Utorak 19. mar 2024.
Tadić

TADIĆ NAPRAVIO KARAMBOL: Radio VAR zbog Srbina, za Ajaks TRI ČOVEKA šutirala penal! Dušan pogodio (VIDEO)

Veoma čudan meč.

Ajaks nastavlja sa ubedljivim igrama i pobedama u Erediviziji. Obilatu porciju golova servirali su Fortuni Sitard, koju su savladali 5:2.

Strava bonus u Noći veštica

NISU HTELI DA ODRŽE MINUT ĆUTANJA ZA AMFILOHIJA: Kapiten u Crnoj Gori ŠUTNUO loptu u aut, ne interesuje ga sudija (VIDEO)

NE LIČI NA SEBE - VIDITE SAMO U KOJU BOJU SE OFARBAO: Mičel Donald POTPUNO promenio imidž (FOTO)

Gosti iz Sitarda nisu došli sa belom zastavom, niti sa stavom da prime što manje golova. Ušli su hrabro u meč na kultnoj "Johan Krojf" Areni i poveli već u sedmom minutu, a strelac je bio Koks. Čekalo se dobra 24 minuta na reakciju Kopljanika, a onda je dosuđen penal za domaćina. Loptu je u odsustvu Dušana Tadića, koji je meč počeo sa klupe, uzeo Davi Klasen, ali je njegov udarac sa bele tačke završio na stativi. Međutim, imao je sreće da mu se lopta odbila na nogu, pa ju je rutinski plasirao u gol za 1:1.

Do poluvremena Ajaks je uspeo da preokrene, a drugi put je strelac bio Klasen, u 45. minutu. Držala se Fortuna sa aktivnim rezultatom dugo, ali u 74. minutu Brobi povećava vođstvo na 3:1. Time je slomljen otpor gostiju, a u 86. minutu priliku da se upiše u strelce dobio je i Tadić. Reprezentativac Srbije izveo je penal i postigao novi gol, peti u šampionatu ove sezone i bio strelac na trećoj uzastopnoj utakmici za klub.

Ali to nije bilo sve. U petom minutu nadoknade novi penal za Ajaks, treći na utakmici i treći različiti izvođač. Odgovornost je preuzeo Kvinsi Promes, koji je bio precizan sa 5:1. Međutim, ni to nije bilo sve. Već u narednom napadu Fortuna postiže novi gol, a strelac je ponovo bio Koks za konačnih 5:2.

Ajaks je lider na tabeli sa 18 bodova, dok je Fortuna poslednja sa samo dva boda.