ZVEZDINA TREĆA PROVERA U ANTALIJI: Amkar GLUMIO Armejce!

31.01.2018. 11:19
Amkar
Amkar / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Premijerligaš odoleo.

Posle pobeda nad litvanskim Stumbrasom (izveštaj pročitajte OVDE) i beloruskim Dinamom iz Bresta (o tom meču pročitajte OVDE), Crvena zvezda je u trećoj proveri na pripremama u Antaliji remizirala sa ruskim premijerligašem Amkarom - 1:1 (1:1).

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada su i postignuti golovi, a za razliku od prethodna dva ispita, Milojevićev tim je naišao na čvrst otpor kluba iz Perma.

Prvu ozbiljnu priliku Zvezda je imala u 13. minutu. Jovičić je poslao odličan pas Benu u prostor na desnom boku, napadač se dobro zagradio, a zatim probao da kombinuje sa Pešićem, ali je odbrana Amkara otklonila opasnost. Samo četiri minuta kasnije, korner je izveo Ben, najviši u skoku bio Le Talek, ali loše je zahvatio loptu glavom i šansa je propala.

BEN: Nadam se da ću opet dati gol Partizanu

Rusi su prvi put zapretili u 18. minutu, pošto je Rodić faulirao Bodula, isti igrač je izveo prekršaj, međutim, jako loše. Već u sledećem napadu, agilni Ben je mogao da se proslavi: primio je loptu od Radonjića i sa ivice šesnaesterca tukao pored stative.

Zvezda je do prednosti došla u 30. minutu. Korner je izveo Radonjić, loptu u skoku glavom Le Talek prosledio Donaldu, Holanđanin u šesnaestercu nesebično dodao Rodiću, kome nije bilo teško iskosa iz blizine da zatrese mrežu za 1:0.

TEK JE OTVORIO PROFIL: Matić se već ispraksovao, postavio je i Instagram stori, oduševićete se (FOTO)

Samo 180 sekundi trajalo je vođstvo Milojevićevog tima. Komolov je bez greške pretrčao Stojkovića i uleteo u kazneni prostor, golman Zvezde je pokušao da istrči kako bi mu "skratio" ugao, ali igrač Amkara je prevarario i Borjana i Savića, poslao loptu u prostor, a Butkovski bio nepogrešiv za 1:1.

Agilni Rusi posle izjednačenja nastavili su da napadaju. Komolov je utrčao u šesnaesterac, petom ga je uposlio Bodul, ali se Borjan istakao i pravovremenom reakcijom sačuvao mrežu.

Mrkela najavio pojačanja ako Zvezdu napuste najbolji igrači

Mogli su Rusi u poslednjim sekundama prvog poluvremena do potpunog preokreta. Bodul je visoku loptu poslao dobro u prostor i to ponovo Zanevu, usledio je "lažnjak" i Savić je uklizao u prazno, a potom dobar šut sa sedam metara levo iskosa, Borjan je sjajno odbranio, da bi sudija odmah potom poslao igrače u svlačionice.

Već na startu drugog dela, crveno-beli su imali odličnu priliku. Stojković je centrirao u srce šesnaesterca, a Idovu je umalo postigao autogol! Lopta je završila u korneru, posle kojeg Zvezda nije ozbiljno zapretila.

Na isteku 58. minuta šutirao je Pešić, na dodavanje Radonjića, a lopta otišla desno pored gola. Odmah u narednom napadu, Pešić je imao šou-tajm, nekoliko driblinga Zvezdinog napadača. Nanizao je četvoricu čuvara, ali je preterao u driblanju i izgubio loptu.

SVE JE JASNO: Sergej ostaje u Laciju!

Do potpunog preokreta, Amkar je mogao u 75. minutu. Komolov je organizovao opasnu akciju, utrčao sa loptom u sredinu, a onda produžio u prazan prostor Zanevu na levom boku, usledio je njegov šut, ali je Borjan odlično intervenisao.

Nedugo zatim, Ben je iznudio faul u opasnoj zoni, sa desne strane iskosa na 20 metara uputio je centaršut na drugu stativu, gde je bio Pešić, ali je golman Nigmatulin i odbranio. U 84. minutu Sanev je izveo "slobodnjak" na 30 metara po sred gola, Borjan je bio odlično postavljen i lopta je završila u njegovom naručju. Isto je bilo i posle šuta Ezatolahija nekoliko sekunti kasnije, čuvar mreže crveno-belih blistao je u tim trenucima.

U finišu utakmice, stručni štab Zvezde ukazao je priliku omladincima Dejanu Joveljiću, Ivanu Iliću i Veljku Nikoliću, ipak, do kraja susreta rezultat se nije promenio.

Posle ovog meča, fudbaleri Amkara se vraćaju u Rusiju, ali će se ponovo vratiti u Antaliju i nastaviti pripreme u Turskoj. Crveno-bele u popodnevnim časovima danas (15) čeka još jedna utakmica na terenima hotela Riksos, protiv makedonskog prvoligaša Sileksa iz Kratova.

CRVENA ZVEZDA - AMKAR 1:1 (1:1)

STRELCI: Rodić u 30. za Crvenu zvezdu, a Butkovski u 33. minutu za Amkar.

ŽUTI KARTONI: Donald, Krstičić (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Borjan -Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald, Krstičić (od 88. Ivan Ilić) - Ben, Radonjić (od 88. Nikolić) - Pešić (od 88. Joveljić).

AMKAR: Nigmatulin, Idovu, Belorukov, Sivaku (od 46. Ezatolahi), Sanev, Ogude, Milkovič (od 77. Prohovjev), Komolov, Gol, Bodul (od 77. Forbs), Butkovski. Na klupi: Komič, Gudž, Karasauskas, Suslov.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.