PETARDA NA MARAKANI: Katai pokazao zašto je "Magiko", FENOMENALNA Crvena zvezda!

29.10.2020. 17:59 20:57
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Najbolja utakmica u sezoni za crveno-bele.

Kakva igra Crvene zvezde, na Marakani je viđena dominacija kakva nije u proteklih nekoliko godina u Evropi. U utakmici drugog kola Lige Evrope (grupa L) crveno-beli su savladali Slovan iz Libereca razultatom 5:1 (2:1). Ovo je definitivno bio najbolji meč otkad je na klupi aktuelnog šampiona Srbije Dejan Stanković.

MILIONSKE KAZNE: Večiti rivali i Terzić moraće DEBELO da plate, Vazura i Vuletić još čekaju

DELIJE SPREMILE SPEKTAKL: Evropa će se diviti večerašnjoj KOREOGRAFIJI na Marakani! (FOTO)

ŠOK PO DOLASKU U BEOGRAD: Trener LIbereca saznao LOŠE vesti, moraće bez njih na Marakanu

Crveno-beli su imali jasan plan od prvog sudijskog zvižduka, a to je pobeda i osvajanje tri boda. Krenulo se ofanzivno od samog početka, Ben je već u 7. minutu doneo Zvezdi prednost. Lepo je centrirao Milan Rodić, a Afrikanac je rutinski glavom sproveo loptu u mrežu. Nije se čekalo dugo na sledeći pogodak. Već u 21. minutu Ben je na asistenciju Mirka Ivanića duplirao prednost domaćih. Odličan udarac sa 10-tak metara, Nguen je bio nemoćan.

Kada je tempo igre pao i kada se očekivalo da se na odmor ode sa 2:0, usledio je “hladan tuš”. Jan Matušek je u 41. minutu, udarcem sa distance savladao Milana Borjana. Nakon privh 45. minuta na semaforu je pisalo 2:1.

Ako je prvo poluvreme bilo odlično odigrano, šta tek reći za drugo? Rapsodija crveno-beli viđena je u nastavku utakmice. Ređale su se šanse, Katai je “plesao” po terenu, apsolutno je opravdao nadimak “Magiko”. U 50. minutu Milan Gajić je povećao na 3:1, a 17. minuta kasnije videli smo pogotak svojstven Lionelu Mesiju. Katai je nanaizao nekoliko igrača i preciznim udarcem postigao matirao nemoćnog golmana Slovana. Konačan rezultat postavio je Dijego Falćineli u 69. minutu.

Izabranici Dejana Stankovića sledeći meč u Ligi Evrope igraju narednog četvrtka od 21.00, na "Rajko Mitić" dolazi belgijski Gent.

Liga Evrope 2. kolo:

Grupa L

Gent - Hofenhajm 1:4 (0:1)

(Klajndinst 90+2 - Belfodil 35p, Griliš 52, Gaćinović 73, Dabur 90+3)

Crvena Zvezda - Slovan Liberec 5:1 (2:1)

(Ben 7 i 21, Gajić 49, Katai 67, Falćineli 69 - Matušek 41)

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Fenomenalna igra Crvene zvezde, savladan je Slovan sa 4:1!
87. minut
Pankov i Vukanović menjaju Falćinelija i Kataija.
87. minut
Gavrić je imao veliku priliku, ali njegov udarac zaustavlja Nguen.
83. minut
Petrović menja Bena, a Ivanića Gavrić.
83. minut
Žuti karton za, pogađajte, Seku Sanoga.
75. minut
Gobeljić menja Rodića.
74. minut
Dvostruka izmena u Slovanu. Beran menja Matušeka, a Rabušic Jusufa.
70. minut
GOOOL! Pukla je petarda na Marakani. Falćineli je odlično reagovao nakon kornera Bena - 5:1.
67. minut
GOOOL! Katai je upravo opravdao nadimak koji nosi - "Magiko". Fantastičan prodor Zvezdine desetke - 4:1.
67. minut
Žuti karton za Borjana zbog protesta.
62. minut
Sjajna intervencija Borjana. Pokušao je Mara iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali kapiten Zvezda odličan.
57. minut
Katai je izašao jedan na jedan sa golmanom, ali umesto da šutirao, probao je da asistira. Propuštena je još jedna prilika.
50. minut
GOOOL! Milan Gajić povećava Zvezdinu prednost! Lukavo je desni bek ispratio akciju Bena i loptu sproveo u praznu mrežu.

POČELO JE DRUGO POLUVREME
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
Crvena zvezda - Slovan Liberec 2:1!
44. minut
Kakvu je šansu propustio Ivanić. Sa svega nekoliko metara crnogorski reprezentativac je šutirao preko gola.
41. minut
Gol za LIberec! Matušek je efektno pogodio - 2:1.

37. minut
Kakav udarac Kataija! Magiko je sa 25 metara opalio po lopti, ali njegov udarac zaustavlja stativa.
35. minut
Kako se približava kraj prvog poluvremena tako i tempo igra opada.
29. minut
Jusuf je probao glavom, ali prilično neprecizno.
28. minut
Drugi korner crveno-belih nije doneo ništa značajnije.
22. minut
Domaći dominiraju, dobru priliku imao je Falćineli. Italijan je sa 15-tak metara šutirao preko gola.
21. minut
GOOOL! Kakav projektil Bena! Ivanić je proigrao Zvezdinog ofanzivca kojem nije bilo teško da duplira prednost - 2:0!

17. minut
Ivanić je probao da iznenadi Nguena udarcem sa leve strane, međutim golman češke ekipe izbija u korner.
15. minut
Novi udarac Slovana. Mikula je probao, ali daleko od gola Borjana.
9. minut
Napada Zvezda kao da je 0:0. Gajić je odlično uposlio Nikolića koji pokušava sa 10-tak metara, njegov udarac je zaustavio golman gostiju, a nakon toga probao je Falćineli.
7. minut
GOOOL! Ben! Rodić je odlično centrirao sa leve strane, a Afrikanac glavom, rutinski, savladao Nguena.
5. minut
Prvi pokušaj na utakmici. Štoper Slovana Tižani je šutirao sa 30-tak metara, ali njegov udarac završava visoko preko gola.