BUNDESLIGA: Bajern se izvukao u 90. minutu, kanonada Lajpciga i Volfsburga

24.01.2023. 22:56
Čupo Moting
Čupo Moting / Izvor: Reuters
Pregršt uzbuđenja.

Fudbaleri Bajerna loše su počeli drugi deo sezone. Posle remija u Lajpcigu (1:1), Bavarci u jednom od derbija 17. kola Bundeslige nisu uspeli na svom terenu da savladaju ni Keln.

DEBAKL ŠAMPIONA U PRESTONICI: Sergej načeo, Alberto i Anderson zakucali Milan na Olimpiku (VIDEO)

ZVANIČNO: Santoš od danas Poljak (FOTO)

KO ĆE UMESTO LAMPARDA? Everton u potrazi za novim menadžerom, spominju se dva imena (FOTO)

Šampioni Nemačke mogu biti zadovoljni i osvojenim bodom jer su do njega stigli u 90. minutu golom Džošue Kimiha. Jarečevi su odigrali sjajan meč i bili u vođstvu goolom Tunišanina Škirija još od četvrtog minuta.

U Berlinu Volfsburg je odigrao fantastičan meč protiv Herte, slavio je sa ubedljivih 5:0. Još u četvrtom minutu Svanberg je doveo goste u vođstvo, a do kraja prvog poluvremena pogađali su još Arnold u 31. iz jedanaesterca i Vind tri minuta kasnije.

Gosti su oborili ritam meča u nastavku, ali su opet odigrali dovoljno da mirno privedu meč kraju. Sve dileme su otklonjene kad je u 74. minutu pogodio i Baku, a konačan rezultat postavio je Marmuš u 86. minutu.

Fudbaleri Lajpciga slavili su na gostovanju Šalkeu u gostima rezultatom 1:6. Već u prvom poluvremenu su igrači Lajpciga rešili čitav posao, a na semaforu je bio rezultat identičan iz naziva tima iz Gelzenkirhena. Andre Silva je otvorio seriju nakon što mu je protivnička odbrana oslobodila previše prostora za šut, Nastavio je Hajnrih golom u 15. minutu, nakon čega je Portugalac ponovo preuzeo glavnu ulogu.

Silva je bio glavni protagonista sjajnog finiša poluvremena u kom je prvo postigao gol u 44. minut, a onda i dva kasnije namestio Timu Verneru da se upiše.

U nastavku je Šalke uspeo da stigne do utešnog gola preko Japanca Kozukija, ali je Lajpcig sa dva gola u finišu stigao do ubedljivog trijumfa. Pogađali su Dani Olmo koji je sjajno lobovao Aleksandera Švovola i Jusuf Poulsen.