25°C
16.04.2024.
117.142
110.3448

PETARDA U DORTMUNDU: Verovali ili ne - BORUSIJA JE DEKLASIRANA! Rapsodija gostiju, ovo se retko viđa (VIDEO)

12.12.2020. 18:00
Borusija - Štutgart
Borusija - Štutgart / Izvor: Reuters
Malo je reći neočekivano.

Težak poraz pretrpela je Borusija u 11. kolu Bundeslige u Dortmundu od Štutgarta. Bilo je 5:1 za popularne Švabe i tako produbili krizu učesnika Lige šampiona.

OPŠTA TUČA U BANJA LUCI: Željezničar NEOČEKIVANO poražen, a POLICIJA sprečila veći skandal (VIDEO)

BIVŠI IGRAČ ZVEZDE REŽIRAO PREOKRET: U španskom derbiju skrivio penal U NAJGORE VREME! Ipak, nije bio kraj (VIDEO)

"TO JE LAŽ!" Kuman van sebe od gneva: "Ne ubijam ih" Priznao da je ozbiljno zabrinut

Već treći meč bez pobede Milonera i dokaz da ne ide bez Erlinga Holanda. Ipak, ovaj rezultat je krajnje sramotan i ne može opravdanje da bude izostanak prvog strelca ekipe. Posebno pošto je posle prvih 45 minuta bilo 1:1. Gosti su došli u vođstvo preko Vamangituke u 26. minutu iz penala, a izjednačio je Rejna u 39. na asistenciju Marka Rojsa.

Ipak, potom se odigrao za svega 11 minuta u drugom delu. U 53. minutu Vamangituka donosi novo vođstvo svojim drugim golom. U 60. minutu bilo je 3:1, a gol je postigao Foster, da bi samo tri minuta kasnije Kulibali povisio na 4:1. Rejna je u 87. minutu postigao novi gol, ali je poništen na asistenciju VAR zbog ofsajda. Do kraja utakmice Švabe su došle i do petog gola, a strelac je bio Gonzales u prvom minutu nadoknade. Ovom pobedom Šutgart je izbio na šesto mesto sa 17 bodova, dva manje od petoplasirane Borusije.

Ni druga Borusija nije došla do pobede, ali je u Menhengladbahu makar uspela da izbegne poraz od Herte. Bilo je 1:1 a spasilac je bio Embolo u 70. minutu. Prethodno je gol za Hertu postigao Mateo Genduzi u 47. minutu. Borusija je bodovno poravnata sa Štutgartom, dok je Herta 11. sa 12 bodova.

A novi lider je RB Lajpcig. Posle plasmana u osminu finala Lige šampiona i eliminacije Mančester Junajteda polufinalista elitnog takmičenja prošle godine nastavio je sa dobrim igrama i u Bundesligi. Pobeđen je Verder 2:0 golovima Sabicera u 26. iz penala i Danija Olma u 41. minutu. Sada RB Lajpcig ima 24 boda, jedan više od minhenskog Bajerna ali uz utakmicu više. Verder je 13. sa 11 bodova.