EVROBASKET 2017: Slovenci razbili Francuze za prvo mesto u grupi (FOTO)

06.09.2017. 15:54
Slovenija Francuska Evrobasket 2017
Slovenija Francuska Evrobasket 2017 / Izvor: Foto: fiba.com
Zmajčeki trijumfovali protiv Trikolora 95:78.

Reprezentacija Slovenije koju sa klupe predvodi srpski stručnjak Igor Kokoškov završila je takmičenje u grupi A čiji je domaćin Helsinki sa maksimalnim učinkom pošto je u poslednjem petom kolu savladala Francusku sa 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27), pa je sa prvog mesta prošla u osminu finala.

JOVIĆ OTKRIO TAJNU: Evo šta su Orlovi radili u hotelu posle poraza od Rusa (FOTO)

EVROBASKET 2017: Ako Srbija bude prva u grupi, zna se protivnik Orlova u osmini finala (FOTO)

Zmajčeki su od starta bili bolji predvođeni Dragićem i Dončićem koji su domah počeli da stavljaju Francuze na muke. Već u drugoj četvrtini Slovenija je stigla do dvocfirene prednosti koju je lako održala i na poluvremenu (52:35).

U drugom poluvremenu su Slovenci u potpunosti kontrolisali meč, Francuzi nijednog trenutka nisu uspeli da priprete. Razlika je još više rasla kada su se Dragiću i Dončiću pridružili Prepelič i Vidmar. Za Slovence je poslednja četvrtina bila samo odrađivanje posla za ubedljiv trijumf.

SLOVENIJA - FRANCUSKA 95:78 (28:22, 24:13, 25:16, 18:27)

SLOVENIJA: Rendolf 9, Rebec, Dragić 22, Nikolić 5, Prepelič 14, Murić 2, Blažič 7, Vidmar 13, Zagorac, Dimec 6, Čančar 2, Dončić 15.

FRANCUSKA: Serafin 12, Ertel 4, Dio, Lovernj 7, Furnije 11, De Kolo 16, Dijao 13, Vesterman 6, Porije 2, Laberi 6, Tupan 1, Džekson.