19.04.2024.
117.1474
110.1009

DIRIGENT IVANIĆ OKRENUO MEČ: Zvezda gubila, a onda ŠEST GOLOVA ZA POLUVREME! Pukle dve 'stotke' (VIDEO)

09.05.2021. 20:33 20:43
Mirko Ivanić, Milan Rodić
Mirko Ivanić, Milan Rodić / Izvor: MN Press
Pobeda crveno-belih u 36. kolu Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zlatibor rezultatom 6:1 u 36. kolu Superlige Srbije.

Prvo poluvreme je proteklo bez većih šansi sa obe strane. Crvena zvezda je igrala bez mnogo gasa, jedino je Željko Gavrić pokazivao natprosečnu želju i glad za napadačkim akcijama.

Jedini gol u prvih 45 minuta postigao je Stefan Vukić i doneo Zlatiboru 1:0 u 26. minutu.

Onda na pauzi Dejan Stanković pravi tri izmene i preokreće stvar. Jedna je bila ključna, u pitanju je ulazak Mirka Ivanića. Upravo je on pogodio mrežu dva puta u prvih četiri minuta u igri i doneo preokret.

Gelor Kanga
Gelor Kanga / Izvor: MN Press

Kada je Veljko Nikolić postigao treći gol za Zvezdu u 55. minutu, gostima je bilo jasno da nemaju više čemu da se nadaju na ovoj utakmici.

U 67. minutu Gavrić, a onda dva minuta kasnije i Kanga su pogodili za 5:1, potpuna agonija fudbalera Zlatibora u tim trenucima.

Upisao se i Milan Pavkov. On je u 84. minutu pogodio nakon idealnog proigravanja Ivanića i promašaja Falćinelija. Na odbitak je naleteo Pavkov, te bez većih problema savladao Čubrakovića.

Ovom pobedom Zvezda je stigla do 102 boda u ligi, kao i do čak 104 postignuta gola.

Ceo tok meča možete videti ispod:

Kraj meča! 6:1 za Crvenu Zvezdu protiv Zlatibora.

84'
GOL! Pogađa i Pavkov. Idealna lopta Ivanića za Falćinelija, ali Italijan ne uspeva da savlada golmana, međutim odbila se lopta pravo Pavkovu na nogu i 6:1 je za Zvezdu.

80'
Falćineli pokušava sa 20 metara, ali njegov udarac je naišao na blok.
75'
Pogađa prečku Kanga iz slobodnog udarca sa oko 17 metara.
74'
Lambulić dobija crveni karton. Srušio je Falćinelija, a budući da je bio poslednji igrač odbrane, sudija nije imao dilemu.
70'
GOOOOL! Agonija Zlatibora u drugom poluvremenu. Falćineli je proigrao Kangu, a Gabonac je obišao golmana i faktički se ušetao u gol.

68'
Pankov i Kanga ulaze, izlaze Gavrić i Nikolić. Dve izmene i kod gostiju. Tašić izlazi, Hairlaković je u igri. Umesto Janjića ulazi Krstić.
67'
GOOOOOOL! Pogađa i Željko Gavrić. Ivanić je centrirao sa desne strane, loptu je dočekao Gavrić i desnom nogom pogodio levi ugao. Ubedljivih, velikih 4:1.

58'
Pavkov je glavom oprobao sreću, ali odbranio je Čubraković. Imao je šansu napadač Zvezde i iz odbitka, međutim nije uspeo ponovo.
55'
GOOOOOOL! 3:1 za Zvezdu, pogađa i Veljko Nikolić. Centaršut na Pavkova, koji spušta loptu, Nikolić pravi dribling i precizno desnom nogom pogađa ugao.

52'
Sanogo dobija žuti karton.
49'
GOOOOOOOOL! Ivanić pogađa još jednom. Pavkov je probao glavom, loptu je odbio golman, a Mirko Ivanić naleće i bez problema pogađa nebranjeni gol.
47'
GOOOOOOOOOOL! Ivanić pogađa čim je ušao u igru! Namestio se na desnu nogu sa oko 17 metara, precizan udarac u suprotan ugao i rezultat je 1:1.
46'
Ivanić je probao čim je ušao, ali brani Čubraković.

Počinje drugo poluvreme. Tri izmene u Zvezdi. Pavkov, Ivanić i Gajić su u igri, a zamenjeni su Ben, Petrović i Srnić.

FK Zlatibor
FK Zlatibor / Izvor: MN Press

Prvo poluvreme je završeno. Zlatibor vodi protiv Crvene zvezde 1:0 na stadionu "Rajko Mitić", jedini pogodak u prvom delu zasluga je Stefana Vukića. On je pogodio u 26. minutu.

45'
Vukić je gađao slobodan udarac preko zida, ali je neko ipak zakačio dok je išla ka golu. Korner za goste.

Crvena zvezda - Zlatibor
Crvena zvezda - Zlatibor / Izvor: MN Press

39'
Uspeva ekipa Zlatibora da uspostavi i neku vrstu dominacije u ovim trenucima, već par minuta se igra samo na polovini Zvezde.
36'
Pokušao je Nikolić iz kaznenog prostora. Falćineli mu je ostavio loptu, bila je izgledna pozicija, međutim bio je blokiran.
29'
Odlično je opet Gavrić prošao i na tacni ostavio loptu Nikoliću, ali je ovaj pucao daleko iznad gola.
26'
GOOOOOOOOL! Kakav gol Stefana Vukića! U stilu Zvonimira Vukića! Sa unutrašnje ivice kaznenog prostora je šutirao spoljnim delom kopačke i smestio loptu pod prečku. Zlatibor vodi 1:0.
25'
Ben je lepo probao s leve strane iskosa, ipak njegov udarac je prošao tik pored suprotne stative.
24'
Gavrić najaktivniji na meču, lepo je prošao po levoj strani i izborio korner.

Željko Gavrić
Željko Gavrić / Izvor: MN Press

18'
Gavrić ponovo pokušava, ovog puta sa oko 20 metara. Lopta je zakačila jednog fudbalera usput i otišla preko prečke.
13'
Sudar je probao sa 25 metara, ali daleko preko prečke je otišla lopta.
8'
Željko Gavrić je probao sa distance, ali se okliznuo prilikom udarca i lopta je lagano došla do ruku golmana gostiju.
4'
Rodić je došao do kaznenog prostora, probao da centrira, ali je blokiran. Korner za Zvezdu. Nije uspešno izveden.
Meč je počeo!!!

Fudbaleri Crvene zvezde od 18.45 dočekuju Zlatibor na stadionu "Rajko Mitić" u 36. kolu Superlige Srbije.

AKROBACIJA NA GOLU: Sin Dejana Stankovića odbranio penal za Inter! Kao jaguar (VIDEO)

EKS-PRES-NO! Posle 19 sekundi igre: Remek-delo Uroševića i Šćekićeva brutalna egzekucija! (VIDEO)

ANDRIJA POTPISAO PRESUDU: Vidite Živkovićev gol u 91. minutu derbija Grčke - DŽELAT velikog rivala (VIDEO)

Crvena zvezda je obezbedila titulu, trenutno je na 99 bodova, dok je Zlatibor i matematički ispao u drugu ligu.

- Svaka utakmica je test za sve nas, da li smo dostojni dresa ili nismo - rekao je šef stručnog štaba Zvezde Dejan Stanković u najavi meča.

- Nadam se efikasnoj i otvorenoj utakmici, imamo cilj da se dobro pripremimo i budemo spremni do 25. maja, da svako stigne i da odmori, ali i da odigra onoliko minuta koliko je potrebno da bude u perfektnoj formi za finale kupa - kazao je Stanković na konferenciji za novinare.

Dva trenera su se odlučili za sledeće sastave:

CRVENA ZVEZDA: Popović (G) - Srnić, Degenek, Milunović, Rodić - Sanogo, Nikolić, Petrović - Ben, Gavrić - Falćineli

KLUPA: Borjan (G), Gajić, Ivanić, Pankov, Kanga, Pavkov, Gobeljić, Vukanović, Krstović

ZLATIBOR: Čubraković (G) - Jezdimirović, Sević, Dašić, Stamenković, Bogićević, Sudar, Vukić, Momčilović, Janjić, Lambulić