BRATSKI DO KRAJA: Zvezdin trijumf i rusko-srpska lekcija ljubavi! (VIDEO+GALERIJA)

25.03.2017. 19:54
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sjajna atmosfera na prijateljskom meču Beograđana i Moskovljana na stadionu "Rajko Mitić".

Bratski duel za oko, srce i dušu srpskih i ruskih crveno-belih! Crvena zvezda je uzvratila gostoprimstvo moskovskom Spartaku za meč, koji je igran u Rusiji pre tri godine na otvaranju njihovog stadiona "Otkritje arena". Beogradski susret je igran pred oko 20 hiljada navijača na stadionu "Rajko Mitić" u fantastičnoj atmosferi i potpuno je opravdao očekivanja i navijača Zvezde, ali i 3.500 navijača Spartaka, koji su za ovu priliku doputovali iz Moskve. Na kraju je bilo 2:1 za Zvezdu, iako je Spartak poveo, u 26. minutu. Strelci za ekipu Miodraga Božovića bili su Gelor Kanga i Nemanja MIlić.

DA SE NAJEŽIŠ: Delije i Fratrija razvile transparent za sva vremena i večno prijateljstvo (VIDEO)

SVE JE SPREMNO ZA BRATSKI DUEL: Delije, očekuje vas iznenađenje (GALERIJA)

Ugođaj nije umanjila ni činjenica da oba tima nisu igrala u najjačem sastavu, u Spartaku su izostala šestorica ruskih reprezentativaca, kao i najbolji strelac Kvinsi Promes, i Ze Luis, dok Miodrag Božović nije mogao da računa na Džona Ruiza, Srđana Plavšića, Filipa Manojlovića i Luku Adžića.

KLJUČA NA MARAKANI: Grof je izabrao OVU postavu, a atmosferu na stadionu MORATE da vidite (VIDEO)

Prvih 20 minuta utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja, ali su se igrači oba tima trudili da ostave što bolji utisak, bez obzira što je na ovakvim spektaklima rezultat u drugom planu.

Milić je imao vrlo dobru šansu u osmom minutu, šutirao je pored gola, a potom se megdan najviše vodio u polju, na sredini terena. Međutim, Spartak se bolje snašao u i prvi stigao do vođstva. Posle odlične akcije Ješčenko je glavom dodao loptu na peterac Lorencu Melgarehu, koji je savladao Supića. U 26. minutu bilo je 1:0 za Spartak.

Posle toga je Zvezda zaigrala otvorenije i ofanzivnije i počela da preuzima inicijativu što je dovelo do izjednačenja rezultata krajem prvog poluvremena. Fenomenalan gol je u 44. minutu postigao Gelor Kanga, udarcem sa udaljenosti veće od 25 metara, što ruski golman Selihov nije mogao da zaustavi - 1:1.

AU, KAKVA GOLČINA: Kanga poslao PROJEKTIL sa 30 metara! (VIDEO)

Početkom drugog poluvremena (Kahriman zamenio Supića) je viđena dinamična i lepa igra, a sve je u 55. minutu začinio Milić novim pogotkom za Zvezdu i prvo vođstvo, od 2:1. Boaći je oduzeo loptu beku Spartaka Maurisiju, a onda dodao usamljenom Nemanji Miliću, koji je šalje u gol

Potom je nastavljeno nadigravanje, ali nije bilo izrazitih šansi za gol.

Treneri oba tima su izvršili brojne izmene, pa je Božović u nstavku poslao na teren Poletanovića, Miloševića, Milijaša i Vučićevića, a strateg Spartaka Masimo Karera, pružio je šansu mlađim igračima i starijim rezervistima. Do kraja je igrano u tipičnoj prijateljskoj atmosferi, a jednu od poslednjih prilika imao je Milijaš, ali se mreža Spartaka, ipak, nije zatresla treći put.

Naravno, svima je bilo jasno da je, osim Zvezdine pobede, na ovom spektaklu trijumfovao fudbal, a pre svega, patriotizam i bratstvo ruskog i srpskog kluba.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK MOSKVA 2:1(1:1)

SUDIJA: Milorad Mažić

POMOĆNE SUDIJE: Ristić, Đurđević, Grujić, Đokić

STRELCI: Kanga u 44, Milić u 55. minutu - Melgareho u 26. minutu

CRVENA ZVEZDA: Supić, Petković, Al. Luković, Frimpong, Ristić, Donald, Le Talek, Kanga, Milić, Srnić, Boaći. Rezerve: Kahriman, Pavkov, Milijaš, Milošević, An. Luković, Viveiros, Vujaklija, Sikimić, Poletanović, Stojić, Vučićević.

SPARTAK MOSKVA: Selihov, Ješćenko, Maurisio, Taski, Boketi, Tigijev, Fernando, Timofejev, Leontjev, Melgareho, Davidov. Rezerve: Pešjakov, Rebrov, Makejev, Komuha, Zepata, Samsonov, Savičev, Silvanus, Idrisa, Sakala.