ČIKAGO U ČETVRTOJ BRZINI: Dva Srbina i zet Švajni RAZBILI šampiona (VIDEO)

14.05.2017. 09:33
Veljko Paunovic
Veljko Paunovic / Izvor: Profimedia
Tim našeg trenera Veljka Paunovića deklasirao Sijetl.

Fudbaleri Čikaga, koje vodi naš trener Veljko Paunović, ostvarili su ubedljiv trijumf nad Sijetlom 4:1 u šampionatu Sjedinjenih Američkih Država. Najzaslužniji za osvajanje bodova bio je dvostruki strelac i asistent Nemanja Nikolić.

NEVEROVATNO SVEDOČENJE: Svetska fudbalska zvezda se IŽIVLJAVALA nad Srbinom! (FOTO)

Paunovićev tim je protiv šampiona MLS poveo na svom stadionu u 25. minutu. Srpski internacionalac sa mađarskim pasošem Nemanja Nikolić tada je precizno izveo penal i savladao golmana gostiju Fraja. Radost Fajera, pred 20.153 gledaoca, trajala je ipak samo tri minuta, pošto je Klint Dempsi izjednačio u 28. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Vođeni srpskim zetom Bastijanom Švajnštajgerom na sredini terena i Nemanjom Nikolićem u napadu, Fajeri su krenuli agresivnije u nastavku i postigli tri gola za samo 17 minuta.

Najpre je Dejvid Akam u 60. minutu vratio domaći tim u vođstvo, pa je Luis Solinjak, na asistenciju Nikolića, u 73. povisio na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Nemanja Nikolić u 76. minutu.

Švajnštajger i Nikolić su odigrali po 90 minuta i tako doprineli da ekipa Veljka Paunovića prekine niz od tri meča bez pobede u MLS-u. Čikago sada ima 15 bodova iz deset utakmica i zauzima šesto mesto na tabeli Istočne konferencije.