BUNDESLIGA: Derbi Berlina rešen za 10. minuta, sjajni Vedator!

22.05.2020. 22:23
safgadg
safgadg / Izvor: Reuters
Odigran prvi meč 27. kola.

Na praznom Olimpijskom stadionu u Berlinu odigran je derbi prestonice Nemačke. Ekipa Herte rutinski je savladala Union 4:0 (0:0) , i tako jasno stavila do znanja ko je "gazda" u gradu.

HAOS U KOMŠILUKU: Legenda Hrvatske žrtva nasilja u porodici!

FRANCUZI U PROBLEMU: Nemanja Radonjić najviše pogođen!

PALI SE ALARM NA OLD TRAFORDU: Junajtedov dug dramatično porastao

Prvo poluvreme je prošlo u ispitivanju snaga, praktično se ništa zanimljivo nije desilo. Vredno pomena su jedino šutevi Dodija Lukebakija koji je zaustavio golman Uniona Rafal Gikivič i slobodan udarac veziste crvenih Roberta Andriča koji je završio iznad prečke.

U drugom poluvremenu rapsodija ekipe Bruna Labadije. Za samo 10. minuta plavo-beli su rešili pitanje pobednika i osvojili nova tri boda. Fenomenalan je bio Bosanc Vedad Ibišević. Kapiten Herte je "načeo" protivnika golom u 51. minutu, ali Vedator nije stao na tome, već u sledećem napadu asistira Lukebakiju za 2:0. Igrao se 61. minut kada je posle sjajnog prodora  Matijasa Kunje lopta uz dosta sreće stigla do Ibiševića koji mu je vraća na ivicu šesnesterca, a Brazilac sjajno pogađa donji desni ugao Gikeviča za 3:0.

Konačan rezultat  od 4:0 postavio je Dedrik Bojata. Odbrambeni fudbaler je sjajno zahvatio loptu glavom, posle kornera Marvina Platenharta u 78. minutu.

Za domaću ekipu svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Marko Grujić, a zaradio je javnu opomenu u 67. minutu utakmice. Neven Subotić nije nastupio za Union. Vredi istaći da je za plavo-bele nastupio i igrač sa srpskim korenima Lazar Samardžić, za kojeg se priča da bi u budućnosti mogao nastupati u dresu "Orlova".

Ovom pobedom Herta je sakpuila 34 boda i nalazi se na 10. mestu Bundeslige. Union je 12, sa 30 osvojenih poena.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.