TADIĆ JUNAK KOPLJANIKA: Srbin pogodio u nadoknadi protiv PSV-a! Ali kakva GOLČINA IZ SLOBODNJAKA (VIDEO)

28.02.2021. 16:44
Tadić
Tadić / Izvor: Foto: streamable printscreen
Zahavijeva "lepotica" nije bila dovoljna domaćima.

U derbiju 24. kola holandske Eredivizije PSV i Ajaks odigrali su nerešeno 1:1. Gol za bod Ajaksa postigao je Dušan Tadić koji je u finišu meča ušao u sukob sa Damfrisom.

HAPPY HOUR JE STIGAO - POZOVI MERIDIAN AGENTA I OSVOJI BONUS

KAKAV VRAG! Jovetić poput vetra protutnjao odbranom i šmekerski pogodio mrežu! Digao Francusku na noge (VIDEO)

DESPOTOVIĆ SRUŠIO SPARTAK U MOSKVI: Srbin dvostruki strelac u pobedi svog Rubina (VIDEO)

Eran Zahavi postigao je gol za vođstvo domaćih na ovom meču u 39. minutu.

Golu je prethodila i sporna situacija u 24. minutu kada je PSV tražio penal nakon što je Damfris pao u šesnaestercu. Sudija je u prvom momentu odmahnuo rukom, ali je ipak proverio snimak i odlučio da nema penala.

Pogodak Vertesena koji je mogao da reši ovaj meč u 78. minutu poništen je zbog igranja rukom nakon gledanja snimka.

Dobru priliku da dođe do izjednačenja i makar boda u ovom meču Ajaks je imao u 83. minutu kada je Filip Maks odlično izveo slobodan udarac, ali je golman PSV odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U 90. minutu zbog igranja rukom Damfisa u kaznenom prostoru, Ajaks je doboi penal koji je u gol pretvorio Dušan Tadić.

Tadić je u samom finišu meča pokušao i da se obračuna sa Damfisom koji ga je prvo bespotrebno faulirao, a zatim i dobacivao dok je Tadić nakon faula ležao na zemlji. Saigrači nisu uspeli da ga smire, ali sudija jeste.

Čelsi u zaletu pod vođstvom Tomasa Tuhela, pa je danas (17.30) blagi favorit  protiv Mančester junajteda sa kvotom 2,40. Mada, Junajted je dobio tri poslednja duela na Stamfordu, a dvojka je primamljivih 3,05. Pogledajte sve Mozzart kvote za meč Čelsi – Mančester junajted.

I nakon poslednjeg sudijskog zvižduka oba tima su morala da smiruju svoje saigrače koji su po svaku cenu želeli da razreše ono što su započeli, ali sve je ostalo na tome.

Ajaks nakon ove utakmice ostaje prvi sa 57 bodova, šest više od PSV koji ima i meč više.

U prvim mečevima dana Viljem II slavio je na gostovanju Sparti 2:0, a Groningen je na svom terenu savladao Sitard 1:0.