ČISTA DESETKA: Zvezda preko Napretka za perfektan učinak!

04.10.2020. 17:11
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Rutinska pobeda crveno-belih.

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali Napredak iz Kruševca u okviru 10. kola Superlige Srbije rezultatom 3:0 (2:0). Aktuelni šampion je ovom pobedom stigao do 30 boda i perfektnog učinka u prvenstvu.

Domaći su utakmicu utvorili furiozno. Već posle 9 minuta na semaforu je pisalo 2:0, a strelci su bili Dijego Falćineli i Mirko Ivanić. Italijan je praktično u prvom napadu iskusno zaobišao golmana Miloša Ostojića, loptu smestio u praznu mrežu I tako nastavio svoj golgeterski niz. Ništa teži zadatak nije imao Ivanić. Njega je sjajno usposlio Milan Gajić, a sa samo par metara crnogorski reprezentativac je bio nepogrešiv. Do kraja prvog dela utakmice crveno-beli spustili tempo. Jedinu priliku za goste imao je Luka Milunović čiji je šut sa 20-tak metara fantastično zaustavio Zoran Popović.

Prilično smireno se ušlo u drugih 45 minuta. Svesni svoje nadmoći izabranici Dejana Stankovića nisu srljali. Opuštenost domaćih “čarapani” su mogli da iskoriste. Neiskusni Strahinja Eraković skirvio je penal u 63 minut, ali Marko Mrkić je pogodio prečku. Samo 8 minuta kasnije na drugoj strani terena oboren je Srđan Spiridonović, a arbitar Jovanović pokazuje na belu tačku. Najbolji srpski sudija nije imao dilemu, iako situacija preko malog ekrana ne izlega baš čisto. Siguran sa jedanaesterca bio je Ivanić, koji je svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KORONA NAPALA BIKOVE: Zaražena tri igrača Salcburga!

SVUDA POĐI U EVROPU DOĐI: Bivši napadač Zvezde PRELOMIO! Šilja SPEKTAKULARNO najavljen u novom klubu (VIDEO)

DELIJE U EKSTAZI: Kontakt USPOSTAVLJEN, na meti Zvezde šampion sveta (FOTO)

90. minut
Igraće se još jedan minut.
81. minut
Nakon kornera crveno-belih ništa značajnijie se nije desilo.

77. minut
Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi. Gajića menja Radulović.

75. minut
Velika šansa za Spiridonovića, ali njegov udarac je bio prilično traljav.

72. minut
Krstović menja Gavrića.

71. minut
GOOOL! Mirko Ivanić je precizan sa bele tačke - 3:0!

65. minut
Nova promena u Napretku. Ćuković menja Miloševa.

63. minut
Nakon penala koji je skrivio Eraković, Mrkić je preuzeo odgovornost, ali njegov udarac pogađa prečku.

61. minut
Dobar pokušaj Luke Milunovića iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored desne stative Popovića.

55. minut
Sjajan prodor Gavrića nakon kojeg je Ivanić pokušao, ali sa gol linije loptu ispucava Stević.

50. minut
Žuti karton za Gavrića.

46. minut
Trostruka izmena kod domaćih. Ben, Spiridonović i Petrović menjaju Falćinelija, Kataija i Kangu.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Apsolutna dominacija domaćih. Crvena zvezda - Napredak 2:0!

44. minut
Ivanić je lepo gađao dalji ugao, ali Ostojić je ponovo na mestu - jedina svetla tačka kod gostiju.

40. minut
Žuti karton za kapitena Napretka Miloša Milovanovića.

38. minut
Dobar pokušaj Luke Milunovića, ali Popović je odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

35. minut
Prva prava prilika za Napredak, ali Mrkić je sa 10-tak metara bio neprecizan.

33. minut
Ponovo je Ostojić na visini zadatka. Gavrić je šutirao, ali golman "čarapana" odlično reaguje.

33. minut
Odličan pokušaj Kange. Gabonac je uputio udarac sa više od 30 metara, ali je Ostojić odlično intervenisao.

31. minut
Žuti karton za Nemanju Milunović.
27. minut
Gobeljić je šutirao atraktivno sa skoro 35 metara, ali njegov udarac je išao direktno u Ostojića.
25. minut
Prvi pokušaj gostiju. Pokušao je Spremo iz slobodnog udarca, sa 30-tak metara.

22. minut
Prva izmena u Napretku. Kostića menja Milovanović.
17. minut
Nakon pravog karambola u šesnaestercu Napretka šutirao je Milunović, ali njegov udarac pogađa Ivanića.
9. minut
GOOOL! Gajić je odlično pronašao Ivanića kojem nije bilo teško da sa par metara duplira prednost Zvezde - 2:0!

1. minut
GOOOL! Zvezda iz provog napada stiže do vođstva. Gol je postigao Dijego Falćineli - 1:0!