Utorak 19. mar 2024.
gadga

BUNDESLIGA: Goleada Bajerna, Šalke u kanalu, Srbi bez učinka! (VIDEO)

Utakmce subotnjeg programa 29. kola Bundeslige.

U terminu od 15:30 odigrane su četiri utakmice. Majnc je izgubio od Hofenhajma (0:1) na domaćem terenu, Šalke je nastavio sa očajnim igrama, u Gelzenkirhenu ga je savlado Verder (0:1). Herta je u Berlinu rutinski savladala Augzburg sa (2:0), dok je Ajntraht iz Frankfurta napravio malo iznenađenje i savladao Volfsburg na Folksvagen Areni sa (1:2).

Poslednju utakmicu dana između Bajerna iz Minhena i Fortune iz Dizeldorfa pripao je domaćoj ekipi. Bavarci su demonilari goste sa 5:0 (3:0).

Fudbal se vratio na Balkan

LJUBIMAC NAVIJAČA PIŠE AUTOBIOGRAFIJU: Otkriću imena iz kluba koji su mi se ZGADILI!

SUPERLIGA: Partizan - Mladost 0:0 (UŽIVO)

Hofenhajm je minimlanim rezultatom na gostovanju savladao ekipu Majnca 0:1 (0:0).

Prvo je u 27. minutu Stiven Zuber promašio penal, tačnije slab udarac mu je odbranio golman Majnca Florian Miler. Ipak, u 43. minutu  Hofenhajm dolazi do vođstva. Diade Samaseku je dugom loptom pronašao Ilhasa Bebua koji se izborio između dvojice defanzivaca i sa desetak metara je preciznim udarcem smestio loptu u donji desni ugao za vođstvo.

Šalke nastavlja da tone i crnoj seriji ne vidi se kraj.

Verder je slavio u Gelzenkirhenu rezultatom 0:1 (0:1) i tako osvojio važna tri boda u borbi za opstanak. Strelac jedinog gola bio je Leandro Betankur, koji je fantastičnim udarcem u 32. minutu savladao Aleksandra Nubela.

Miloš Veljković propustio je ovaj meč zbog žutih kartona.

Herta je u Berlinu rutinski savladala Augzburg rezultatom 2:0 (1:0).

Vodeći gol na meču postigao je Žavairo Dilrosun u 25. minutu. Pobedu je na asistenciju Vladimira Daride potvrio Krištof Pjatek, pogotkom u 93. minutu.

Ajntraht iz Frankfurta je iznenađujuće savladao Volfsburg u gostima 1:2 (0:1).

Bas Dost bio je srušen u 26. minutu u kaznenom prostoru i sudija je svirao penal za Ajntraht.Odgovornost je preuzeo Andre Silva i doneo je prednost gostujućoj ekipi. Izjednačenje je stiglo u 58. minutu. Desni bek Kevin Mbabu dobro je ispratio centaršut Maksimilijana Arnolda i glavom savladao Koena Kastelsa.

Ipak, Ajntraht pred kraj meča dolazi do pobede. Posle sjajnog centaršuta Filipa Kostića u 85. minutu, Dost je glavom spustio na peterac, a na loptu je natrčao Daići Kamada, koji postiže pobedonosni pogodak.

Kragujevčanin je odigrao ceo meč, dok je Mijat Gaćinović izašao 6 minuta pre kraja, vezista je zaradio i javnu opomenu.