BANE PODIGAO I DRUGI TROFEJ: Zenit osvojio DUPLU KRUNU! (VIDEO)

25.07.2020. 18:12
DGAAG
DGAAG / Izvor: Profimedia
Neizvesna utakmica odlučena golom iz penala.

Dupla kruna je u rukama Zenita. Šampion Rusije je danas osvojio i Kup, pošto je u napetom finalu na jedvite jade savladao drugoligaša Himki sa 1:0 (0:0).

Pet pojmova koji jedan bez drugog ne idu

ZLATAN U SVOM STILU: Mislite da sam gotov, tek se zagrevam! (VIDEO)

SRBIN U NEMAČKOJ - I ŽIVI KAO BEG: Zavirite u LUKSUZNU kuću bivšeg fudbalskog reprezentativca! (FOTO)

Jedini gol postigao je Artjem Dzjuba i to iz penala u 86. minutu. Tek tada i na takav način, udarcem sa 11 metara, matiran je fantastični golman Himkija Ilja Lantratov, koji je činio čuda ispred svog gola.

Imao je Zenit sreće, u poslednjim trenucima utakmice štoper Himkija Egor Danilkin je pogodio stativu.

Srpski defanzivac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta sa kapitenskom trakom na ruci i ima tu čast da podigne i drugi trofej u poslednjih nekoliko dana.

Podsetimo, Zenit je jedinu put duplu krunu osvojio 2010 godine kada je trener bio Italijan Lućiano Spaleti.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.