10°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

BEZ GOLOVA NA POLUVREMENU MEČA CRVENE ZVEZDE I BLAU VAJSA: Milojević morao da menja zbog POVREDE

01.07.2019. 18:48
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas
Rezultat nepromenjen.

Crvena zvezda protiv Blau Vajsa iz Linca igra poslednju utakmicu na pripremama u Vindišgarstenu, a strateg crveno-belih Vladan Milojević odlučio je da na teren pošalje igrače koji su u dosadašnjem delu boravka u Austriji imali nešto manju minutažu. Rezultat posle prvih 45 minuta je 0:0, a navijače crveno-belih može da zabrine izmena koju je Milojević napravio u završnici poluvremena kada je Ebisilio zamenio Jevtovića zbog povrede.

SA LICA MESTA: Pljušti kiša u Austriji, a evo koliko navijača je došlo da podrži Crvenu zvezdu (FOTO)

NIJE PRIČAO SAMO O TERENU: Terzić o novom selektoru Srbije, Savićeviću, dugu, aferi sa nameštanjem...

TERZIĆ: Milunović je NEPRIKOSNOVEN, Savić i Stojković i dalje mogu da idu (FOTO)

Crveno-beli su meč započeli u sledećem sastavu: Vasiljević - Jirka, Stojković, Babić, Konatar - Vulić, Čaušić - Jevtović, Simić, Vukanović - Krstović.

Prvu priliku na utakmici imala je Crvena zvezda u devetom minutu preko Erika Jirke. Slovak je primio loptu posle centaršuta Vulića, ali ju je potom sa desetak metara poslao pored gola. Samo tri minuta kasnije ponovo je bilo opasno pred golom Austrijanaca, ali je u poslednjem trenutku defanzivac plavo-belih izbio loptu u korner ispred Jirke kog je pokušao da proigra Aleksa Vukanović.

Deset minuta posle toga veliku šansu imao je Nikola Krstović, ali iz izgledne pozicije se nije odlučio za udarac, već je nesebično pokušao da proigra Vukanovića, što se ispostavilo kao loše rešenje. Ubrzo nakon toga priliku su imali i Austrijanci, ali je Nikola Vasiljević odlično reagovao. Već u sledećem napadu je ponovo u šansi bio Krstović, ovog puta je šutirao, ali je golman Blau Vajsa uspeo da ukroti loptu.

Aleksa Vukanović je u 35. minutu precizno šutirao sa 20-ak metara, ali se golman plavo-belih opružio koliko je dugačak i krajnjim naporima je sačuvao mrežu. Nedugo zatim, mladi levi bek Marko Konatar pokušao je sa distance, ali lopta je završila visoko preko prečke.

Krajem prvog dela Vladan Milojević je napravio i prvu izmenu. Na teren je poslao Lorenca Ebisilija umesto Milana Jevtovića koji je teren napustio hramljući.