MIRIŠE NA PROLEĆE: Zvezda nastavlja sa pobedama - pao i Gent! Borjan sačuvao prednost koju su doneli Katai i Kanga

05.11.2020. 19:59
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press
Drugi trijumf crveno-belih.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent u trećem kolu grupe L u okviru takmičenja u Ligi Evrope sa 2:1 (1:1) i tako ostvarili drugi trijumf posle pobede u prošlom kolu protiv Libereca. Crveno-beli za tri boda mogu da zahvale i golmanu Milanu Borjanu koji je u poslednjim trenucima utakmice odbranio udarac Bukariju koji su svi već videli u golu.

RASPAD SISTEMA U LIBERECU POSLE "PETARDE" U BG-U: Tim skroz osakaćen - SVA petorica igrala protiv Zvezde

SUDIJSKA KOMISIJA ODREDILA: Poznati arbitri koji će deliti pravdu Crvenoj zvezdi i Partizanu

LJUBIMAC DELIJA IMA NOVI KLUB: Slaviša Stojanović preuzima posrnulog velikana (FOTO)

Odlično je ušla Crvena zvezda u utakmicu i brzo preuzela inicijativu na terenu, mada je Gent pokazao da če biti opasan protivnik. Već u 13, minutu je Zvezda povela golom Kange koji je iz prve šutirao sa 16 metara posle ubacivanja Gobeljića. Dva minuta kasnije i Falćineli je imao dobru priliku, ali je šutirao pored gola. Napadali su crveno-beli u talasima, ređale su se prilike za Gajića, Ivanića i Bena, da bi gosti izjednačili u 31. minutu pošto je lopta posle šuta Ođiđija-Ofoe zakačila Degeneka i prevarila Borjana. Do poluvremena je Gent imao još jednu veliku priliku ali je Zvezda propustila bolju pošto je Katai u 44. minut pogodio prečku.

I drugo poluvreme je Zvezda dobro počela i to joj se isplatilo u 59. minutu kada je Katai majstorijom iz slobodnog udarca savladao Kusemansa i doneo ponovo prednost šampionu Srbije od 2:1. Pet minuta kasnije Zvzeda je mogla i do 3:1 pošto je Gobeljić naleteo na odbijen loptu Kusemansa i pogodio stativu. Od tog trenutka je Gent potpuno preuzeo inicijaivu, a Zvezda se povukla i čuvala vođstvo. Imao je Gent nekoliko solidnih prilika, ali je Borjan bio na visini zadatka, posebno u nadoknadi kada je bukvalno spasio tri boda Zvezdi odbraniši šut Bukarija.

Fudbaleri Crvene zvezde od 21 čas na stadionu ''Rajko Mitić'' dočekaće belgijski Gent u trećem kolu grupe L u okviru takmičenja u Ligi Evrope. Crveno-beli su u prošlom kolu ubedljivo savladali Slovan iz Libereca i eventualnom pobedom protiv Genta napravili bi veliki korak ka drugoj fazi takmičenja, a verovatno i potpuno izbacili iz igre belgijskog predstavnika.

Gosti su u Beograd doputovali skoro u najjačem sastavu, ali i dalje nije potpuno sigurno sa kojim snagama će istrčati na teren zbog oprečnih informacija da je određen broj igrača zaražen korona virusom. Ono što je jasno je da glavni trener Vim de Deker zbog korone nije ni doputovao u Beograd pa će tim predvoditi njegov pomoćnik Peter Balet. U timu Crvene zvezde zbog povrede ipak neće biti Milana Rodića, a njega će zameniti Marko Gobeljić.

90+7. minut
Kraj meča, druga pobeda Zvezde u grupnoj fazi.
90+4. minut
Prelako je Gent došao u fantastičnu priliku, ali je Bukarijev odličan šut Borjan uspeo da zaustavi na gol liniji.
90. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Veljko Nikolić menja Kataija, a Spiridonović Bena. Igraće se još pet minuta.
83. minut
Izmena u Zvezdi, umesto Kange na terenu je Radovan Pankov.
80. minut
Dorš je pokušao sa dvadesetak metara i dobro šutirao, ali je Borjan odlično reagovao. Treća izmena u Gentu, umesto Ođiđa-Ofoe ušao je Klajdenst.
75. minut
Solidan pokušaj Hamadija, šutrao je pored gola. Izmena u Gentu, umesto Ovusua ulazi Kums.
73. minut
Pokušao je Katai da lobuje golmana Genta iz izgledne pozicije, ali je to loše učinio i lopta odlazi prek gola.
69. minut
Jeremčuk je imao izlgednu priliku, ali je njegov udarac izblokiran.
64. minut
Velika prilika za crveno-bele. Gajić je oštro šutirao, Kusemans odbio loptu na koju je naleteo Gobeljić, ali je pogodio stativu.
63. minut
Izmene u oba tima. Njegoš Petrović zamenio je Mirka Ivanića, dok je u Gentu Botakua zamenio Niangbo.
59. minut
2:1!!! Ponovo vodi Zvezda posle majstorije Kataija iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, posle faula nad Kangom.
58. minut
Dobra prilika za Zvedu posle solo prodora Ivanića, ali je loše šutirao sa16 metara.
53. minut
Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu. Pokušao je Ben posle jednog dugo napada Zvezde, ali je lopta završila pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
Mnogo je sreće imala Zvezda posle velike greške Milunovića koji je dao loptu u noge Gentu, a Botaka šutirao pored gola. Već u sledećem napadu je Zvezda mogla do drugog gola, ali je Katai pogodio prečku, a zatim iz drugog pokušaja šutirao visoko preko gola.
37. minut
Odličan šansa za Gent. Jeremčuk je probio po desnoj strani i šutirao, ali je Borjan odbranio.
31. minut
1:1!!! Imali su sreće gosti, pošto je posle šuta Ođiđija-Ofoe lopta zakačila Degeneka i prevarila Milana Borjana.
25. minut
Ponovo je Ben pokušao iz slobodnog udarca, ali je šutirao pravo u golmana Kusemansa.
24. minut
Ređaju se napadi Zvezde i još jedna dobra prilika koju je propustio Ivanić šutiravši pored gola. Prethodno je Falćineli propustio loptu za Ivanića.
22. minut
Lepa akcija Zvezde, Kanga je uposlio Gajića koji je dobro šutirao, ali je goman Genta uspeo da loptu izbaci u korner.
15. minut
Odmah je Zvezda imala još jednu odličnu priliku, ali je Falćineli iskosa sa leve strane šutirao pored gola.
13. minut
1:0!!! Fantastično je regovao Kanga iz prve sa 16 metara za vođstvo Crvene zvezde pošto je prethodno Ben promašio loptu na ubacivanje Gobeljića.
11. minut
Sa nekih 17, 18 metara Ben je probao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.
9. minut
Bukari je imao odličnu priliku u kontri posle greške Kange na sredini terena, ali je Degenek uklizao i skoro uplašio Bukarija. Već u narednom napadu je Jeremčuk pokušao, ali je Borjan siguran.
4. minut
Propustila je Zvezda dobru priliku, tačnije Katai koji je izblokiran od strane odbrane, pa su crveno-beli dobili samo korner. Pokušao je Kanga direktno iz kornera, ali nije bio precizan.