Utorak 19. mar 2024.
FK Crvena zvezda

Zvezda se provukla u 90. minutu, remi protiv Apolona (VIDEO)

Meč se igrao i Vindišgarstenu.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Apolonom rezultatom 1:1 u kontorlnoj utakmici odigranoj u Vindišgarstenu.

ISPLIVALO: Evo KOLIKI je dug FK Crvena zvezda

STIGAO NA ZLATIBOR: Novo lice na pripremama Partizana

DELIRIJUM NA MARAKANI: Zvezda dovela dva BRUTALNA pojačanja za NAPAD na Ligu šampiona (VIDEO)

Crveno-beli su prvi pripretili rivalu. Ben je proigrao Boaćija u šestom minutu, ali je golman Apolona na vreme izleteo. Kiprani su najbolju šansu imali u 15. minutu, ali je Papulis Fotios šutirao pored stative posle kontranapada.

Prvak Srbije je imao više loptu u nogama, ali bez konkretnije završnice. Možda i zbog jake vrućine, pa je sudija polovinom prvog dela igre načinio pauzu kako bi se fudbaleri dva tima osvežili.

Mogla je Zvezda do vođstva u 27. minutu, ali Boaći nije kaznio poigravanje golmana Mala. Napadač crveno-belih je bio najveća opasnost po gol Apolona, pa su igrači tima iz Limasola koristili i grube startove kako bi zaustavili centarfora iz Gane.

U drugom poluvremenu, još veća nervoza na terenu i pogodak Apolona u ranoj fazi. Kiprani su posle gužve u kaznenom prostoru poveli golom Zelaje u 57. minutu.

Vrlo brzo Boaći je mogao da izjednači, ali je njegov udarac zaustavio golman Mal.

Kako se meč bližio kraju crveno-beli su bili sve nervozniji, pa je žuti karton zbog prigovora dobio kapiten Marin. Beograđani su pokušavali da stignu do izjednačenja, ali bezuspešno. Nije bilo konkretnijih prilika u delu utakmice koji je bio ispresecan brojnim izmenama.

Kada se činilo da će Zvezda upisati poraz Milunović je sjajno reagovao glavom posle centaršuta Ebisilija i izjednačio u 90. minutu.

Crveno-bele u subotu očekuje najjača provera u Vindišgarstenu, a rival je šampion Rusije Zenit.

CRVENA ZVEZDA: Popović-Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić - Čaušić, Ivanić - Ben, Marin, Jevtović - Boaći. Igrali su još: Vasiljević, Jirka, Vulić, Ebisilio, Konatar, Vukanović, Stanojev, Krstović.

APOLON: Mal, Pedro, Juste, Odraogo, Vasiliu, Saketi, Marković, Pitas, Fakundo, Papoulis, Zelaja.