LIGA ŠAMPIONA SAMO SAN ZA ZVEZDU: VANDERSON het-trikom ugasio svaku nadu (VIDEO + FOTO)

02.08.2016. 19:40
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Ludogorec slavio na Marakani posle produžetka sa 4:2.

Crvena zvezda je propustila veliku priliku da dođe na korak od plasmana u Ligu šampiona. Crveno-beli nisu uspeli da u fantastičnoj atmosferi koju je stvorilo skoro 50.000 navijača da eliminišu Ludogorec koji je slavio na Marakani posle produžetka sa 2:4.

Izabranici trenera Miodraga Božovića počeli su veoma dobro, strpljivom igrom čekali šansu koja se ukazala već u 17. minutu. Mičel Donald je sjajnim udarcem sa više od 20 metara pogodio mrežu bugarskog šampiona. Međutim, Ludogorec je uzvratio brže nego što je to iko očekivao. Najpre Kafu u 24. a zatim u Vanderson u 40. minut koriste greške defanzivca Crvene zvezde i prave preokret.

Ključni trenuci trilera na Marakani odigrali su se u finišu prvog poluvremena. Zbog grubog prekršaja nad Pablom Moučeom, defanzivac Ludogoreca Plasutin dobija drugi žuti karton i napušta igru. Činilo se tada da je Zvezda u velikoj prednosti i da će u nastavku susreta uspeti da postigne dva gola i eliminiše Bugare. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, do tada najbolji igrač crveno-belih Gelor Kanga pravi nedopustivu grešku. Gabonac je pred sudijom Bantijem odgurnuo protivničkog igrača i dobio automatski crveni karton.

U drugom poluvremenu trener Božović je u vatru posla Uga Vijeiru što je brzo dalo rezultate. Portugalac se izborio za jedanesterac koji je Luis Ibanjez u 62. minutu pretvorio u 2:2. Igra Crvene zvezde je od tog trenutka počela da se raspada. Ludogorec je sve više pretio, koristio svaku grešku defanzivaca srpskog šampiona i u samom finišu propustio nekoliko prilika da dođe do trijumfa.

Ono što im nije tada uspelo jeste u produžetku. Najbolji igrač ove utakmice Vanderson za samo pet minuta rešio je sve dileme. Brazilac je golovima u 92. i 97. minutu kompletirao het-trik i zapečatio sudbinu crveno-belih koju su pokazali previše slabosti da bi došli do plej-ofa runde Lige šampion

U nastavku teksta možete se podsetiti svih dešavanja sa ovog meča iz minuta u minut:

120. minut: KRAJ

115. minut:  Još jedan pokušaj Portugalaca, ali nade i vremena više nema

108. minut: Zvezda se nekako povratila iz šoka: Vijeira šutira sa 18 metara, Stojanov brani.

97. minut: 2:4. Kao pod indigom. Još jedna brza akcija Ludogoreca. Ponovo Vanderson. Het-trik Brazilca.

92. minut: 2:3. Ponovo Vanderson. Brazilac je dobio loptu u prostor, pretrčao Zvezdine defanzivce i savladao Kahrimana.

Završen je regularni deo utakmice, slede produžeci!

90. minut: Sudija Banti produžio je utakmicu za dva minuta.

88. minut:  Korner za Zvezdu. Ali, Stojanov lako dolazi do lopte.

87. minut: Nastavlja se pritisak Bugara

85. minut: Nekoliko opasnih napada Ludogoreca.

76. minut: Odličan potez i asistencija Vijeire. Još jedan odličan udarac Donalda. na žalost za malo preko gola. Uzdah na Marakani.

72. minut: Obe ekipe igraju nešto opreznije čekajući grešku rivala.

62. minut: Luis Ibanjez ne greši! GOOOL! 2:2

60. minut: PENAL za Zvezdu! Oboren je Ugo Vijeira.

57. minut: Trener Božović vadi iz igre Pabla Moučea. Šansu dobija Džon Ruiz.

53. minut: Ulazi u igru Ugo Vijeira. Slavoljub Srnić je napustio teren. Portugalac dobija veliki aplauz.

46. minut: Izmena u Ludogorecu. Ušao je defanzivac Palamino. Iz igre je izašao napadač Kešeru. Božović za sada ništa nije menjao.

Počelo drugo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45 minut: U zaustavnom vremenu prvog poluvrmena, Kanga je dobio crveni karton. Gabonac je napravio veliku glupost, odgurnuo Đakona i ostavio ekipu na cedilu.

44. minut: Ludogorec će do kraja meča igrati sa igračem manje! Crveni karton dobio je štoper Plaštun zbog  grubog starta nad Pablom Moučeom.

40. minut: 1:2! Vanderson. Napadač Ludogoreca je šutirao pored Cvetkovića. Kahriman je jednostavno morao bolje da inteveniše.

39. minut: Zvezdina odbrana na iskušenjima. Nekoliko opasnih napada Ludogoreca.

34. minut: Konačno na sceni Aleksandar Katai. Nekoliko driblinga i snažan šut iskosa sa leve strane, ali preko gola

32. minut: Kanga pokušava da poveže redove crveno-belih. Gabonac je često na meti bugarskih defanzivaca

23. minut: 1:1! Slalom Kafua. Brazilac je krenuo sa više od 30 metara, nanizao čak pet igrača Zvezde i rutinski matirao Damira Kahrimana.

17. minut: GOOL! Strahovit udarac sa 20 metara Mičela Donlada. Golman Ludogoreca Vladislav Stojanov bio je nemoćan.

9. minut: Žuti karton za Abela zbog oštrog starta nad Kangom

7. minut: Veoma opasan šut sa 18 metara Brazilca Marselinja.

1. minut: Pokušaj Luisa Ibanjeza iz slobodnog udarca.

Utakmica je počela

SVI PUTEVI VODE NA MARAKANU: Navijači Zvezde SPEKTAKULARNO iz VAZDUHA najavili derbi sa liderom prvenstva (VIDEO)

Atomsfera na stadionu je sat vremena pre početak meča bila fantastična, a može se samo zamisliti kako će biti posle prvog zvižduka sudije Luke Bantija. Trener crveno- belih Miodrag Božović opredelio se da izvede isti sastav koji je u prvom meču u Razgradu odigrao 2:2. Njegov kolega na klupi Ludogoreca Georgi Dermendžijev odlučio se da napravi nekoliko promena.

PROŠLI KROZ PAKAO: Navijači Zvezde SOČNO dočekali autobus sa fudbalerima Ludogoreca (VIDEO)

STADION: Rajko Mitić

GLEDALCA: 45.00

SUDIJA: Luka Banti (Italija)

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez, Donald, Kanga, Srnić (Vijeira), Mouče (Ruiz), Le Talek, Katai.

LUDOGOREC: Stojanov, Minev, Plastun, Moci, Natanijel, Đakov, Abel, Kešeru (Palamino), Marselinjo, Vanderson, Kafu