UMORNA ZVEZDA POBEDILA RADNIČKI: Tandem Dioni - Ben doneo nova tri boda crveno-belima

24.10.2021. 18:14
El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: MN Press
Trijumf zlata vredan.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su niški Radnički u utakmici 14. kola Superlige Srbije rezultatom 1:0 (0:0). Vidno umorni i u kombinovanom sastavu, crveno-beli su teže nego što se očekivali stigli do važne pobede na stadionu "Rajko Mitić". Jedini pogodak viđen je u 53. minutu, a delo je El Fardu Bena nakon lepe asistencije Loija Dionija.

ŠTA JE RADIO DMITROVIĆ? Španija zabezeknuta kiksom srpskog golmana - ovo bi ga moglo SKUPO KOŠTATI (VIDEO)

LJUBIMAC DELIJA NASTAVLJA DA REŠETA: Nekadašnji napadač Zvezde ponovo pogodio

VATROMET U SEVILJI: Tri gola u Dmitrovićevoj mreži, ali i tri boda u džepu za domaće (VIDEO)

Prvi deo igre prošao je u terenskoj dominaciji domaćih, međutim, nepromostiva prepreka igračima Dejana Stankovića bio je iskusni golman Damir Kahriman. Nekadašnji član kluba iz Ljutice Bogdana je u nekoliko navrata svojim bravuroznim intervencijama dovodio do ludila fudbalere u crveno-belim dresovima ali i nešto više od 6000 navijača.

U nastavku susreta puleni Dejana Stankovića krenuli su u totalnu ofanzivu. Takav pristup igri doneo je rezultat u 53. minutu. Mirko Ivanić je proigrao Loija Dionija, Francuz maestralno pronalazi El Fardua Bena kojem nije bilo teško da sa nešto više od pet metara matira pomenutog Kahrimana.

Uprkos nadmoći aktuelnog srpskog šampiona, rezultat se nije menjao do kraja utakmice.

Crvena zvezda je desetim trijmfom u sezoni stgla do 32. boda i nalazi se na drugom mestu Superlige. Lider prvenstva je Partizan sa 37 bodova uz utakmicu više od branioca titule.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 1:0 (0:0)

Strelac: El Fardu Ben 53. minut

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 6381

Sudija: Nikola Radaković

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov (od 87. Eraković), Dragović, Rodić - Falko (od 61. Kanga), Stanić (od 61. Sanogo), Krstičić, Ivanić - Ben (od 83. Živković), Dioni (od 61. Lazetić)

RADNIČKI NIŠ: Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević (od 73. Bjeličić) - Duronjić (od 78. Arsić), Mitrović (od 73. Spasić), Mičibuči (od 59. Tomić) - Škrbić (od 59. Kasalica)

93. minut
Kraj utakmice! Crvena zvezda - Radnički Niš 1:0.

90. minut
Igraće se još tri minuta.

87. minut
Poslednja promena u domaćem sastavu. Pankov se seli na klupu, u igri je Eraković.

83. minut
Rišairo Živković menja jedinog strelca na meču - El Fardu Bena.

79. minut
Kanga je bio pomalo sebičan. Bio je Gabanoc u odličnoj situaciji da uposli Ben ali je akciju završio lošim udarcem sa distance.

70. minut
Crveno-beli stežu obruč oko gola Kahrimana. Šampion Srbije želi da "overi" pobedu.
61. minut
Kanga, Sanogo i Lazetić menjaju Falka, Stanića i Dionija.

56. minut
Mogao je Ben da se proslavi i duplira prednost crveno-belih. Reprezentativac Komorskih ostrva se spetljao u situaciji "1 na 1".

53. minut
GOOOOOL! Dioni je kao na tacni poslužio Bena kojem nije bilo teško da sa pet metara savlada Kahrimana - 1:0.

48. minut
Prva pretnja u drugom poluvremenu. Falko je izveo slobodan udarac sa 20-tak metara prilično slabo.
DRUGO POLUVREME!

45. minut
Poluvreme na Marakani! Crvena zvezda - Radnički Niš 0:0.

43. minut
Solidan udarac Ivanića sa distance. Ponovo je siguran mnogo puta pomenuti Kahriman.

39. minut
MIćibući je mogao da se proslavi na Marakani. Japanac je na svega nekoliko metara od gola "pucao" preko prečke.

38. minut
Dioni preti prvi put na meču! Udarac Francuza sa ivice kaznenog prostora završava pravo u naručju golmana Radničkog.

34. minut
Ben dobro izvodi korner sa desne strane - Kahriman još jednom pokazuje svoju klasu.

23. minut
Najbolju priliku na susretu imali su crveno-beli! Falko je lepo pokušao da pošalje loptu u ugao sa desetak metara desno iskosa, Kahriman je pokazao da je i dalje među najboljim čuvarima mreže u Superligi. Ubrzo nakon toga, jedan odbitak je završio ponovo kod Italijana, ali je lopta otišla preko gola.

16. minut
Ben je lepo primio loptu da 6,7 metara od gola Kahrimana, međutim, usledila je loša završnica iskusnog napadača.

8. minut
Odlična prilika za Radnički posle sjajne kontre. Mitrović je šutirao, ali Borjan je na visini zadatka.