4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

MLADOST NALJUTILA ZVEZDU, PA ZAŽALILA: Crveno-beli spakovali tri gola za šest minuta, Katai ponovo pleše

20.03.2021. 18:31 20:56
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Magiko upisao dve asistencije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana u utakmici 28. kola Superlige rezultatom 4:1 (3:1). Ovo je izabranicima Dejana Stankovića 16. uzastopna pobeda posle koje su ponovo stekli devet bodova prednosti u odnosu na večitog rivala - ekipu Partizana.

Fudbalski vikend maraton počinje - Šta pre odigrati?

ŠEST GOLOVA ZA POLUVREME Srpsko kolce u Frankfurtu - Jović i magičan pas, Kostić i SJAJNA EGZEKUCIJA (VIDEO)

IZ 1 U 2: Bolonja bolja od Krotonea, Mihini rezervisti preokrenuli utakmicu

Počelo je u znaku domaćih, inicijativa crveno-belih koja je počela od samog starta nije urodila plodom. Pritisak aktuelnog šampiona Srbije je bio sve manji, a upravo u tom periodu usledio je šok! Igrao se 34. minut kada je Saša Jovanović istrčao više 50 metara i maestralno „bocnuo“ preko Milana Borjana koji je bio nemoćan.

Pogodak bivšeg fudbalera Kordobe i Deportiva kao da je razljutio Aleksandra Kataija i družinu koji su ponovo ubacili u brzinu više. Ovakav pristup dao je rezultat u 39. minutu. Gelor Kanga je odlično centrirao iz desnog ugla, a Nemanja Milunović je nebeskim skokom doneo izjednaćenje.

Samo 60 sekundi kasnije Zvezda je preokrenula! Jedan odbitak je stigao do Kange koji snažno, sa 10-tak metara, matira Maksima Milovića.

Tačku na pravi šou u prvom poluvremenu stavio je Milan Pavkov u 45. minutu. Visoki napadač je posle kornera Kataija ramenom zatresao mrežu Lučanaca. Na semaforu našeg najvećeg stadiona pisalo je 3:1.

Drugo poluvreme odigrano je u znatno slabijem ritmu. Domaćin je u potpusnosti kontrolisao igru, a jedini pogodak viđen je u 51. minutu. Katai je sjajno nanizao nekoliko fudbalera Mladosti i kao na tacni uposlio Veljka Nikolića. Mladom vezisti nije bilo teško da postavi konačnih 4:1.

Pored nove ubedljive pobede, Delije posebno raduju sve bolje partije Magika, koji se polako, ali sigurno, vraća u prepoznatljivu formu. Večeras je zabeležio dve asistencije.

Crvena zvezda je novom pobedom ponovo stekla +9 u odnosu na Partizan, crveno-beli su sakupili 80 bodova. Mladost je na trinaestoj poziciji sa 33 osvojena boda.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Mladost 4:1.

85. minut
Oditu i Markovića menjaju Lazar Jovanović i Pavlović

82. minut
Ritam utakmice je prilično opao, kao da obe ekipe čekaju kraj.

73. minut
Dvostruka promena kod domaćina. Falćineli i Odada menjaju Pavkova i Petrovića.

68. minut
Ivanićev udarac sa 10-tak metara odlično zaustavlja Milović.

66. minut
Jovanović je ponovo zapretio. Njegov volej ide pored desne stative.

62. minut
Srnić je zamenio Gavrića.

57. minut
Đorđević menja Lekovića.
51. minut
GOOOL! Kakva magija Kataija! Magiko je nanizao nekoliko fudbalera i kao na tacni poslužio Nikolića - 4:1.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Dvostruka izmena u Zvezdi!
Nikolić i Vukanović su na terenu, u svlačionici su ostali Gajić i Kanga.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Mladost 3:1.

45. minut
GOOOL! Pavkov je strelac! Katai je izveo udarac iz ugla, a visoki napadač ramenom matira Milovića.

40. minut
GOOOL! Zvezda preokreće za 60 sekundi! Kanga je prikucao loptu u mrežu sa 10-tak metara.

39. minut
GOOOL! Kanga je odlično izveo korner, a Milunović nebeskim skokom poravnao rezultat - 1:1.

34. minut
GOOOL! Mladost je stigla do prednosti na Marakani! Jovanović je maestralno bocnuo preko Borjana - 0:1.
25. minut
Probio je Ivanić sa leve strane, odlično je uposlio Pavkova, međutim, samo korner za crveno-bele.

24. minut
Domaći imaju inicijativu, ali pravih šansi i dalje nema.

17. minut
Opasan napad Mladosti! Jovanović je lob udarcem pokušao da nadmudri Borjan - reprezentativac Kanade skoncentrisan.

13. minut
Katai je nakon solo prodora pokušao sa 15-tak metara - brani Milović.

12. minut
Žuti karton za Markovića.

10. minut
Ponovo Kanga centrira, ovoga puta neprecizan je Milunović.

8. minut
Pavkov je zapretio glavom posle centaršuta Kange - lopta odlazi pored leve stative.

5. minut
Od starta se igra na polovini Mladosti, Zvezda pritiska goste od prvog sudijskog zvižduka.

UTAKMICA JE POČELA!

Stanković je rešio da na teren od prvog minuta istrče sledeća jedanaestorica fudbalera:

Borjan (G) - Gajić, Milunović, Degenek, Gobeljić - Petrović, Kanga,Gavrić, Katai, Ivanić - Pavkov

Domaćin će na klupi imati samo sedmoricu igrača (što zbog povreda, što zbog zdravstvenih razloga i koronavirusa): Popović (G), Odada, Falćineli, Nikolić, Srnić, Vukanović i Krstović.