RAFALNA PALJBA NA MARAKANI: Zvezda spakovala šest komada Voždovcu! Blistao Falćineli! (VIDEO)

20.09.2020. 21:31
Dijego Falćineli, Dejan Stanković
Dijego Falćineli, Dejan Stanković / Izvor: MN Press
Revija prelepih golova u Beogradu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac na svom terenu sa 6:0 (3:0) u okviru 8. kola Superlige Srbije. Ubedljivom igrom i prelepim golovima izabranici Dejan Stankovića jasno su stavili do znanja da je poraz od Omonije bio samo loš dan.

Navijači su ga gledali skeptično, doduše opravdano, zbog očajne statistike proteklih sezona, a promašen penal u Nikoziji bio je samo otežavajuća okolnost za njega. Međutim, Dijegu Falćineliju bilo je potrebno da kao starter odigra samo 40 minuta da razuveri sve “neverne Tome”. Italijan je pogađao u 17 i 40 minutu prvog poluvremena i svima stavio do znanja da će biti veliko pojačanje za klub iz Ljutice Bogdana. Sjajno se “kapirao” sa Kataijem, stvorili su njih dvojica još nekoliko šansi, ali konkretnog ishoda nije bilo.

Ono što je obeležilo prvi deo utakmice, uprkos tome što se Zvezdina šesnaestica upisala dva puta u strelce jeste fenomenalni pogodak Željka Gavrić. Izdanak Omladinske škole crveno-belih je fenomenalnim golom u 20. minut stavio do znanja kompletnom stručnom štabu da mu je mesto u startnih 11. Udarac od prečku, sa 20-tak svojom paradom ulepšao je golman “zmajeva” Miloje Preković. Sa rezultatom 3:0 otišlo se na pauzu.

Festival prelepih golova nastavio se i u drugom delu susreta. Crveno-beli nisu stali. Prvo je Veljko Nikolić sjajni volej udarcem u 55. minutu povećao na 4:0, a samo 120 sekundi kasnije u listu strelaca se upisao Mirko Ivanić. Reprezentativac Crne Gore je sa ivice šesnaesterca pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa. Do kraja susreta u listu strelaca upisao se i Milan Pavkov. Visoki napadač je konačan rezultat postavio samo nekoliko sekundi pre kraja meča.

Crvena zvezda se ovom pobedom učvrstila na prvom mestu, zadržan je maksimalan učinak. Aktuelni šampion ima 24 boda. Voždovac je 10. sa isto toliko osvojenih poena.

REAL I JOVIĆ IZBEGLI TRAGEDIJU: Uočen kvar na avionu pred samo poletanje!

ŠTA URADI, MAJSTORE TADIĆU?! Ovakvu snalažljivost Evropa dugo nije videla, SVI PRIČAJU o golu Srbina (VIDEO)

ZVANIČNO: Grafičar ima novog trenera!

KRAJ UTAKMICE
Crvena zvezda - Voždovac 6:0!

91. minut
GOOOL! Milan Pavkov! Proradili su Zvezdini napadači.

90. minut
Igraće se još jedan minut
89. minut
Nakon udarca iz ugla centrirao je Jakovljević, ali loptra odlazi u gol-aut.
88. minut
Korner za Voždovac.
81. minut
Velika prilika za Ivanića. Izašao je Mirko 1 na 1 sa Prekovićem, ali je golman Voždovca bio siguran.

79. minut
Nova promena u ekipi Voždovca. Mijaliović menja Vujnovića

78. minut
Pokušao je Pavkov, lopta odlazi u korner.

73. minut
Poslednja izmena u Zvezdi. Radulović menja Gavrića.

69. minut
Pokušao je Spiridonović, njegov udarac ide pored leve stative, bilo je blizu.
63. minut
Spiridonović menja Kangu, a Pavkov Falćinelija. Dobra predstava Italijana
59. minut
Damjanović vrši još jednu izmenu. Na terenu je Đorić umesto Stojčeva.

57. minut
GOOL! Šta se ovo dešava u Beogradu?! Još jedna magija, ovaj put strelac je Ivanić.

69. minut
Pokušao je Spiridonović, lopta odlazi pored leve stative, bilo je blizu.
55. minut
GOOOL! Festival prelepih golova na Marakani. Nakon Gavrića, spektakularno pogađa i Nikolić.
49. minut
Udarac iz ugla za crveno-bele. Odbrana Voždovca sigurna.

46. minut
Promena kod "zmajeva". Cvetićanina menja Stoisavljević.

46. minut
Dvostruka izmena kod domaćih. Eraković menja Rodića, a Ivanić Kataija.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

DELIJE U EKSTAZI!
Navijači oduševljeni igrom Falćinelija i majstorijom Gavrića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda -Voždovac 3:0!

40. minut
GOOOL! Kanga je izveo korner a Falćineli glavom savladao Prekovića. Sjajno igra Italijan - 3:0!
38. minut
Voždovac je pokušao, krenuli su gosti u kontranapad, ali Degenek je bio na mestu.
35. minut
Zvezda kontroliše utakmicu.
28. minut
Prvi udarac u okvir gola Borjana, pokušao je Ajdinović.

26. minut
Nova prilika za Falćinelija, međutim, Dijego je za malo kratak.

20. minut
GOOOL! Majstorija mladog Gavrića, prelepa "kifla" sa 20-tak metara - 2:0!

19. minut
Gavrić šutira nakon kornera Kange. Preković brani.

17. minut
GOOOL! Prvenac Falćinelija! Sjajna reakcija Italijana na centaršut Rodića, veoma lep volej.

15. minut
Preti Voždovac. Udarac Milosavljevića završava preko gola.

13. minut
Prvi korner za Crvenu zvezdu, ponovo pokušava Katai, veoma neprecizno.

10. minut
Velika prilika za Kataija. Falćineli je lepo ostavio loptu za Magika na 10 metara od gola, ali udarac završava visoko preko prečke.

6. minut
Evo prvog pokušaja. Nakon centaršuta Rodića šutirao je Gajić, ali lopta ide visoko preko gola.