10°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

ODBRANA TITULE POČELA POBEDOM: Zvezda rutinski savladala Novi Pazar, Katai objasnio zašto je "Magiko" (VIDEO)

01.08.2020. 19:01 21:39
FK crvena zvezda
FK crvena zvezda / Izvor: MN Press
Dobra utakmica crveno-belih.

Crvena zvezda je u prvom kolu Superlige Srbije rutinski savladala Novi Pazar rezultatom 3:0 (2:0) na Marakani. Izabranici Dejana Stankoviča su vidno motivisani ušli u ovu utakmicu i od prvog minuta krenuli da napadaju ka golu Marka Drobnjaka koji je bio najbolji pojedinac gostujuće ekipe.

JUNACI DRŽAVNOG POSLA U NOVOJ ULOZI: Legendarni dvojac o povrataku Lidsa u Premijer ligu (VIDEO)

POSLE KANGINOG DOLASKA SLEDE ODLASCI: Ofanzivac Crvene zvezde na izlaznim vratima Marakane!

PREMIJERA: Zvezda dočekuje Novi Pazar u novim dresovima! (VIDEO)

Već u 8 minutu susreta crveno-beli dolaze do vođstva. Aleksandar Katai je još jednom potvrdio svoj nadimak "Magiko" i sjajnim prodorom prevario gotovo kompletnu odbranu gostiju, a Srđanu Spiridonoviću je ostalo samo da sprovede loptu u mrežu.

Drugi pogotak šampiona Srbije usledio je samo pet minuta kasnije. Nakon faula nad Tomaneo u šesnaestercu, sudija Bojan Nikolić pokazao je na belu tačku. Penal je izveo samouvereno izveo Mirko Ivanić. Na semaforu stadiona Rajko Mitić pisalo je 2:0.

Ovaj pogodak kao da je rasteretio domaće, ređale su se šanse i dobri napadi, prednjačio je Katai, ali se rezultat do kraja poluvremena nije menjao.

Treba napomenuti da je Novi Pazar pogodio stativu u 19 minutu, šutirao je Branislav Tomić.

Drugo poluvreme je počelo dosta mirnije, pokušavali su crveno-beli, pre svih Miloš Vulić i Srđan Spiridonović šutevima sa distance, ali rezutat se nije menjao sve do 81 minuta, kada je Vulić fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa ivice šesnaesterca povećao prednost Zvezde na 3:0. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Kako je tekao meč, možete pročitati u nastavku:

KRAJ!
 Rutinska pobeda Crvene zvezde rezultatom 3:0
92.minut
Dobar šut Jovičića, ali pravo u Drobnjaka.
90.minut
Utakmica je produžena za tri minuta.
86.minut
Ponovo pokušava Vulić. Udarac sa 25 metara završava pored leve stative.
84.minut
Velika šansa za Bena, izašao je sam pred golmana Zvezdin ofanzivac, ali, pogađate, isprečio se Drobnjak.
81.minut
Slobodan udarac za domaće sa ivice šesnaesterca! Šutirao je sjajno Miloš Vulić i povećao prednost na 3:0!

75.minut
Još dve izmene u ekipi domaćih. Gobeljić i Vukanović menjaju Gajića i Tomanea.
70.minut
Zvezda ponovo preti udarcem sa distance. Ovoga puta pokušao je Spiridonović, a Drobnjak ponovo interveniše. Mora se priznati sjajna partija golmana Novog Pazara.
67.minut
Trener gostiju, vrši dve izmene. Kurti menja Kecapa, a Vlajković Delimeđaca.
66.minut
Dejan Stanković vrši dvostruku izmenu. Ben i Jovićić menjaju Ivanića i Sanoga.
64. minut
Sjajna prilika za Gajića, šutirao je sa 15-tak metara, Drobnjak ponovo spasava Novi Pazar.
63.minut
Novi udarac Vulića, ni ovaj šut nije bio precizan.
61.minut
Novi korner za domaće, Kecap je loptu izbacio iz svog šesnaesterca, a Ivanić je loptu sačekao i iz voleja uputio snažan šut koji odlazi pored gola
60.minut
Slobodan udarac za Crvenu zvezdu. "Skraćeni korner" izveo je Vujić, međutim loptu je izbio Kuridć.
53.minut
Prva prilika u drugom poluvremenu, šutirao je Vulić sa 20 metara, Drobnjak ponovo interveniše.
46.minut
Počelo je drugo poluvreme, Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu, umesto Kataija u igri je Vulić.
POLUVREME
Crvena zvezda rutinski vodi sa 2:0
40.minut
Još jedan korner, ali i ovoga puta odbrana Novog Pazara rutinski rešava ovu situaciju.
39.minut
Novi udarac iz ugla za domaće, ali ništa konkretno se nije desuilo.
38.minut
Peti korner za Zvezdu. Centrirao je Katai, a u petercu se nije snašao Tomane.
36.minut
Nakon još jednog kornera domaćih, pokušao je Eraković,ali je njegov udarac glavom završio visoko preko gola.
35.minut
Atraktivan volej Kataija, sjajno ga je pronašao Veljko Nikolić, ali mora se priznati, golman Drobnjak sjajno interveniše.
33.minut
Prva izmena u Novom Pazaru, izasao je Dacić, a umesto njega u igri je Dragutinović.
29.minut
Novi korner za domaće, posle kojeg je pokušao Seku Sanogo, ali njegov udarac petom završava pored gola.
24.minut
Katai je imao još jednu lepu šansu. Popularni Magiko je "bocnuo" Drobnjaka, a sa gol linije loptu je u korner ispucao Kurdić
21.minut
Još jedna prilika za Zvezdu, Nikolić je sjajno uposlio Ivanića, ali golman Drobnjak je bio brži od crnogorskog reprezentativca. U nastavku akcije pokušao je i Katai, međutim, njegov šut glavom je bio dosta slab.
19.minut
Velika šansa za Novi Pazar! Tomić je sjajno prihvatio dugu loptu, šutirao iz trka, a ovoga puta, Milana Borjana spasila je stativa.
16.minut
Novi pokušaj Tomanea. Centrirao je Spiridonović sa 30-tak metara, a Portugalac gađao glavom preko prečke.
12.minut
Penal za Zvezdu! Tomane je u gužvi bio najspretniji, a štoper Pazara Marinković je skrivio jedanaesterac. Spretan sa bele tačke bio je Ivanić.

8.minut
Gol! Kakav šou Kataija, sjajno je prošao sa leve strane, prevario nekoliko igrača i loptu poslao ka Spiridonoviću koji je rutinski sprovodi u mrežu Novog Pazara.

7.minut
Prvi šut u okvir gola na utakmici. Centrirao je Pankov, a loptu glavom zahvatio Tomane
6.minut
Prvi udarc iz ugla za Crvenu zvezdu, centrirao je Rodć, a štoper gostiju je loptu odbio u korner
1.minut
Utakmica je počela!

Crvena zveda je na Tviteru ovako najavila večerašnju utakmicu:

SUPERLIGA SRBIJE, 1. KOLO:

PETAK

Mladost - Javor 2:1 (Krajišnik 25, Jovanović 40 - Zvekanov 75)

Spartak Subotica - Zlatibor Čajetina 3:0 (Denković 8,  32 i Srećković 90)

TSC Bačka Topola - Vojvodina 2:2 (Lukić 26, Silađi 79 - Mrkaić 35, Varga autogol 49)