SUPERLIGA: Crvena zvezda sigurna u Novom Pazaru (VIDEO)

07.02.2021. 12:23
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Utakmica je počeo u 13 časova.

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da prebrode gostovanje Novom Pazaru i dođu do pobede 3:1 (1:0) u prvom meču prolećnog dela prvenstva. Crveno-beli su opravdali status favorita i tako sa tri boda nastavili sezonu.

Potreban vam je brzi keš? Imamo SAVRŠENI PREDLOG!

NEJMAR ZARAŽEN VIRUSOM? Bez Brazilca na velikom derbiju

Već u 2. minutu je Zvezda povela golom Rodića i tako potpuno isekla domaćina na startu. Crveno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu u prvom poluvremenu, povremeno pretili do su Pazarci tek posle pola sata igre šutnuli prvi put ka golu Milana Borjana. U drugom poluvremenu je vrlo brzo Zvezda duplirala prednost pošto je Ivanić uposlio Pavkova koji je bio precizan. Međutim, samo pet minuta kasnije Sise je vratio neizvesnot u meč pošto je odlično glavom matirao Borjana, ali se ispostavilo da je to jedino što su Pazaraci uspeli da učine pošto je u 76. mintu Ivanić volej udarcem stavio tačku na pitanje pobednika.

Fudbaleri Novog Pazara dočekaće od 13 časova na Gradskom stadionu aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu u 20. kolu Superlige Srbije, na startu prolećnog dela šampionata.

Tim Dejana Stankovića bez poraza je u ovoj sezoni i pokušaće da nastavi sa odličnim rezultatima kako bi napravio dobru uveritru pred dvomeč protiv Milana u šesnaestini finala Lige Evrope. Zbog toga što nije u potpunosti spreman, najveće pojačanje u januarskom prelaznom roku Filipo Falko neće biti danass u timu. Na drugoj strani, Novi Pazar se nalazi u ozbiljnoj situaciji pošto se nalazi na samo korak od zone ispadanja, a protiv Zvezde ga čega veoma težak posao.

90. minut
Kraj utakmice.
89. minut
Izmena u Zvezdi, Krstović ušao umesto Pavkova.
85. minut
Trostruka izmena u Pazaru, izašli su Mijić, Stoiljković i Zimonjić, a ušli su Vukajlović, Gigić i Hadžibulić.
79. minut
Miloš Degenek je zamenio Ivanića.
76. minut
1:3!!!Ivanić ponovo donosi Zvezdi dva gola prednosti. Iz prve je Ivanić uhvatio volej posle intervencije Kojića, lopta je odskočila ispred Drobnjaka i prevarila ga.
74. minut
Delimeđac menja Sisea u Novom Pazaru.
72. minut
Treća izmena u Zvezdi, Kanga menja Nikolića.
68. minut
Prva izmena u Novom Pazaru. Izašao je Aganspahić, a zamenio ga je Dragutinović.
57. minut
1:2!!! Smanjio je zaostatak Pazara Sise. Odlično je šutirao glavom sa desetak metara na ubacivanje Vlajkovića i loptu poslao pod prečku Borjanovog gola.
52. minut
0:2!!! Crvena zvezda je duplirala prednost golom Pavkova. Nikolić je lepo povukao loptu i uputio ka Ivaniću, da bi Pavkov bio precizan sa pet metara pored nemoćnog Drobnjaka.
50. minut
Velika šansa za Rodića na ubacivanje Bena, ali je bek Zvezde šutirao glavom pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković je izvršio dve izmene, Gavrić i Sanogo su ostali u svlačionici, a zamenili su ih Njegoš Petrović i Aleksa Vukanović.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvreme. Zvezda golom Rodića vodi 0:1.
44. minut
Najbolja prilika za Novi Pazar. Mijić je pokušao spoljnom sa 14 metara, ali je lopta otišla preko gola.
43. minut
Umalo autogol Kojić koji je pokušao da izbaci loptu posle slobodnog udarca za crveno-bele, ali je na njegovu sreču Drobnjak odlično reagovao.
41. minut
Snažno je šutirao Mijić, ali je Borjan bio na mestu.
39. minut
Još jednom je Gavrić pokušao iz daljine, ali je ponovo bio veoma neprecizan.
36. minut
Ponovo je Zvezda imala priliku posle kornera, šutirao je Pankov, ali pravo u Drbonjaka.
33. minut
Probao je Pavkov sa nekih dvadedesetak metara, ali je lopta prošla tik uz desnu stativu gola Novog Pazara.
30. minut
Željko Gavrić je pokušao iz prve, ali je to učinio veoma loše.
28. minut
Prvi udarac Novog Pazara, pokušao je Islamović, ali je šutirao pravo u Borjana.
18. minut
Oslobodio se domaćin početnog Zvezdinog pritiska i uspeo da uspostavi ravnotežu, ali ne i da za sada stvori priliku za eventualni gol.
11. minut
Pokušao je Mirko Ivanić, ali je lopta otišla preko gola.
2. minut
0:1!!! Brzo je Crvena zvezda stigla do vođstva u Novom Pazaru. Rodić je posle kornera bio usamljen na petercu i lako postigao gol.