BEZ POBEDNIKA U AUSTRIJI: Crvena zvezda i Kluž remizirali! Crveno-beli ispustili prednost (VIDEO)

22.06.2019. 19:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas
Prava takmičarska utakmica u Vindišgarstenu.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Klužom u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Austriji rezultatom 1:1. Na utakmici je viđeno pregršt šansi, ali su golmani oba tima sjajno intervenisali u nekoliko navrata. Prvi gol na utakmici postigao je Vujadin Savić u 67. minutu utakmice, ali je Rondon postavio konačan rezultat 12 minuta kansije.

ZVANIČNO: Kinezi IPAK kupuju na Marakani, Zvezdi PUN DŽAK para (FOTO)

ZVEZDINIM NAVIJAČIMA NI KIŠA NE SMETA: Prvak Srbije će imati jak vetar u leđa (FOTO)

IVANIĆ: Ne zadovoljavamo se Ligom Evrope, opet napadamo Ligu šampiona

Crveno-beli su meč započeli u sledećem sastavu: Popović - Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić - Čaušić, Jovančić - Jevtović, Marin, Ivanić - Boaći i tih 11 igrača je odigralo prvih 45 minuta.

Detaljan izveštaj prvog poluvremena možete pročitati OVDE, a u tom delu igre je najbolji igrač na terenu bio golman Kluža Arlauskis što dovoljno govori o tome kakvo je bilo stanje na terenu.

U pauzi između poluvrmeena Vladan Milojević je napravio dve izmene. Na teren je poslao Vujadina Savića i Erika Jirku umesto Filipa Stojkovića i Milana Rodića, pa je Marko Gobeljić prešao na poziciju levog beka, a Jirka je igrao u odbrani uz desnu aut liniju.

Posle smao pet minuta igre u drugom poluvremenu Kluž je imao dve stopostotne šanse, ali je Zoran Popović u oba navrata intervenisao u maniru najboljih svetskih golmana i tako pokazao da je dostojna konkurencija Milanu Borjanu za mesto u timu.

Treću izmenu na utakmici napravio je Milojević u 57. minutu kada je mladi levi bek Marko Konatar zamenio Marka Gobeljića, a ubrzo su na terenu bili i El Fardu Ben, Aleksa Vukanović, Miloš Vulić i Veljko Simić umesto Marka Marina, Ričmonda Boaćija, Dušana Jovančića i Milana Jevtovića.

Ubrzo nakon tih izmena Kluž je imao novu šansu posle gužve u šesnaestercu, ali je lopta prohujala pored stative Popovićevog gola. Već u sledećem napadu je Ben mogao da ugrozi Arlauskisa, ali nije uspeo da iskontroliše loptu posle centaršuta sa leve strane.

Crvenu zvezdu je u vođstvo doveo Vujadin Savić u 67. minutu utakmice, posle slobodnog udarca koji je izveo Ben. Reprezentativac Komorskih ostrva je centrirao, a najbolji u skoku bio je štoper crveno-belih koji je snažno glavom zakucao loptu u mrežu.

Posle vodećeg gola novu promenu je napravio Milojević koji je na teren poslao Branka Jovičića umesto Mirka Ivanića.

Desetak minuta kasnije ponovo su zapretili Rumuni iz slobodnog udarca, ali se još jednom istakao Zoran Popović. Ipak, u 79. minutu Rondon je poravnao rezultat glavom posle centaršuta sa leve strane, posle prve greške Popovića na meču i loše procene prilikom istrčavanja.

Odmah zatim je na teren ušao i Jug Stanojev umesto Gorana Čaušića, a ubrzo je Popović imao još jednu dobru intervenciju na meču, posle šuta igrača Kluža sa distance, što je bila i poslednja šansa na meču.