LIGA ŠAMPIONA: Tadić sa trakom predvodio Ajaks, Ronaldo zaradio crveni, SENZACIJA Liona (VIDEO+FOTO)

19.09.2018. 22:55
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Bilo je zanimljivo ove večeri.

Kompletirano je prvo kolo u novoj sezoni Ligi šampiona. Povratnik u elitu evropskog fudbala Ajaks, za koji igra srpski reprezentativac Dušan Tadić, savladao je grčki AEK sa 3:0. Tadić je bio odličan na ovoj utakmici, u nekoliko navrata imao je šansu da postigne gol za Kopljanike, a kod drugog gola bio je asistent. Na ostalim mečevima bilo je veoma zanimljivo, a glavni akter ove večeri bio je Kristijano Ronaldo...

NIJE HTEO DA ĆUTI: Degenek odgovorio na Anćelotijeve prozivke

PARIŽANI IZVREĐALI PROVOKATORA ŠAĆIRIJA: Komentar navijača o NJEGOVOM dolasku na Marakanu je POKIDAO!

Ajaks je tokom čitavog meča dominirao i imao nekoliko izglednih šansi za postizanje gola. Tadić je bio učesnik gotovo svakog napada, ali nije uspeo da se upiše u strelce. Prvi gol za Kopljanike postigao je Taljafiko na startu drugog dela, da bi u samom finišu utakmice posle Tadićeve asistencije Van De Bek povisio na 2:0. Konačan ishod postavio je svojim drugim golom Taljafiko u nadoknadi vremena. U drugom meču takmičenja po grupama, Hofenhajm i Šahtjor su podelili bodove u Donjecku, a rezultat je bio 2:2.

Sudeći po startu takmičenja u Ligi šampiona, svakako nas može očekivati zanimljiva borba za plasman u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja. Juventus je gostovao u Valensiji, gde je protiv Slepih miševa pokušao da ostvari svoj prvi trijumf na putu ka "ušatom" trofeju. Iako su uspeli da slave na ovom meču sa 2:0 golovima Miralema Pjanića sa bele tačke, svakako će biti upamćen crveni karton koji je Feliks Brih dodelio Kristijanu Ronaldu tokom prvog poluvremena. Portugalac je zbog nesportskog gesta isključen i u suzama napustio teren "Mestalje". Nemački sudija je svirao čak tri jedanaesterca na ovom meču.

Najveću senzaciju ove večeri napravio je Lion pobedom na Etihadu! Poveo je francuski tim sa 2:0 već u prvom poluvremenu, a poraz je sredinom drugog dela ubalžio Silva. Do kraja meča Siti nije uspeo da izjednači, a Lion je odneo sva tri boda sa ostrva!

Mančester je bio siguran na gostovanju protiv Jang Bojsa slavivši sa 3:0. Benfika i Bajern odigrali su svoj meč u Lisabonu, a slavio je moćni bavarski tim. Gol za Bajern postigao je Levandovski na samom startu meča, da bi u nastavku Sančez postavio konačan rezultat 0:2.

U Madridu nije bilo dileme oko pobednika, Real je sigurnom igrom ostvario trijumf na startu takmičenja, a oružje pred valadajućim šampionom Evrope položila je Roma. Na kraju bilo je 3:0 za izabranike Julijana Lopetegija. Viktorija iz Plzena je u svojoj debitantskoj sezoni u društvu najboljih odigrala nerešeno kod kuće sa CSKA iz Moskve 2:2.