turaka zbog ovga su presrećne i slavne ličnosti širom sveta, jer je poznato da kada Aron postigne gol, neka VIP osoba premine
16. minut
Gužva pred golom Turske, Velšani svi od reda traže penal zbog navodnog igranja rukom. Laktom je Sojunču izbio loptu, ali svakako bez namere
13. minut
Pokušava i Turska, preko Undera, ali pravo u golmana Velsa
12. minut
Mur glavom puca, ali napadač Kardifa nije odradio posao kako ume
9. minut
Burak je bio u prilici, ali samo korner za Tursku
7. minut
Nova šansa za Vels. Bejl za Ramzija, ali Čakir brani stoprocentnu priliku
4.minut
Prekid sa desne strane za Velšane. Alen je ubacio loptu pred gol, zahvatio je glavom Ben Dejvis, ali nije bio precizan.