VAN SVIH OČEKIVANJA: Ismevani i ranjeni Arsenal razbio Čelsi, golčinu postigao Granit Džaka (VIDEO)

26.12.2020. 20:24
Granit Džaka
Granit Džaka / Izvor: Reuters
Malo ko je ovo predvideo.

Van svih očekivanja, Arsenal je prekinuo jako lošu seriju rezultata i u derbiju kola Premijer lige savladao Čelsi rezultatom 3:1.

PREOKRET SA "DANSKIM MESIJEM": Zvezda ga mesecima prati, sad je situacija DALEKO IZVESNIJA

NE! UNIŠTIĆE FUDBAL: Predrag Mijatović ogorčen novom situacijom, ne zanima ga NI REAL MADRID

KAD JE BILO "ILI PUKOVNIK ILI POKOJNIK": Paunović slavio u Čempionšipu i zbacio KAMEN SA SRCA (VIDEO)

Lakazet u 34. minutu je doneo prednost domaćem timu, a to je deset minuta kasnije duplirao Granit Džaka fantastičnim golom iz slobodnog udarca.

Da stvar bude gora po Čelsi pobrinuo se Saka u 56. minutu i već tad je bilo jasno da će Arsenal odneti sva tri boda i to prilično ubedljivo. Moglo je biti ubedljivije da Abraham nije smanjio u 85. minutu, a moglo je biti uzbudljivih četiri minuta nadoknade da je Žoržinjo pogodio sa bele tačke u 91. minutu. Ipak, Leno je odbranio i ostalo je konačnih 3:1 za Arsenal.

Ovom pobedom se "Tobdžije" penju na 14. poziciju, dok se Čelsi dodatno udaljava od borbe za titulu.