9°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

FINALE EVROBASKETA: Srebro sija kao ZLATO. Srbija je PONOSNA na Orlove (GALERIJA)

17.09.2017. 19:52
Goran Dragić
Goran Dragić / Izvor: Reuters
Meč odigran u dvorani "Sinan Erden".

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji zlatnu medalju na Evrobasketu. U finalu u Istanbulu bolji je bio nacionalni tim Slovenije (93:85), uz fenomenalnu partiju Gorana Dragića, koji je za 29 minuta dao 35 poena (9/15 za dva, 3/7 za tri). Imao je sedam skokova i tri asistencije. Kada je reč o našem timu, Bogdan Bogdanović je dao 22 poena (2/11 za tri), a kapiten Milan Mačvan 18, uz pet skokova i tri dodavanja.

Orlovi su na ovo takmičenje otišli desetkovani, bez Miloša Teodosića, Miroslava Raduljice, Nemanje Bjelice, Nikole Jokića... Pa je srebro veliki uspeh, ali kao da je na neki način suđeno timu koji predvodi Aleksandar Đorđević. Tako je bilo na Mundobasketu pre tri godine, kao i na poslednjim Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Meč je bio veoma neizvestan, a oba tima su imala periode kada su vodili. U poslednjim minutima, izjednačili su Orlovi (80:80), ali ipak nisu izdržali do kraja. Bilo, kako bilo, momci su zaslužili sve pohvale, kao i doček u Beogradu. Očekuje se da to bude u večernjim satima.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Počinje borba za zlatnu medalju na Evrobasketu u Turskoj. Na jednoj strani je košarkaška reprezentacija Srbije, a na drugoj Slovenije. Nešto ranije, u duelu za bronzu, Španci su savladali Ruse koje su naši Orlovi eliminisali pobedili u polufinalu.

EVROBASKET 2017: Španci pobedili Ruse i osvojili bronzu (VIDEO)

PRED FINALE: Evo ko sudi Orlovima u meču za evropsko zlato (FOTO)

Dešavanja iz dvorane "Sinan Erden" možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

KRAJ UTAKMICE - 93:85 za Sloveniju

4. četvrtina (20:15 za Sloveniju)

40. minut - Tajm-aut za Srbiju. Prepelič pogađa sa linije bacanja - 88:82. Kraj za Lučića, zbog pete lične. Trojka Mačvana za 92:85. Blažič izvodi bacanja.

38. minut - Prepelič pogađa za 84:82. Rendolf uz faul, 86:82. Ne pogađa bacanje.

37. minut - Priznaju se poeni Bogdanoviću - 82:80. Vodi Srbija. Rendolf za izjednačenje - 82:82.

35. minut - Mačvan pogađa za dva. Srbija opet vodi - 78:77. Prepelič za 80:78. Kapiten Mačvan za egal - 80:80.

34. minut - Tehnička Miciću, zbig "flopinga". Smanjuje Srbija na 77:76.

32. minut - Izgubljena lopta, Gudurić pravi namernu grešku. Nikolić pogađa za plus šest, sada je 73:67. Blažič pogađa za 75:67. Mačvan za tri poena i smanjuje. Uzvraća Blažič, za 77:70.

3. četvrtina (20:15 za Srbiju)

Na kraju treće četvrtine, Slovenija vodi sa 71:67. Bogdanović 18, Mačvan i Birčević po osam, Lučić sedam, a po šest Gudurić, Marjanović i Kuzmić. Za Sloveniju, Dragić 35, Prepelič 14.

30. minut - Birčević za tri poena - smanjila Srbija na 69:64. Bogdanović za tri - 69:67.

29. minut - Birčević gubi loptu. Prepelič na liniji slobodnih bacanja - 69:61 za Sloveniju.

28. minut - Rendolf pogađa, za 65:61. Štimac ispod koša izblokiran. Dragić pogađa, za 67:61.

27. minut - Štimac pogađa ispod koša - 63:61.

26. minut - Povreda Dončića. Reč je o skočnom zglobu. Izlazi zbog povrede. Mačvan na liniji bacanja. Sada je 63:57. Bogdanović smanjuje na 63:59. Još jedna dobra odbrana. Novi napad za Orlove. Štimac izblokiran.

24. minut - Izgubljena lopta Srbije. Dragić za dva - 63:53. Njegov 32. poen. Ulazi Štimac.

22. minut - Bogdanović za dva - 59:49. Vidmar pogađa za dva, uz faul. Sada je 61:49.

21. minut - Srbija ima prvi napad. Marjanović promašuje. Pogađa Dragić za tri (3/3).

2. četvrtina (36:25 za Sloveniju)

Na kraju prvog poluvremena, Bogdanović 11 poena, Gudurić, Mačvan i Kuzmić po šest. Birčević i Lučić po pet. Dragić ima 26 poena, Prepelič 12, Dončić osam.

20. minut - Opet Dragić, nova trojka. Njegov 24. poen.

18. minut - Gudurić za tri, uzvrata Dragić, dalekometnom trojkom.

17. minut - Gudurić za tri poena. Sada je 43:38. Tajm-aut traži Kokoškov. Tehnička za Lučića.

16. minut - Prepelič za tri, sada je 41:30. Uzvraća Mačvan, za 41:32. Izlazi Kuzmić, ulazi Gudurić. Posle prodora Lučića pod faulom pogađa. Sada je na liniji bacanja. Smanjuje na 43:35.

15. minut - Dragić pogađa za 34:28. Njegov deseti poen. Povećavaju Slovenci na 38:28.

14. minut - Birčević za tri, uzvraća Prepelič. Tajm-aut za Srbiju.

12. minut - Trojka Bogdanovića. Pogađa i Rendolf za dva. Vode Slovenci sa 27:25.

11. minut - Mačvan za tri poena, ali ne pogađa. Faul Mačvana nad Rendolfom. Amerikanac sa pasošem Slovenije, sa linije bacanja, za vođstvo od 23:22. Dragić za 25:22. Đorđević traži tajm-aut.

1. četvrtina (22:20 za Srbiju)

Za Srbiju, Bogdanović i Marjanović po šest poena. Dragić za Sloveniju šest, Prepelič i Murić po pet.

10. minut - Kontra za Slovence, za smanjenje prednosti Srbije, na 22:20. Faul Birčevića, napad za Sloveniju.

9. minut - Promašaj Bogdanovića, a u sledećem napadu faul pravi Marjanović. Izlazi Bogdanović, a ulazi Lučić.

8. minut - Bogdanović preko dvojice. Sada je 18:13, selektor Slovenije Kokoškov traži tajm-aut. Trojka Prepeliča, za 18:16.

7. minut - Skok u napadu za Marjanovića, ali ne pogađa.

6. minut - Dvojka Bogdanovića za 14:11.

5. minut - Faul Rendolfa nad Marjanovićem. Srpski centar pogađa sa linije bacanja. Sada je 10:7 za Srbiju.

4. minut - Do sada je pogađao samo Kuzmić, sada Mačvan polaže - 8:7 za Srbiju.

3. minut - Ponovo Kuzmić, sada je 5:4 za Sloveniju.

1. minut - Srbija povela sa 2:0 (Kuzmić), uzvraćaju Slovenci za 3:2.

Početna petorka Srbije je Mačvan, Bogdanović, Kuzmić, Lučić i Jović. Slovenija: Dragić, Murić, Blažič, Vidmar, Dončić.