RUTINSKI, SA POLA GASA: Crvena zvezda se igrala sa Radom, konačno pogodio Ričmond Boaći!

29.11.2020. 18:23 21:04
Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: MN Press
"Građevinari" mačiji kašalj.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rad na svom terenu u utakmici 16. kola Superlige Srbije. Crveno-beli diktirali su tempo od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Na kraju 3:0 (2:0) za aktuelnog šampiona.

OSTANI KOD KUĆE I UŽIVAJ – Častimo te sa 1.500 RSD i 200 spinova!

SALE ĐORĐEVIĆ JE SRPSKI MARADONA: Obojica su postali IDOLI nacija posle poteza, koji su zacelili RATNE rane (VIDEO)

LE TALEK STIGAO U BEOGRAD: Zvezda je njegov klub - iznenađenje na utakmici protiv Rada

Već od prvog minuta susreta domaći su preuzeli inicijativu, imali veći posed lopte, ali konkretnih šansi sve do prvog gola nije bilo. Nije se dugo čekalo da pogotka, već u 17. minutu, nakon velike greške odbrane Rada precizan je bio Milan Pavkov, mora se priznati uz pomoć ruke, kojom je sebi obezbedio prednost. Izabranici Dejana Stankovića duplirali su prednost pred sam kraj prvog dela igre. Igrao se 41. minut a Ričmond Boaći je rutinski, na asistenciju Srđana Spiridonovića, sproveo loptu u mrežu – 2:0.

Drugo poluvreme počelo je u istom ritmu. Međutim, moglo je sve da bude drugačije da je udarac Veljka Trifunovića u 52. minut umesto na prečki završio iza leđa Milana Borjana. Jedini pogodak u drugom poluvremenu delo je Spiridonovića u 59. minutu. Za Crvenu zvezdu na večerašnoj utakmici debitovao je 16. godišnji napadač Marko Lazetić koji dva minuta pre kraja susreta nije imao sreće, njegov šut sa nekoliko metara pogađa stativu.

Novom, 14. pobedom u prvenstvu crveno-beli su se učvrstili na prvom mestu Superlige sa 44 boda. Rad je na poziciji 18 sa 12 bodova.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Rad 3:0!
88. minut
Veliku priliku da postigne svoj prvenac imao je 16. godišnji Lazetić. Njegov udarac zaustavlja stativa.
84. minut
Tempo igre je značajno opao, obe ekipe kao da jedva čekaju poslednji sudijski zvižduk.
76. minut
Teren napuštaju Pavkov i Boaći, na terenu su Krstović i Lazetić.
72. minut
Javnu opomeni zaradio je Boaći.
70. minut
Prvi žuti karton na meču, dobija ga Trninić.
68. minut
Gađao je Spiridonović ponovo, novi pokušaj sa distance nije bio uspešan kao prethodni.
60. minut
Trostruka izmena kod domaćih. Radulović, Milunović i Petrović menjaju Sanoga, Gajića i Pankova.
59. minut
GOOOL! Spiridonović se upisao u listru strelaca. Precizan udarac omalenog krilnog fudbalera - 3:0!

52. minut
Prečka. Odličan kontranapad "građevinara" nakon kojeg je probao Trifunović - lopta završava na prečki.
48. minut
Odličan pokušaj Boaćija sa distance, lopta odlazi u korner.
46. minut
Prva promena u ekipi Rada - Lazarević menja Stojanovića.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Rad 2:0!
41. minut
GOOOL! Spiridonović je uputio oštru loptu u petarac, a Boaći je na pravom mestu - 2:0!

35. minut
Gajićev pokušaj sa 20-tak metara završava pored desne stative.
23. minut
Ponovo je mladi Gavrić u šansi, i opet Kahriman čuva Rad.
22. minut
Odličan šut Gavrića sa ivice šesnaesterca, ali golman gostiju odlično reaguje.
17. minut
GOOOL! Pavkov je sjajno iskoristio grešku odbrambenih fudbalera Rada i rutinski savladao Kahrimana - 1:0!

10. minut
Početno ispitivanje snaga i dalje traje. Domaći imaju blagu inicijativu, ali bez konkretnog učinka u poslednjoj trećini terena.
4. minut
Spiridonović je upustio centrašut iz prekida sa 40 metara, Pankov u ofsajdu.
UTAKMICA JE POČELA!

Popularni "Mister" odlučio se da meč počne u formaciji 4-4-2 što je prava retkost u ovoj sezoni.Za razliku od meča u Belgiji, koja je tim sa Marakane dovela gotovo do plasmana u drugu rundu Lige Evrope, šef stručnog štaba srpskog šampiona odlučio je da odmori neke od standardnih igrača i šansu ukaže onima sa manjom minutažom.