BARSA PALA NA BERNABEU: Jovićevi glavni KONKURENTI vratili Real na čelo Primere (VIDEO)

01.03.2020. 22:56
Vinisijus Žunior
Vinisijus Žunior / Izvor: Reuters
26. kolo La lige.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu u 26. kolu Primere sa 2:0 (0:0). Madriđanima su zasluženu pobedu doneli Vinisijus u 71. i Dijaz u 92. minutu susreta, a naš reprezentativac Luka Jović nije bio u protokolu za 277. po redu "El Klasiko".

STANKOVIĆ PRIZNAO: Sve smo DALI Partizanu!

BRUTALNIJE NIJE MOGLO DA BUDE: Procurio snimak ŽESTOKE TUČE Delija i Grobara! (VIDEO)

GOLČINA ZA PAMĆENJE: Maksimović vodi Hetafe ka Ligi šampiona (VIDEO)

"Galaktikosi" su bolje otvorili meč. Prvi šut ka golu imao je Benzema u sedmom minutu, a u 16. je Kros šutirao neprecizno na dodavanje Vinisijusa. Sredinom prvog poluvremena, Barsa je uspostavila ravnotežu, a prvi ozbiljniji udarac uputio je Mesi nakon pola časa igre. Četiri minuta kasnije Artur je imao stopostotnu priliku. Na dodavanje Grizmana Brazilac je izašao sam ispred golmana Madriđana Tiboa Kurtoe, ali je Belgijanac fenomenalnom intrvencijom sprečio vođstvo Katalonaca.

U drugom delu igre domaći su bili znatno opasniji. Igrao se 56. minut kada je Isko precizno šutirao u gornji desni ugao gola koji je branio Ter Štegen, ali je nemački čuvar mreže sjajnom paradom ostao nesavladan. U narednih 15-ak minuta, bivši čuvar mreže Mehengladbaha se istakao serijom odličnih intrvencija, a veliku šansu propustio je i Karim Benzema kada je nakon nešto više od časa igre sa nekoliko metara promašio gol, šutiravši izuzetno neprecizno.

Real je poveo u 71. minutu, doduše uz dosta sreće. Kros je uposlio Vinisijusa koji se "stuštio" ka golu sa levog boka. Nakon upućenog udarca lopta je zakačila Pikea, promenila pravac i savladala Ter Štegena za 1:0.

Nakon primljenog pogotka usledila je ofanziva Blaugrane, a Pike je imao odličnu priliku u 83. minutu. Njega je pronašao Mesi preciznim centaršutem, ali je Španac promašio udarac glavom iz peterca.

Pobedu domaćih potvrdio je Mariano Dijaz golom u 92. minutu, a sa nova tri boda Real je novi lider Primere sa bodom više od najvećeg rivala.

Pogledajte kako izgleda Snežana Borjan, surpuga Milana Borjana.

AKO SE ŠAKOTA POVUČE: Slovenac preuzima Zvezdu!

NIJE BILO KAO NA MARAKANI: U vaterpolu DERBIJU pregršt golova, a rezultat je mnoge IZNENADIO

ALAL VERA: Ženski tim Srbije NA KROVU Evrope!