18.04.2024.
117.14
110.2702

BUNDESLIGA: Menhengladbah iskoristio igrača više, uzbudljivo poluvreme u Volfsburgu

06.08.2022. 18:03
FK Borusija Menhengladbah
FK Borusija Menhengladbah / Izvor: Profimedia
Povratnik u elitni rang osvojio bod.

Bajern je ubedjivom pobedom protiv  Ajntrahta iz Frankfurta otvorio novu sezonu Bundeslige, a danas su odigrane skoro sve preostale utakmice 1. kola.

PA ON SE IGRA! Mitrović PONIZIO najboljeg štopera današnjice (VIDEO)

SAVEZ NIJE VERIFIKOVAO UGOVOR: Galtije ipak na klupi PSŽ

HRVATSKA JAVNOST NEZADOVOLJNA: Mundijalski dresovi reprezentacije ISPOD SVAKOG NIVOA, kažu oni! Da li su u pravu? (FOTO)

Borusija iz Menhengladbaha pred svojim navijačima je savladala Hofenhajm sa 3:1. Gosti su već u 19. minutu ostali sa igračem manje zobg isključenja Poša, ali jsu ipak prvi stigli do gola pogotkom Skova u 25. minutu. Međutim, Borusija je izjednačila u završnici prvog poluvrmeena preko Bensabijanija u 42. minutu pa je na velikom odmoru bilo 1:1. Ipak, u nastavku je Borusija iskoristila igrača više i stigla do prednosti i trijumfa. Prvo je Tiram u 71. minutu povisio na 2:1, da bi konačana rezultat postavio Elvedi u 78. minutu.

Zanimljivo je bilo u Volfsburgu gde je domaćin igrao protiv Verdera iz Bremena, a meč je završen rezultatom 2:2. Sve najzanimljivije u ovom meču viđeno je u prvom poluvremenu. Nmeča je doveo domaćina u vođstvo u 11. minutu, a povratnik u Bundesligu uspeo je da stigne do preokreta za samo dva minuta. Prvo je u 21. minutu poravnao Fulgrug, da bi dva minuta kasnije Bitenkur doneo prednost Verderu na poluvrmenu. U nastavku su mreže mirovale sve do 83. minuta kada je Đilavođi uspeo da obezbedi bod Volfsburgu.