25.04.2024.
117.1627
109.3752

DA LI SE TO TOBDŽIJE BUDE? Arsenal i sada previše dobar za Totenhem, rešili sve za 45 minuta (VIDEO)

26.09.2021. 20:52
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters
Surovo.

U drugom meču nedeljnog programa u okviru šestog kola engleske Premijer lige Arsenal je na domaćem „Emirejtsu“ rezultatom 3:1 (3:0) bio bolji od Totenhema u derbiju severnog Londona. Izabranici Mikela Artete trijumf su obezbedili velikim naletom u prvom poluvremenu, dok je ekipa Nuna Espirita Santa pogotkom Sona uspela samo da ublaži poraz.

Mozzartovi tereni kao odskočna daska za nove šampione

PRIMIO LOPTU PRED GOLOM, A ONDA - ŠOU Rikardo lomio, lomio, lomio i - SLOMIO! Na kraju rutinski gol (VIDEO)

RIMSKI DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA: Sergej naložio vatru, nije se ugasila do poslednjeg zvižduka (VIDEO)

Posle ove pobede, treće u nizu za „Tobdžije“, Arsenal ima devet bodova, što mu je dovoljno za desetu poziciju na tabeli Premijeršipa. „Pevci“ su, sa druge strane, pretrpeli treći poraz zaredom i takođe imaju devet bodova.

Arsenal je odlično otvorio, Artetina ekipa je bila povezana i kreativna u ofanzivi, a u vođstvo ih je u 12. minutu doveo mladi vezista Emil Smit-Rou posle asistencije Bukaja Sake.

U 27. minutu već je bilo 2:0 za domaće – Smit-Rou je ovog puta bio asistent, a Pjer-Emerik Obamejang je postigao svoj drugi gol u sezoni i duplirao prednost "Tobdžija".

Potpuni brodolom "Pevaca" u prvom poluvremenu okončan je u 34. minutu, kada Saka postiže pogodak.

Do kraja meča Hari Kejn i ostali fudbaleri Totenhema su pokušavali da se vrate u utakmicu, ali su tek u 79. minutu stigli do svog jediniog pogotka – Južnokorejac Son je posle dobrog dodavanja Serhija Regilona postavio konačnih 3:1 za Arsenal.

Naredni meč Arsenal će igrati protiv Brajtona u gostima narednog vikenda, dok će Totenhem pokušati da prekine crnu seriju na domaćem terenu protiv Aston Vile.